Switch to full style
Пасти, бои, лакове. Отделен подфорум за проблеми с корозията.
Добави отговор

Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 00:38

Здравейте на всички , знаещи и не знаещи!
Имам молба към всички! Понеже не открих информация по въпроса ви моля за съдействие ! Как се дупчи автомобилно стъкло?
Открих тук и там различна информация и способи за пробиване на обикновено стъкло както и огледало, но не открих информация за авто стъклата! А както знаем в автомобилната и строителна индустрия се използват двупластови или трипластови стъкла (триплекс) като между пластовете има еластичен материал, който запазва целостта при счупване с цел безопасност!
За това нека който знае,пробвал е или е чувал някакъв метод да сподели опит или впечатления!
Идеята ми е експеримент със странично, а не челно стъкло , като целта е краен продукт, който да замени и задоволи недостига на задните отваряеми стъкла на купетата (а защо не и за комби) които всички така силно обичаме и желаем! Но или не можем да открием или не са по джоба ни защото са толкова редки, че на последък се превръщат в екзотика!
Да знам, че разликите между отваряеми и обикновени стъкла са огромни, но за всичко си има начин! Все пак е създадено от човек не е паднало от космоса и е едно от малкото не побългарени неща на тоя свят хахахахах. .. та мисля че му е време! Но също мисля ,че именно дупкането е първата стъпка! Едва след евентуален успех ще се вземат предвид останалите разлики като, панти,лайсни и уплътнения!
И те така... Моля Ви споделяйте , белким преоткрием топлата вода !

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 01:07

Според мен, просто отиди в професионален сервиз за смяна на стъкла.
Хората с това се занимават и ще могат да ти кажат, дали има опция, без да си трошиш стъклата за проби.

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 02:08

Goldy написа:Според мен, просто отиди в професионален сервиз за смяна на стъкла.
Хората с това се занимават и ще могат да ти кажат, дали има опция, без да си трошиш стъклата за проби.

Благодаря за предложението. Но не съм в бг и за сега събирам информация за процедурата. А тук да питам такова нещо и да очаквам адекватен отговор е загубена кауза. Един чичак само дето не скочи да ме бие защото исках да гледам как поправя пукнатина на челното стъкло на една кола хах. . И разбирасе, че няма да тръгна да си чупя стъклата преди да съм постигнал успех с някои от скрапа.

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 08:10

Goldy написа:Според мен, просто отиди в професионален сервиз за смяна на стъкла.
Хората с това се занимават и ще могат да ти кажат, дали има опция, без да си трошиш стъклата за проби.

Хората в тия сервизи нямат нищо общо с "професионални". Абсолютни некадърници и мизерници са масово.

Варианта е, да идеш на стъклар. Може да измисли нещо.
Освен това не съм сигурен страничните дали са дву/три пластови. При трошене се разпадат на множество малки парченца.

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 08:15

Страничните са си съвсем обикновени. :thumbsup:
Последна промяна Kroki на 12 Окт 2017 12:20, променена общо 1 път

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 11:59

Kroki написа:Страничните са си съвсем обикновенни. :thumbsup:

Не са обикновени. Не им знам точно технологията, но обикновеното стъкло се чупи на големи парчета. Автомобилните странични стъкла стават на "сол" при счупване.

П.П. ОбикновеНи се пише с едно 'н'. Често бъркана, от много хора. :mrgreen:

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 12:17

Води се закалено стъкло, тоест е по-здраво от стъклата, които са за битова употреба. Между другото трудничко се чупят наистина, дори и с чук. А това, че се натрошават на дребни парченца, е следствие от закаляването, второ е нарочно търсен ефект с цел безопасност при евентуален инцидент.

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 12:30

Мармот написа:..


Имах предвид, че не са с двойни пластове между тях. Както и мичев каза, закалени са и затова се пръскат, за да не могат да нарежат пътниците.

Благодаря за забележката. :thumbsup:

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

12 Окт 2017 23:24

Ако едно стъкло е закалено то не подлежи на никаква последваща механична обработка(рязане, пробиване, кантора е огъване и т.н.). Това знам аз от моя опит, макар и да е свързан с мебелно производство, а не с автомобилни стъкла.

Re: Как се дупчи авто стъкло? !

13 Окт 2017 01:21

Благодаря на отзовалите се !
Всъщност сте прави, че не би трябвало да са няколко пластови защото стават на сол при счупване. Но за твърдението , че закалено стъкло не подлежи на обработка в последствие , не съм мн сигурен. Все пак някък си ги пробиват тези стъкла и едва ли е преди закаляването им си мисля аз.. попаднах и да един клип кадето един мъж показваше на 3 деца ( момичета със средна възраст 10г) как се реже двупластово закалено стъкло ... голям хитрец .. след като го мина от двете страни с елмаз и го напъна да се спука, използва някакъв вид алкохол който разля върху пукнатината след което го запали за да размекне ламинирания слой (лепилото в сърцевината) и го отряза с макетен нож!
Стъклара е добра идея, но трябва да е български олд скул стъклар с опит дето е врял и кипял дълги години в областа ! а тук не разполагам с такъв ...
П.П. И все пак като сигнахме до извода , че са еднопластови , май скоро ще мина през скрапчето да си взема първа жертва :twisted:
Добави отговор