Дата и час: 28 Мар 2024 23:43

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014 21:44 
Offline

E30: 318i с повечко клапани
Регистриран на: 13 Юни 2014 00:56
Пол: Мъж
Мнения: 18
По форуми намирам само откъслечни коментари за качеството на предлаганите в БГ пружини, амортисъори, щанги и пр. За ценова листа да не говорим. Все пак всеки се ориентира към сетъпа и по джоба. В общи линии нищо не можах да открия.
Дори и по официалните сайтове на производителите не може да се открие инфо. Не съм се занимавал да пиша мейли.
Мисля, че ще е полезно да имаме някаква база данни.

При желание може да споделите и цена на закупени от вас артикули.

Споделете от къде могат да се намерят такива чарколяци. Било то в страната или чужбина.
Аз лично предпочетох да си ги взема оттук, така че ако има проблем да има кой да ми уважи гаранцията.

Звънях на Руди - не ме взеха на сериозно. Нито ми казаха въобще могат ли да се поръчат, за цена не дочакаха и да попитам. "Трябва да дойдете на място". Е добре като отида в магазин ли е, склад ли е, какво ще се промени по-точно? Цената ли ще спадне с 50% или някой от работниците ще ми ги изфабрикува за 5мин?

От ибей не смея да пазарувам, поради гореспоменатата причина с гаранцията. Условията на ибей са доста облагодетестващи купувача, но ако нещо сдуха след 6 месеца какво правим?

Попаднах наскоро и един БГ сайт който се занимава с търговия с подобни части, ценова листа няма. Ако управата на форума реши, че не е реклама мога да добавя линк.

Да дам и своя дял към темата (далеч съм от мисълта, че мога да ги нарека спортни):
Амортисъори за купе/седан, обурудвани с Мтехника - Sachs Advantage с номенклатурни номера (по Закс):
170142 - предна ос дебело стебло - 240лв./бр.
170143 - задна ос - 192лв./бр.
Купувани от Елит кар


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2014 21:58 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Petrolhead написа:
...
Попаднах наскоро и един БГ сайт който се занимава с търговия с подобни части, ценова листа няма. Ако управата на форума реши, че не е реклама мога да добавя линк...

Не е реклама, но по принцип всичко свързано с резервни части го пускаме тук:
viewforum.php?f=93

По темата - На всички коли съм Bilstein B8, пазарувам ги от човек, на когото имам доверие, че са истински. Цената за предни и задни е около 1000 лв.
Пружини пазарувам от ebay.de - H&R 30/30. Цените за комплект предни + задни са около 400-500 лв. с доставката.
Всички тампони по окачването пак взимам от моя човек - Lemforder, цени не помня, защото обикновено ги взимам накуп заедно тези на двигател и трансмисия (и други).

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2014 21:50 
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2014 14:53
Мнения: 9
Да споделя малко относително прясна информация по темата.

Колега Petrolhead, не знам кога си търсил ти, имаше един период в който на сайта на Руди-96 бяха изчезнали ценовите листи. В последствие смъкнаха и целия сайт, но имат активен такъв (явно някакъв бекъп) в hit.bg, като ценовите листи функционират, ако се избере HTML версия. С много приказки, цък тук за Koni, има отлики в цените поне за каквото аз питах, но са незначителни. В Eibach листата почти нищо няма като цени, най-вероятно и като наличности.
Не знам как си се свързал с тях по телефона, аз не успях на посочения в сайта. Възможно е да са те взели за семкаджия или тотално да не му се е работело на човека, с който си говорил. Пита ли за конкретни парт номера или им каза само модел на колата?
Конкретно по въпроса, на място какво ми отговориха - питах за Sport Short (жълти, още известни като SA по англоговорящите форуми), предни за 51мм колове с парт номер 8641-1210Sport са по 250 лева бройката, вече нямат налични, задни с номер 80-2641Sport имаше една бройка останала, цената беше 150 или 155 лева. Около Януари се очаквала доставка на този номер задни, за предни както и за червени (с нормален ход) не съм питал. Като цяло аз очаквах да имат нещо залежало на хиляди години, но явно хората си продават, на кутиите имаше дата на производство 26 седмица на 2014. Като цяло бяха коректни и изчерпателни на място, каквото питах ми отговориха, естествено без да са особено ентусиазирани.

За Билщайн може да питаш в Тех-Ко, сериозна фирма са и е силно невероятно да има ментета при тях. Най-добре през приятел/познат, който пазарува от там, отново за да те вземат насериозно. За Е30 съответно няма нищо налично, но доставките не са проблем. Изискват обаче 50% капаро и се чака около месец, докато дойдат нещата. Последната ми информация е от преди близо година, но едва ли да има особени разлики в цените: предни 51мм кол B6 - 357лв. бройката, B8 - 368лв.; задни B6 по 273 лв., B8 по 284 лв. Не съм питал дали е възможно да се поръчат с къстъм валвинг според пружините (силно препоръчван от американците) и колко е чакането тогава.
От там също може да си поръчаш Лемфьордер (като най-най- вариант стокови компоненти) или тампони разни на Bilstein (Е46 M3/Cabrio за задните амортисьори са пакетаж на Boge, да няма изненадани, това е може би едиственото съвместимо с Е30 на склад).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2015 00:43 
Offline

E30: 318i с повечко клапани
Регистриран на: 13 Юни 2014 00:56
Пол: Мъж
Мнения: 18
Дойде време за сезонната смяна на окачване. :hihi: :oops:
Споделих избора на Renegate - взех си Билщайн Б8 и определено си заслужават парите.
Цените:
34-003350 (предна ос дебело стебло): 402.56лв./брой
24-020275 (задна ос): 318.38лв./брой
Доставчик: Интеркарс


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015 15:45 
Offline

E30: М50Б20
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 10 Юни 2015 08:42
Пол: Мъж
Мнения: 2
Аз си търся комплект окачване за е30-ката ми но ми изглежда доста скъпичко в сайтовете бихте ли ми предложили нещо до 400 500 лв и 2-ра ръка пак става незнам дали е тук темата за моя въпрос но ще ме извините


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015 16:15 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Ако търсиш помощ за избор на марка/модел мястото е тук.

Ако търсиш да купиш нещо особенно 2-ра ръка има раздел купува, където можеш да пуснеш обява.

Аз обаче не разбрах какво имаш предвид под комплект? Амортисьори и пружини ли?
Или предни задни амортисьори комплект ... или пружини комплект?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015 21:44 
Offline

E30: М50Б20
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 10 Юни 2015 08:42
Пол: Мъж
Мнения: 2
Амортисьори и пружини и да коя марка е за предпочитане . Колата ще се кара всеки ден . :chug:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015 10:25 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
тук са коментирани някакви неща относно пружини и амортисьори, има и други теми ... потърси ...

viewtopic.php?f=11&t=167&start=30

Всичко е много субективно защото всеки разбира комфорт и ежедневка различно.

Аз съм с Билщайн Б8 + ХиР лилав 35/35, за ежедневка не бих ги карал,
не защото им има нещо или са много твърди, а просто пътищата ни са за джипове само :hihi:
От друга страна за писта са по-скоро меки ... няма пълно щастие :dunno:

Като марки за амортисьори бих заложил на билщайн и кони, пружини ХиР, Айбах, Апекс, АП ...

Ако е за ежедневка според мен Билщайн Б6 е по-добрия вариант, не е късоходов като Б8 ...
и някакви пружини до 30мм свалящи ....

Но пак казвам зависи какво точно целиш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 8 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade