Дата и час: 28 Мар 2024 13:19

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2014 22:00 
Offline
Аватар

E30: купе с няква М50-ка...засега
Регистриран на: 19 Юни 2014 22:02
Пол: Мъж
Мнения: 20
Здравейте колеги ..... та мисля да взимам една е30-ка ама с челен удар.До колкото разбрах единия рог е леко крив (утре ще мога да кача снимки).Та въпроса ми е,може ли да е много сериозно (казаха ми че не е) ... тоест непоправимо.И примерно да я карам на машини да я изправят.Също така ако можете да ми кажете ако някой знае да изправят такива неща някъде (или в София или област Ямбол).Има ли вариант професионално изправяне да приведе колата до заводския вид и да не бие на никъде да си е перфектна.И това удоволствие каква пара ще е долу горе.

Мерси предварително..... и ако решите местете темата,просто не открих по-подходящо място.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 00:20 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Потърси из форума, имаше някъде схеми и размери на геометрията на шасито.
Най-общо казано, измери диагоналите между преден и заден мост. Ако са равни, значи няма нищо страшно - и да е крив рогът, той е крив напред пред предния мост и не влияе на пътното поведение на колата. Ако, обаче, диагоналите мърдат с повече от 1-2 мм. (което може да се приеме за нормална грешка при измерване с ролетка), то тогава нещата не са добре.
Изправянето (ако всичко е наред с диагоналите) - задължително с дозер.
Също така, измери дали рогът не е крив и по вертикалата, че после ще се чудиш защо предницата седи крива и не може да напаснеш нищо.
Успех! :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 09:27 
Offline
Аватар

E30: купе с няква М50-ка...засега
Регистриран на: 19 Юни 2014 22:02
Пол: Мъж
Мнения: 20
Ами може ли да ми кажеш някъде такъв сервиз в София направо като ходя да я гледам да идем там с човека да си кажат мнението и професионалисти.Според мен те да я измерят ще е най-добре.Или пък кажете какво точно да кажа на момчето да мери.Ако може да дадете и схема някоя с размери да му кажа (тези във форума не се отварят).

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 3 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade