Switch to full style
Важно е да познаваме сърцето на Е30-ката, за да ни служи вярно.
Добави отговор

Re: М40 към M44

20 Мар 2016 08:31

Дойде времето за смяна на цялата карантия и изникнаха първите въпроси.
-как да вържа температурния датчик от М40 в М44-ката
-как да сложа щеката за маслото, няма никакво място при М44?
-понеже слагам скорости и диф от М44 кардана мога ли да сложа от М44 или трябва да си е моя?

Re: М40 към M44

20 Мар 2016 10:41

сега почни да си четеш темата от 1-вата страница и ще разбереш ...
защо обяснявах почвам да се чудя ...

Re: М40 към M44

21 Мар 2016 15:22

Щеката я оправих по мой си метод, до сега не го бях срещнал в снимков материал :)
-датчика е 4тири пинов и е доста различен от останалите, не може да се ползва моя от М40 понеже резбана на М44 е по-малка-Проблема остава
-сложих скоростите от Е36, но тук срещнах проблем! Пръчката която сменя предавките, от скоростния лос до кутията ми идва с един см. по-дълга. Трябва ли да взема някаква друга, или проблема е другаде?

Re: М40 към M44

21 Мар 2016 22:10

датчика за компютъра оставяш тоя от М44

Датчика за таблото трябва да сложиш тоя от М40 .. виж да не пробваш грешния датчик да сменяш. (замости на маса самата букса и виж дали стрелката на таблото отива на макс червено)

Пръчката пробвай твойта си от Е30ката .. ако не става и тя .. отиваш на рязане и заварка .. и после като се гониш на светофара с голф 4 в дружба и тъкмо му вземеш 2 коли и вкараш на трета и лоста ти остава безжизнен ... не питай откъде знам :hihi:

Re: М40 към M44

22 Мар 2016 23:36

пръчката за лоста се модифицира с завой ... не питай от къде знам ..
виж тук извивката -> http://www.uucmotorwerks.com/dssr/FULL_OE.jpg

Re: М40 към M44

26 Мар 2016 12:58

Пръчката ( синхронизатора ) за лоста го срязах изпилих, понеже му трябваше 5мм да се отнеме и отиде на заварка сега е перфектен.
Остана температурата.
Немога да я накарам да работи на таблото.
Датчика ми както казах е с 4-тири пина а този от М40-ката с един.
Разбрах, че най-добре е да си направя някъде дупка и да си завия моя датчик. Мога да измисля нещо такова, но и да го направя не знам кабела от моя датчик къде да го свържа за да имам температура на таблото???
-Има ли вариант да взема сигнал за температурата от някой от пиновете на датчика който е на М44-ката и данпоказва коректно температурата на таблото???

Re: М40 към M44

27 Апр 2016 21:00

Колеги немога да се справя с температурата на тъжлото.
Стигнах до извода, че трябва да сложа температурния датчик от М40 мотора на метална планка по средата на маркуча за водата между двигателя и радиатора.
-не знам къде се слага кабелчето от датчика с едната букса? Дирелктно в таблото ли някъде, или някъде другаде?
Знам че на датчика с едното краче трябва да запоя един кабел за маса, понеже оригинално ползва маса от блока.

Re: М40 към M44

28 Апр 2016 00:58

Изображение


пускаш кабела от датчика до 4ти пин

иначе маса - трябва да му дадеш, да ... че като е на маркуча няма откъде да си взема

Re: М40 към M44

28 Апр 2016 08:56

TheStorm жив и здрав да си.
В понеделник като съм до колата ще го направя.
След това ми остава да сложа генерацията от компакт на моята 30-ка и всичко е готово.
Добави отговор