Switch to full style
За всички проблеми със спирачната система питайте тук.
Добави отговор

Проблеми...

19 Ное 2017 08:52

Добро утро колеги. Вчера след като не бях карал колата може би над месец понеже трябваше да си начеша крастата излязох по София да се разходя. Карах си всичко точно обаче при спиране усетих че нещо не е наред. Първо на наклон като е колата и е натиснат педала (не е натиснат много леко, но не е и до долу) колата леко тръгва назад и пак трябва да се натисне. Друг проблем е че като дръпна ръчната (която хваща чак след 5ти 6ти зъб) и лови само едното колело, колата дърпа в ляво а след отпускане на лоста копчето задържа докато не натисна педала на спирачката и се чува едно леко стържене. Преди доста време сменяхме предните дискове и накладки понеже предишните бяха криви, а също и отзад цилиндрите защото ръчна нямах никаква. Всичко беше точно но явно не за дълго. Това лято на прибиране от морето скъса пластина на ръчната на задно дясно колело и за малко да се запалим в движение. Смениха ми я заедно с някаква клеясала пружина. Понеже колата ми я правиха 100 човека и всеки си остави ръцете препоръчайте ми някой майстор по София дето да вземе да ми ги оправи тея спирачки кадърно защото от както имам 30ката спирачки като хората не съм имал.
Съмненията в момента са ми за въздух в системата (за дето тръгва под наклон, а и не може да си блокира колелата при рязко спиране колкото и силно да натискам педала), както и за проблемни жила на ръчната които и без това щях да сменям. Забравих да кажа. Колата отпред е на дискове отзад на барабани и няма ABS. Препоръчайте майстор в София който разбира, а също и къде могат да се намерят всичките маркучи за спирачна течност отзад защото моите са пред разпадане.

Re: Проблеми...

19 Ное 2017 14:28

Колега,

От пишещите тук едва ли някой ще то препоръча майстор, защото за подобни проблеми всеки сам си бърника по колата. Няма нищо сложно по отношение на спирачките, особено без ABS. Гледа се кои части са износени и се сменят.

Все пак, звънни на този телефон 0888 237974 - Емо.
Човека има сервиз близо до бул. "България" и е Е30-каджия.
Другия вариант е Скрапера под ореха, телефона му го има из форума, но при него ще чакаш доста. :hihi:

Re: Проблеми...

19 Ное 2017 15:34

Renegade написа:Колега,

От пишещите тук едва ли някой ще то препоръча майстор, защото за подобни проблеми всеки сам си бърника по колата. Няма нищо сложно по отношение на спирачките, особено без ABS. Гледа се кои части са износени и се сменят.

Все пак, звънни на този телефон 0888 237974 - Емо.
Човека има сервиз близо до бул. "България" и е Е30-каджия.
Другия вариант е Скрапера под ореха, телефона му го има из форума, но при него ще чакаш доста. :hihi:



И на мен ми е интересна механиката на 30ката, но първо нямам къде да я ремонтирам, второ нямам подходящите инструменти и знания, а и със спирачките шега не бива. Едно ще пипна две ще разваля. Ще ги имам в предвид колегите. Благодаря за информацията :)

Re: Проблеми...

20 Ное 2017 21:15

Днес бях при майстори и положението стана страшно. Отзад всички тръбички са леш и са за смяна, механизмите в барабаните също не са в завидно състояние и общо взето системата е пред разпад. Ще се налага целия заден мост да се сваля заради ремонта както и да се подмени почти всичко отзад абе с 2 думи мамата си трака. Стискайте палци да изкара до пролетта...

Re: Проблеми...

20 Ное 2017 21:30

Станат на по 30 години и почнат да се развалят :)

Стискай зъби и я оправяй, аз поне не знам да има друго решение ;)

Re: Проблеми...

20 Ное 2017 21:42

Сега е момента да минеш на дискове отзад, не се шегувам.

Re: Проблеми...

20 Ное 2017 22:12

Ще я оправям няма къде да ходя. Иначе за дискове обмислям го обаче тогава ще трябва помпата и сервото също да влязат във филма. Ще видя до пролетта какви пари ще успея да събера и може на дискове да мина, но ще са от Е30 а не от компакт (макар че заедно с моста ще ми излезе по-евтино) че иначе пък горя с едни готини джанти :D

Re: Проблеми...

20 Ное 2017 22:14

С тия спирачки и аз съм се видял в чудо.
Много е мек педалът и започва да спира ниско долу.
Чак и съединителя ми го хвана липсата.
Няма течове.
Със спирачките шега не бива, затова колата е при Явор.
Добави отговор