Switch to full style
Важно е да познаваме сърцето на Е30-ката, за да ни служи вярно.
Добави отговор

Скърцане на ангренаж

04 Сеп 2017 16:17

Здравейте карам М20B20 преди време започна да се чува скърцане при ангренажа при което го набедих че е хлабав и леко го стегнах като се допитах до сигурни хора колко трябва да е стегнат да не прецакам нещата при което той спря да скърца но за кратко до вечерта се чуваше как пак скърца,най-много се чуваше като се гаси колата.Купих нови ремък и ролка зачистих всичко около ангренажа за да стане както трябва и всичко отихна,но за няколко дни само сега пак скърца от какво може до е

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 17:15

Вала на маслената помпа как е?
Как така стегна ангренажа? Ангренажа на м20 се обтяга автоматично от пружината на ролката. Просто после се законтря в това положение като се затяга болта М8.

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 18:25

Вала изглежда добре не съм видял нещо нередно а стягането знам че е автоматично с пружината,но все пак остава малко хлабина която ръчно може да се обере

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 21:03

Той ремъка трябва да има хлабина за да не се товарят двата вала в предната си част, вала въртящ оста предаваща движение към маслената помпа, обтяжната ролка и самия ремък. Щом BMW са преценили, че тази пружина упражнява нужното усилие, значи е така. Друг е въпроса като стане на 30 години дали не е редно да бъде сменена с нова оригинална.

Според мен си обтегни ремъка както е по книга, а проблема търси другаде.

Като цяло как реши, че точно ангренажа прескърцва?

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 22:00

Знам че ако се пренатегне няма да е добре за валовете затова се допитах до няколко човека и го стегнах съвсем леко а установих че е от ангренажа след като свалих клиновидния ремък и капаците и завъртях двигателя ръчно долу на коляновия вал и скърцаше.След това го стегнах спря да скърца ръчно и като я запалих също, но за кратко

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 22:01

Сега новия ремък не съм го стягал принодително а съм го оставил както трябва да е оригинално само на пружината ,но ме изнервя това скърцане

Re: Скърцане на ангренаж

05 Сеп 2017 22:20

Можеш ли да определиш "скърцането" какво означава?
И ако е периодичен този шум, в какво отношение на оборотите на празен ход?
Добави отговор