Switch to full style
Важно е да познаваме сърцето на Е30-ката, за да ни служи вярно.
Добави отговор

Ламбда сонда М42

15 Юли 2016 23:23

Здравейте колеги,
от известно време имах проблем с оборотите на празен ход и след намесата на Камен (Благодаря :chug: ), установихме че е от ламбда сондата(все още непотвърдено).
Купих си нова сонда и ми обясниха, че е универсална и към нея има преходна букса. > https://www.youtube.com/watch?v=3ylsUtwah8g
Понеже не ме изкефи идеята да има преходна букса и после още една букса, разкостих оригиналната букса, сложих на кабела на новата ламбда сонда нови "обувки"(накрайници).
Сондата има 4 кабелчета -черно, сиво и две бели. Черното и сивото ок, но как да разбера дали не съм разменил белите?

PS:Ламбда сондата естествено не се даде лесно и след пърскане, нагряване, бой, псувни и отчаяние се скъса и остана половината в резбата на тръбата на генерацията. Утре ще ходя да изрежат и заварят нова гайка с резба за сондата. Като тръгна да си правя нещо по колата, то задължително става по възможно най-трудния начин.

Re: Ламбда сонда М42

16 Юли 2016 01:05

До колкото знам подгрева на сондата няма поляритет, тъй че няма значение как ще ги вържеш(те за това и двата са бели, а не бял и черен примерно). Да ме поправи някой ако греша.

Re: Ламбда сонда М42

16 Юли 2016 01:22

Няма значение как ще вържеш подгрева.

Re: Ламбда сонда М42

16 Юли 2016 10:25

Супер, благодаря ви за бързите отговори!

Re: Ламбда сонда М42

16 Юли 2016 15:39

За сега изглежда проблема е разрешен. Имах съмнения, че няма да прави добър контакт с новите накрайници на кабелите, но колата работи по-добре от преди и не мени обороти на празен ход. Покарах 2-3 часа и мога да кажа, че отново имам Е30! Може най-накрая и аз да пусна една тема да ви представя моята уникална бегачка(всеки който я види ме пита дали няма да сменям двигателя с нещо с повече цилиндри).

Re: Ламбда сонда М42

16 Юли 2016 15:54

не пипай двигателя !

най много хвърли един сешоар вътре :hihi:
Добави отговор