Дата и час: 28 Мар 2024 19:00

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 02:15 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Едит:
В последствие можеш да издълбаеш маховика с по-голямо стъпало и така да "усилиш" притискателя, но тогава ще промениш степента на зацепване на съединителя, затова това трябва да се прави внимателно.
Притискателя може да се модифицира и по друг начин, но е това е толкова скраперско решение, че няма как да намери платформа в този форум.
Както споменах, първо оправи първичния проблем, пък после ще видим какво се случва и какво още е нужно. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 08:02 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
ceco_mihailov написа:
А какво правя със скоростната кутия? Изглежда става сложно ... предполагам по-голям диаметър на камбаната , друг първичен вал.

Един приятел ме тормози с идеята за "усилване на притискателния диск"... негов приятел , известен тунингист , неще да си издаде тайната :hihi: . Вие какво сте чували или чели по-темата? Нещо се доработвала диафрагмената пружина...


По принцип доста хора правят такива... подлагат се по още една шайба под нитовете които държат пружинните пластини от външния край. Така се променя малко лостовата система и де факто пружините натискат повече.

Обаче съм виждал и скъсани такива притискатели .. от много зор :)

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 08:53 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Renegade написа:
Едит:
В последствие можеш да издълбаеш маховика с по-голямо стъпало и така да "усилиш" притискателя, но тогава ще промениш степента на зацепване на съединителя, затова това трябва да се прави внимателно.
Притискателя може да се модифицира и по друг начин, но е това е толкова скраперско решение, че няма как да намери платформа в този форум.
Както споменах, първо оправи първичния проблем, пък после ще видим какво се случва и какво още е нужно. :thumbsup:

Понеже съм доста добре запознат с Москвич 412 като цяло :D , смея да твърдя, че оригиналният маховик няма място за издълбаване, без да пострада сериозно безопасността -доста тънък е, а и заводски си е издълбан, ама отзад /8 килограма е сток, руснаците в най-екстрмния вариант го пилят до 4, ама пак от задната страна/. Навремето правихме ладов мотор, където се гонеха подобни цели, като там обаче в Казанлък изработиха изцяло нов, само че стоманен маховик. Аз бих пробвал по скоро шлайфане изцяло челото /равно е, без стъпала, болтовете за притискателя са съвсем по периферията/ на маховика и преминаване към 228 милиметра такъв от М20, диаметъра ма маховика по памет е 260-270 мм., та място има. Всичко е въпрос на сметки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 12:13 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
И М20 маховика е със стъпало, така че и да се челоса москвичовия маховик няма да доведе до оправяне на положението, съединителя пак ще буксува. Ако на Цецо маховика не е олекотяван, според мен си има достатъчно място да се изработи стъпало, дори по-високо от това на М10 маховика.
А дали може да се монтира притискател и феродов от М20, това може да се прецени само с мерене, но стъпало пак трябва да има.

Изображение

От тази графика се вижда, че има предостатъчно материал в маховика за изработка на стъпало.
Въпроса е, че трябва да реши дали ще остава с М10 притискателя или ще може да мине директно на М20, защото диаметрите на стъпалата са различни, а предполагам и диаметрите на притискателите и монтажните им отвори, но не съм сравнявал и не мога да кажа със сигурност.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 12:39 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
При всяко едно положение ще му трябва друг притискател /освен ако не е прикътал някъде от първите 12-ки, онези четириоките, със старият тип хидравлично задвижване/, оригиналният поначало не е стока, особено производството от 80-те години.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 12:55 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Абе, Ники, той е с притискател от М10, бря, чети първото му мнение...

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 14:16 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
:oops:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 15:34 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
А М20 феродовия диск става ли на ЗФ кутията ми ,аналога на гетраг 240. Иначе маховика ми е около 5те кг. , но маховици имам :) .

Сторм, схванах идеята ти :). Имам една лента 1мм 65Г, може да я употребя , ако ми остане време...нашия събор е след 10 дни, а имам един гол блок, купчина части и много идеи :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2017 15:49 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
ceco_mihailov написа:
...
Сторм, схванах идеята ти :). Имам една лента 1мм 65Г, може да я употребя , ако ми остане време...

Това и да го направиш няма да решиш проблема. Да, притискателя ще стане по-твърд, но недохода му до феродовия все още ще е факт. Освен това, както спомена и Бурята, тия пластинни пружини не са изчислени за такова натоварване и с времето ще се предадат. Неслучайно един усилен притискател на Закс е една торба с пари.

Другото, което да прегледаш е приводния лост от долната помпа на съединителя към вилката. Не трябва да има напрежение в него като монтираш долната помпа.

Относно М20 феродовия, не се тревожи дали ще влезне в кутията (да, ще влезне и шлица на първичния вал е същия), а дали ще може да се монтира на москвичовия маховик, заедно с М20 притискател.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2017 08:53 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Вече е тествано "отнемането" , мога да кажа , че педала стана по-лек , явно така го премерих (0,7мм вкопах) , че да съм около върха на силовата характеристика на диафрагмата (не ми е в стила да копирам...в случая ръбчето от М10 маховика :hihi: ) и натискането на съединителя бързо ме спуска в падината , където диафрагмата се "обръща". Що се отнася до триещите характеристики... не съм го натоварвал на максимум , че уж пазя двигателя :hihi: , но в един преход от първа на втора в налягане , зацепиха енергично задните гуми и оборотите на мотора доста бързо паднаха - т.е. определено е по-добре :) .

Изображение

А иначе новия интейк , направи двигателя изключително симпатичен за гледане (и не само) :D

Изображение
Изображение

Благодаря за коментарите в темата , за сега темата е приключена , ще видим , след като донастроя двигателя какво ще се случва :) .


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade