Дата и час: 28 Мар 2024 18:58

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2014 01:41 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Първо да се извиня, че става въпрос за 36-цата, пък след това ще питам :oops: Дайте идея каква марка предни амортисьори да търся, досега бях с Монро Рефлекс, които купих 4 броя преди 9 години /над 80 000 км пробег към момента/ с закупуването на колата, но вчера на прибиране от Варна единия заден думна без никаква причина и оля отдолу и отзад всичко с масло. Отзад имах други читави амортисьори и проблема го реших, въпросът е какво да слагам отпред, че да не чакам да стане като с задните. За рефлекса, от който съм доволен като цяло, вече чувам негативни мнения, с билщейн си патих с колата на колегата - изкараха 6 месеца /говоря за В4/, каяба също не ми препоръчват, а и от магазините, с които работя ми дават много противоречиви мнения. Замислям се за АЛ-КО, на Фиата съм 2 години с такива и са без проблем, колата си е тръскалка, ама аз това и търся :hihi:Гледам в нета хвалят и Мейле, въпреки, че те за мен са производители на ходова част. Абе в общи линий, ако някой скоро е купувал амортисьори нека дава съвети. Търся максимално твърд амортисьор, колата е с по-ниски и твърди пружини 30/30. В переспектива мися да си взема SRT на Кони, които са си направени за снижено окачване, но докато не приключа с Е30-ката и да я видя в движение не мога да заделям сериозни средства, а конито си е 800 лева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2014 13:44 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
Аз карам с каяба екселджи. Предните ми са на 30000км, задните около 15к. До този момент не съм усетил промяна в действието им спрямо началото на ползване Движат се нормално и стегнато. Но каяба само от косер, защото по другите места е испанска, оттам са натрупани и негативните мнения за нея. ест всичко е на късмет, като с всяка една част в днешно време.
Мисля че, за нормални условия на каране каябата не е лош избор. Не е б6 или б8, но там първо цената е различна, второ предпооагат, че ще се ползват за съвсем друг стил каране.
Аз за монро също не чувам добри отзиви вече. Алко е много лигаво .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014 21:15 
Offline

E30: 318i с повечко клапани
Регистриран на: 13 Юни 2014 00:56
Пол: Мъж
Мнения: 18
В момента има проблем с каябата в Косер!
Нямам представа дали е дефектна серия, проблема е отскоро при поръчка на артикули за японски автомобили (Субару), клиентите често избират тази марка, тъй като са за оригинално вграждане.

Относно Билщайн Б4 - слагал съм на няколко автомобила с марка БМВ такива амортисъори, учуден останах на колко бой издържат. Не знам дали в различните магазини поръчват от различни места, пазарувам предимно от Елит Кар и Тех-ко.

Билщайн Б6 - мисля че няма какво да коментираме. Задните за е24 са по-твърди от предните при XYZ Super sport за е36. :)

Закс (Sachs) - карам с такива в момента (advantage, не super touring) - минали са прекалено малък пробег, но мога да кажа, че не съм успял все още да ги прегрея, дори имам чувството, че при по-интензивно каране започват да се "стягат" - нещо което колега ми сподели при употребата на Б6 (билщайн). В началото си мислех, че си внушавам.

Ал-ко - на ташак сложихме на колегата на 36-цата задни. 2 седмици и още не са изпуснали. :lol:
В интерес на истината си се държат съвсем нормално - колата е с напълно сток окачване.
Предполагам, че ще почнат да омекват при по-продължително юркане.

Оптимал, iTN - има клиенти които държат на най-евтиното. Чудя се как въобще работят тия амортисъори. Изглеждат все едно аз съм си играл със струга на пияна глава, втулките за тампоните са почти винаги заварени накриво...страшна работа.

Преди монтаж на нов амортисъор е хубаво да се направят поне няколко "напомпвания" на ръка във вертикално положение от край до край. Че повечето са стояли легнали по складовете доста дълго време.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014 22:19 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Аз съм с Оптимал на едната кола в момента - няма такъв пикоч. Силно не препоръчвам.
Доволен съм от Bilstein (изненада) и от Koni Sport. Монро е ОК, ако си карате колата по чичовски.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014 23:39 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
то вече каяба за е30 почти е невъзможно. аз миналата година бях взел едни от последните бройки, пращаха ми ги от враца. в интерес на истината миналата седмица ги разкачах и после с голямо усилие ги върнах. нямат разлика в действието си като нови. тази седмица ще видим и предните как са.
инаме си говорих с мармота един ден и той ми беше казал, че в косер вече май нямало аморт. каяба за е30, но не помпя дали за предни ми каза или задни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2014 17:31 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
отпред съм с монро рефлекс ... за каране по дядошки става ... за натоварване са пълен ташак ...
иначе са на 5 години и не са изтървали ... както си бяха ... така са си ...
а съм си купил Билщайн ... ама нямам главини за коловете/дебелите/ и не съм ги монтирал още...

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade