Дата и час: 28 Мар 2024 16:36

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2014 23:05 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Начи ще тестваме на твойта кола. :mrgreen:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014 09:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2013 13:39
Пол: Мъж
Мнения: 91
Аз съм 100% сигурен че на всяка една е30-ка в дъжд или миене влиза вода във вратите,дори не става въпрос само за е30 ,по-скоро едва ли има изобщо кола ,особено стара на която да не влиза вода там.
Вода е нормално да влиза там,малко или много зависи колко са добре уплътненията,може само да се стече малко отнякъде ,но на всяка влиза.Вратата има дренажи в предния и задния ъгъл,точно за това да истича.А когато найлона е здрав и залепен хубаво той пази тази вода да не се стече или да не "подлизва" към кората и да премине вътре в купето през границата между врата и кора,и изобщо не става въпрос ,че като влиза от там вода то вратата е пълна до горе с вода,не,просто се стича по найлона и влиза вътре.Не говоря глупости,говоря от опит :thumbsup:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014 10:28 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Аз пък карам Е30-ки от 2002г., зиме и лете, в пек и дъжд, къде с книжка, къде без книжка, някои с найлона, други без найлона... и продължавам да твърдя, че ако уплътненията са здрави, няма как да влезе вода в купето. Дори и да влиза вода във вратата, при здрави уплътнения тя е толкова малко, че евентуално по някоя струйка да се стече отвътре и то върху противоположната стена на найлона или по малките стенички, където са пантите и механизма за затваряне на вратата.

Карал съм и в силен дъжд по 300+ километра, периодично на леко отворен прозорец, защото съм пушач и единствено е имало пръски по горната част на кората.

Специално жУвотното нямаше нито един здрав найлон (подчертавам нито един), защото му изгоряха всичките машинки на централното поради преебана аларма и се наложи да ги сменя и на петте врати още докато беше ТД. С него съм се прибирал една есен от Шумен в адския дъжд, минавал съм през стабилни локви, по пътя съм отварял джамове, за да проветрявам докато пуша и т.н. И не е имало мокрене вътре.

Затова предлагам, Конвертибле като му направят малолитражката, след като е с нови уплътнения, да му махнем найлона и да обливаме яко отвън с водоструйката. Събираме се аз, Конвертибле, ИванБ и ти и слагаме по 100 лв. Ако протече вътре, вие взимате моите 100 лв. Ако не протече, аз взимам вашите 300 лв. Може да го направим на Националната сбирка. :thumbsup: :mrgreen:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014 11:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2013 13:39
Пол: Мъж
Мнения: 91
Renegade написа:
Аз пък карам Е30-ки от 2002г., зиме и лете..............


Аз от 2005г. и зиме и лете,последните години все по малко и само лете,но това е друга тема :?

Renegade написа:
...... Дори и да влиза вода във вратата, при здрави уплътнения тя е толкова малко, че евентуално по някоя струйка да се стече отвътре и то върху противоположната стена на найлона или по малките стенички, където са пантите и механизма за затваряне на вратата........

Точно това и аз имам предвид,не казвам че шурти вода яко вътре,да,в зависимост от здравината на уплътненията,може да са само капки,или леки стичания,и точно като се стече по найлона от вътрешната му страна откъм механизмите и той в долния си край се окаже отлепен и това леко стичане в един момент се озовава вътре в купето,а не във вратата,точно където е пластмасовата лайсна която застъпа уплътнението по прага на колата....виждал съм го това с очите си и според мен ролята на найлона е точно да отвежда всички течове,стичания, капки и подобни в кухината на вратата и от там да си истичат от дренажите в ъглите долу на вратата.
Иначе за пробата съм навит винаги,само да се съберем,не става въпрос за спорове,за залагания ,за пари ,просто за идеята,аз съм готов винаги да си сваля кората и да пробваме :thumbsup:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014 11:44 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Ама нови ли са ти уплътненията, като на Конвертибле? :hihi:
Аз държа теста да се прави на читави уплътнения, иначе само си драскахме безсмислено в темата.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014 22:57 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Интересно стана. Оплътнения от къде си поръчвате колеги? официални дилъри или? искам да купя на задните стопове и всички странични стъкла оплътненията. В магазина /Атина/ дето съм пазарувал части втора ръка ми обадиха цена за двете уплътнения на стоповете 56 евро нови оригинални, реална ли е цената или ме натовариха? Иначе съм от Габрово и има човек който може да ми свърши работа ако може да се купят от там. Предпочитам оригинални, китайски и всякакви други боклуци не ми се купуват.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014 00:39 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
Аз съм за, даже го предложих. А и найлон нямам. Въпроса е, че на кабриото прага пречи на водата да влиза вътре, затова трябва на отворена врата. Иначе са от бмв уплътненията, на едно лято. На е39ката се протегнах и оставих едни документи под пасажерската седалка, да не се гледат вътре и като ги взех след 30 мин, се запознах с проблема отлепен найлон.


P. S.Renegade, не знам защо ти е толкова смешно това с плътненията, кажи да се похилим и ние. Дано "ми направят малолитражката" навреме за проба. :hihi:

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014 01:05 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
convertible написа:
...

P. S.Renegade, не знам защо ти е толкова смешно това с плътненията, кажи да се похилим и ние. Дано "ми направят малолитражката" навреме за проба. :hihi:

Ако искаш, може да го разискваме в друга секция на форума. И какво ми е смешно, и малолитражката ти. Тук не е мястото. :thumbsup:

Niko написа:
Интересно стана. Оплътнения от къде си поръчвате колеги? официални дилъри или? искам да купя на задните стопове и всички странични стъкла оплътненията. В магазина /Атина/ дето съм пазарувал части втора ръка ми обадиха цена за двете уплътнения на стоповете 56 евро нови оригинални, реална ли е цената или ме натовариха? Иначе съм от Габрово и има човек който може да ми свърши работа ако може да се купят от там. Предпочитам оригинални, китайски и всякакви други боклуци не ми се купуват.

Уплътнения за всичките врати на комби съм взимал от Камор преди 2-3-4 години, но си бяха цифра. Уплътнение на стъкло съм взимал само за петата врата на 25-чката и не беше от евтините. Цените може да си ги видиш в страницата на Дару Кар. :thumbsup:
Иначе е така - уплътнения само от официален дилър, аз даже не знам да се предлагат ментаци от друго място. :dunno:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 00:07 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Renegade написа:
Уплътнения за всичките врати на комби съм взимал от Камор преди 2-3-4 години, но си бяха цифра. Уплътнение на стъкло съм взимал само за петата врата на 25-чката и не беше от евтините. Цените може да си ги видиш в страницата на Дару Кар. :thumbsup:
Иначе е така - уплътнения само от официален дилър, аз даже не знам да се предлагат ментаци от друго място. :dunno:


Мерси колега доста части прегледах и сравних тук в Гърция ми излизат малко по ефтини. :shock: само за справка задното оплътнение на стопа е 23 евро едното, сбъркал съм цифрата в предния ми пост и за двете ми поискаха 46 евро а не 56, а в дару едното е 47лв. :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade