Дата и час: 28 Мар 2024 13:56

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Май 2015 02:52 
Offline
wagonmafia
Аватар

E30: някакви 18-ки
Местоположение: Несебър/София
Регистриран на: 08 Ное 2014 19:46
Пол: Мъж
Мнения: 86
Привет на всички в този късен час когато седя пак пред монитора и пиша в нашето малко общество наречено Е30.Може би за пореден път ,дали надъхан след втория филм на Бързи и Яростни който току що изгледах или като цяло непрекъснатото ми съзнание изпълнено постоянно с всички свързано с любимата марка, реших че трябва да кача малко снимки на е30-ки от последните ми две бригади в Щатите и малко истории свързани към тях.
Предлагам ако някой друг също е ходил по каквато и да е причина до отвъдокеанския континент да сподели малко инфо и снимки ако е имал пряк контакт с тези коли там.
Както всички знаем американците имат доста апетитни модели на Е30 и части за тях,като пълен ел пакет,почти всяко едно е30 с рекаро,доста монтирани заводски шперове,климатици и т.н.Както и единствените 4цилиндрови са м42б18,много рядко м40б18,най-масовите са м20б25 и всевисшните ЕТИ.
Тези снимки ми бяха от последната бригада(лятото на 2014)
Тази я бях щтракнал съвсем случайно в бързината до като отивах на работа,беше паркирала точно пред къщата в която живеех,явно си беше клубна.Много хора хейтят US броните,абее зависи с едно окачване и големи джанти,нещо примерно като ББС РЦ или РС има някакъв чар в тея брони,ама с оригиналните и 14ки си е баш като някоя амфибия хаха.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тази я шуутнах докато отивахме на кино,беше случайно на паркинга и естествено понеже я познах отдалеч прибягах да я нащтракам,беше м42б18 според надписа отзад с грохнало червено и хубави джанти,ама тия коли 80 на 100 там си се карат пак от фенове де.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

A тази зелена красота я засяках съвсем случайно на една от преките на 7мо авеню в NYC.Беше с окачване,ББС РС с оригинално м20б25,спомням си салона-бяла кожа с рекаро отпред,бели кожени маншони на стик шифта и ръчната спирачка.Тогава като я видях от далеч брибягах,спрях се до нея и почнах да я снимам от всеки ъгъл,е собственика беше вътре но той като ме видя как луднах разбра че съм ентусиаст.Заговорихме се,човека беше от някакъв африкански произход ако не се лъжа,но беше голям фен,разправя ми как имали някакъв гараж с негови приятели и си човъркали по колите,тази точно я подготвял за проект,малката йем-ка с ръчна кутия,понеже това купе си беше автомат...Много слънчева беше.Като почна всичко по ред за конверсията-инсталации,радиатори,генерации,като цяло пича си беше яко запален и си я подготвяше.Сигурно час бъбрехме на тая тема до като полицията не му направи забележка да си махне колата от там.
Изображение
А това да си караш без предния номер поне за мен си е супер готско !
Изображение
Изображение
А по интересното е че беше с Флоридски номер и само си представях стенснатото йе30е как се влачи по коуст лайн магистралите под палмите low and slow и си умиргах от кеф (е и там бях първото лято хаха)
Изображение

Тук бях направил само тази снимка,понеже беше в движение по слънчевите улици на Лос Анджелис,етата си беше повече от прекрасна,а по готиното е че калифорнийките не са гнили заради сухия климат там,около тихият океан е прекрасен климата !
Изображение

Тази пак я бях щтракнал случайно,този път в Сан Диего.
Изображение
Изображение

Тук се разхождах през горещия следобед в Сан Франциско.
Изображение
Изображение
И тази беше случайно снимана,но този път в Бруклин,Ню-Йорк,B.I.G. Homiee boyy
Изображение

И дойде ред на най-красивата която бях срещнал.
E30 325i Convertible....
Изображение
Изображение
Вървя си аз един следобед,връщам се от първата си работа и така от няколко седмици ги бях забелязал тези 30ки,спират близо една до друга(следващата ще я покажа по долу).Веднъж реших да си взема фотоапарата и да спра да ги нащтракам.Двойния стоп -доста изпънат кабриолет с ел гюрук,ел стъкла,подгрев на рекаро,климатик,голям борд,абе къде що го има за йе30е си беше вътре.Вглеждам се аз отвътре
Изображение
и беше стик шифт на всичкото отгоре.....Супер изпънато ,абее да ти изтекат очите направо...И както си щтракам аз едни 2 баби ме заговарят...How do you find the car ? И като вързах един разговор,бабата -шоферката на двойния стоп беше на около 65-70 и караше стик шифт на всичкото отгоре,почна да ми разправя как си ходила до ден днешен в БМВ сервиз и си имала определен човек там който и е сменял всичко по колата.А това м20-се работеше като часовник като минаваше по улиците...
Изображение
Ииии вървиш си по улиците ии гледаш как бабата с бялата бухнала коса си кара е30-сето по улиците бавничко с пуснат гюрук,ии гледаш и слушаш и неможеш да повярваш на ушите си......и очите си.....
Приятелката и която тогава седеше до нея ,мисля че беше с една идея по млада караше ето това
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Две баби с 2 е30-сета ентусиастки ! А по интересното беше,понеже тогава не знаех толкова УС моделите и с едната спорих че двойния стоп го няма след 87-ма,а тя твърдеше че е 90-та,то за това даже номера му е 90 BMW ,е явно в Спартанбург в Южна Каролина са ги правели малко до по-късно....хаха
Надявам се да ви е харесала темичката ,ако има някой който е имал същия експириънс може да постне нещо интересно свързано с това !

_________________
You may be broke and have no girlfriend....but at least your friends think your E30 is cool.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2015 08:37 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Страшни бабки! Двойния стоп 90та е само кабрио и м3, технически е право бабето. Дано наследниците да оценят какво им оставят тези жени. Евала!

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2015 12:04 
Offline
Аватар

E30: iS
Местоположение: Ихтиман/София
Регистриран на: 01 Окт 2012 18:23
Пол: Мъж
Мнения: 180
Що и нашите баби не карат такива 30-ки?! :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2015 17:54 
Offline
Аватар

E30: coupe,alpineweib ||
Местоположение: Ст.Загора
Регистриран на: 16 Юли 2014 13:20
Пол: Мъж
Мнения: 30
Привет :hihi:

В началото на лятната ваканция двуседмичните ученически практики след 11-ти клас се състояха в Плимут, УК(Plymouth...да, точно така... :hihi: ) Група от 35 човека бяхме настанени в приемни семейства из целия град. Една от първите опознавателни разходки по съседните улици след настаняването, попадам на това:

Изображение
Изображение

В двора на една къща е30 тоуринг, е34 хартге и някаква пластмаса зад тях, щракнах колите и подминах.Във същото време в един разговор със един градски другар му казах и му пратих снимките, който отскоро е собственик на e30 кабрио познато на форума. Думите му бяха.."Няма к-во да чакаш, ами бягай питай за хартгето"
Първият почивен ден се запознах с Тони Хърли, собственика на колите, като човека си е към 60-те години. Беше така добър да ни отдели доста време и разкаже подробно за е34-ката и тоуринга. И момента, който не очаквах, човека реши да ни заведе в гаража... :shock: :shock:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Johnny Cecotto в проект, също човека ми показа много части...мтех2 пакет за тоуринга, с14 на много малко мили и още много други. (bow) Снимки на частите нямам, защото вече буквално бях направил много снимки, докато разглеждах М-ката, а ми стана неудобно да снимам всичко, което показваше човека...
Ето и мен, първите секунди гледах, като неадекватен :D След като се събудих от комата се снимах :hihi: :

Изображение
Изображение

Това е от мен, поздрави. :chug:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2015 22:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
Хехе интересна тема, Пешо, само лека корекция, м40б18 в щатите няма (слОчаеноС?, а Вие как мислите Плевен тийм :hihi: ), но пък има м10-ки. Аз имам една единствена снимка на е30 от моите бригади, но пък за сметка на това имам незабравима история с една друга 30ка :D .
Ето я въпросната снимка, някаква си 25чка, семпла работа :P .
Тая снимка по спомен я направих заради Зумъра, щото той от 10клас само за 30ки приказваше с м21д24 агрегати, нищо че бяхме заедно и на бригадата, но да му я покажа след работа :hihi: .

Изображение

Та през тези години моделът не ме влечеше, тогава си мечтаех за Нисан 200сх или поне за неакцизна "алтернатива" в лицето на е36 купе 318ис или 320 :hihi: .
Даа, тогава все още имаше акцизи, а Камен беше голфаджия :hihi: , ех спомени... с бай Ви Камен така се запознахме навремето покрай един неприятен голфаджийски повод.
Сега историята с другата 30ка. Действието се развива през следващата година т.е. лятото на 2008ма, само да вметна, че главното действащо лице в нея, е текущият собственик на първата ми 36ца, която Камен ми избра :hihi: .
Та по време на бригадирски запой в нашата квартира, бърбънът свърши, при което въпросният господин и мой много близък другар решава, че видимо почерпен ще запали нашето партийно закупено Ауди 80 2.3 5цил :hihi: и ще закупи още огнена вода, след серия от безуспешни опити да бъде спряно, лицето замина в неизвестна посока, след 2ч се яви и заяви, че е катастрофирал и трябва да идем да приберем колата, тук ще изпусна подробностите, но резултатът беше: две смлени джанти. След като на другия ден джантите бяха окончателно довършени (буквално...) от некадърни гумаджии, бяхме любезно насочени към една морга, в която да дирим така блянуваните 4х108 джанти. Прибрахме се в нас, направих списък на всички модели МПС, които са използвали това междуболтово, тъй като да намериш Ауди в морга в щатите беше меко казано абсурдно в моите очи, та разчитах на някой форд, волво или сааб. Отидохме в моргата с размерите на младост 4 и открихме 10на аудита като нашето, измежду 30-40 :hihi: . Набелязахме си донор и хайде към нашето Шеви (имахме и бекъп партиен автомобил ;) ) за крик и ключ, всичко хубаво, но при опит за влизане обратно, един чичак ни попита на къде сме тръгнали с тези инструменти, обяснихме ние, при което последва отговор, че няма как да ни пусне с крик, да сваляме джанти с гуми от мерки за безопасност, учтиво предложи обаче срещу $50 да запали ей онзи мотокар там и да ни вдигне колата, та да си свалим джантите, безопасно ;) .
Ами да де, ама ние сме български студенти все пак, спестяващи за 36чки, та няма как хем по $20 за джанта с гума, хем още 50тка за лифт. Смигнах аз на моя човек и казах на чичката, че ще потърсим някакви свалени около колите оставяйки нашия крик при него на отговорно пазене, той се усмихна и ни пусна. Презумпцията ми беше, че от 2000 коли минимум в тая морга, няма как в багажника на ни една да няма крик и ключ :hihi: . Е оказах се прав, виждам аз една окаяна 30ка купе преди фейса с дайвинг бордс естествено и се насочваме към нея, тъкмо да отворим багажника и една рунтава глава се подаде от купето, някакъв си береше кабели бе :hihi: .
Извиних му се и попитах може ли да проверим за крик и ключ в търбуха на неговата жертва, той каза няма проблем, бил си смъквал инсталацията, защото искал да суапва ис-ката си със цитирам: "straight V6", опитах се около 10 пъти да му обясня, че стрейт ви сикс има само при фолксваген, тва са си сикс ин лайн, но не вдяваше.
Намерих аз много хубав крик, за жалост неприложим в нашия случай, но пък имаше ключ, благодарихме и тъкмо да си тръгнем, рунтавият полюбопитства за какво са ни, разказах аз сбито за среднощния инцидент и този избухна за втори път със следното: "Drink and drive?, Братушки???" :hihi: , та обяснихме на клетото русначе, че сме братушки, в багажника на аудито донор намерихме крик и историята свършва до тук, че имам да простирам пране, което първо трябва да пусна да се пере :hihi: .

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2015 22:27 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
demoman написа:
...

Евала, страшна находка :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2015 23:31 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
lowrider написа:
м40б18 в щатите няма (слОчаеноС?, а Вие как мислите Плевен тийм :hihi: )
Как ще няма :shock: Има си.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2015 23:36 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
дали


Прикачени файлове:
M40.PNG
M40.PNG [ 43.98 KiB | Прегледано 8070 пъти ]

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2015 00:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
IvanB написа:
lowrider написа:
м40б18 в щатите няма (слОчаеноС?, а Вие как мислите Плевен тийм :hihi: )
Как ще няма :shock: Има си.


Сори, адаш, колкото и да не ти се вярва, м40 има само при теб и при Васил :hihi:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2015 00:50 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Е какво да кажем ние с М10-ките :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade