Дата и час: 28 Мар 2024 18:01

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2016 15:32 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Здравейте,

Дайте съвет за боядисване на джанти. Става дума за Brock B1. Бяха с надрани липове и малки кривини тук там. Минаха през Дани в Казичене и вече са прави и готови за боя и/или полиране.

Снимка преди намесата на Дани (сори за качеството):
Изображение

Опциите са ми :
1. Полиране на Бордовете и запазване на боята на центрите
2. Пясък + прахово
3. Мокро боядисване

Полирането изглежда добре, но ако наистина не мога да ходя на безконтактно миене не е опция за мен.. Като пари ще излезе колкото боядисване общо взето, а реално ще съм със старата боя на центрите която си има забележки тук там. Отделно освен центрите остава и проблема с капачките - те определено имат нужда от боя. Дани ми разказа, че имало някакъв вариант да се полира и да се лакира, но за да стане стабилно лаковото покритие се минавало на специална диамантена машина, която прави много финни и почти невидими щрихи за които се захваща лака. Така се правели фабрично джантите с полирани детайли. Както се сещате такава машина в БГ - няма.

Остават двата варианта за боядисване.

За праховото не съм сигурен най-вече заради резултата - това което виждам в общия случай е с портокаловата кора. Казват, че пясъкоструя не е правилния начин за сваляне на старата боя, тъй като джантата повърхността става грапава и после портокаловата кора е неизбежна, но не мисля че ще намеря алтернатива (с химия).

В този ред на мисли съм се насочил към мокро боядисване. Нямам идея, обаче, къде се справят добре със задачата

Ще съм благодарен на всякакви мнения и контакти както за мокрото боядисване, така и за останалите варианти :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2016 18:44 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
смени джантата :cry:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2016 23:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Зависи колко добър резултат искаш да постигнеш. Аз освежих едни Стил 5 само със заглаждане с шкурка на ръбовете и капачките и после със спрей за джанти 4 5 ръце и после 3 4 лак. За два сезона няма никаква промяна или забележка. Джантите изглеждат много по-добре и не съм свалял оригиналното покритие.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2016 19:57 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Ако ги минеш на пясък и после на водна шкурка да си ги подготвиш няма ли да елиминираш този ефект?

Виждал съм някакви машини, които са с като гранули вътре и благодарение на вибрацията, свалят всичко от джантата.(таха махнаха боята на едни ббс от Wheeler Dealers на една Е24-ка) но нямам представа, дали има такава машина в бг.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2016 22:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Kroki написа:
Ако ги минеш на пясък и после на водна шкурка да си ги подготвиш няма ли да елиминираш този ефект?

Виждал съм някакви машини, които са с като гранули вътре и благодарение на вибрацията, свалят всичко от джантата.(таха махнаха боята на едни ббс от Wheeler Dealers на една Е24-ка) но нямам представа, дали има такава машина в бг.

Такава машина самоделка може да си направиш с чакъл за котешка тоалетна в един варел и нещо да вибрира под варела :)
https://www.youtube.com/watch?v=DGT20ghWMZA

Аз имам два комплекта джанти минати на пясък и после прахово и честно казано съм доволен, но от много места чувам, че при печенето на боята, алуминия става по "мек". Може и да има истина в това твърдение ,защото като завивам болтовете на джантите, усещането е различно при джанта боядисана прахово и оригинална джанта. Идеален вариант е да ги минеш на пясък, и после да ги подготвиш да нормална боя, с грунд, шкурене и тн. Съмнявам се да е по-добро от оригиналното покритие, но на вид ще са екстра.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016 11:54 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Някой да препоръча бояджия при който е останал доволен от боядисване на джанти? Нормално боядисване ще е. Незнам къде да ида и джантите ги търкалям втора седмица в багажника.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade