Дата и час: 28 Мар 2024 22:20

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Конденз.
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 00:17 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Банално звучи, но всяка сутрин като минавам покрай е30ката ( открит паркинг до блока) напоследък забелязвам че имам конденз (не много) от вътрешната страна на всички стъкла. Колата не я карам почти и се припалва в седмицата по два/три пъти, ако това е от значение. Течове в купето не съм забелязъл освен от единия заден стоп и клапата на под бронята да сълзи съвсем леко. Не вярвам това да е причината. Някъде четох, че може от климатика да е или ако са затворени клапите на купето за вътрешна циркулация, но при мен са отворени няколко пъти ги гледах, плюс клапите за регулация посока на въздушната струя са отворени. Сега тъкмо я загледах и нямаше външен конденз ( както почти всеки ден, поради голямата влажност), но на задното стъкло ниско долу беше започнало да събра и до сутринта ще е цялото сигурно.. :( някой ако се е блъскал с проблема ще се радвам да сподели. :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 00:38 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Проветри я хубаво в сухата и топла част на деня (най-хубаво с каране на отворени прозорци), след това затвори всичко, откъдето може да се просмуква влага и виж дали пак ще има конденз. Конденза отвътре означава влага отвътре. Прегледай и дали всички уплътнения на врати и прозорци са здрави.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 01:02 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Renegade написа:
Проветри я хубаво в сухата и топла част на деня (най-хубаво с каране на отворени прозорци), след това затвори всичко, откъдето може да се просмуква влага и виж дали пак ще има конденз. Конденза отвътре означава влага отвътре. Прегледай и дали всички уплътнения на врати и прозорци са здрави.



Всеки път като я припалвам я проветрявам с включено парно и духалки на макс и два отворени прозореца задължително. Това с цел проветряване и освежаване. Ще те позлушам събота и неделя ще я разтрия малко на отворени прозорци ако има някаква влага да изчезне евентуално и да видя какво става. Така на бързо четене "из нета" може да е от климатика, парното и това което казваш за влага в купето, което е почти изключено в моя случай / но не невъзможно все пак/, защото уплатненията внимателно ги огледах преди да я купя и бяха почти като нови. Така или иначе края на другата седмица ще я карам на "доктор" :hihi: и ще видя климата и парното за евентуални течове. Времето по принцип е адски влажно и може би е нормално в някакво съотношение да има лек конденз и отвътре, затова ще разпитам. Сутрин става така все едно съм я мил с маркуча, много влага тая зима. Замислям се за гараж вече.. Мерси за съвета :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 01:13 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Това с пускането на парното трябваше да го споменеш отначалото... огледай радиаторчето, най-вероятно там е проблема. Бързият тест е на затворени прозорци да пуснеш парното да духа на предния джам. Ако запоти или чисти трудно - радиаторчето е.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 01:21 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
при мен се бяха запушили дренажите на кутията и радиаторчето се спукало... резултата беше, че като пусна духалките на 2-3-4 и от въздуховодите почваше да пръска вода ....


после като разглобих кутията видях как радиаторчето е обвито в гъба направо... от топлото и мокро ...

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2014 20:11 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Renegade написа:
Това с пускането на парното трябваше да го споменеш отначалото... огледай радиаторчето, най-вероятно там е проблема. Бързият тест е на затворени прозорци да пуснеш парното да духа на предния джам. Ако запоти или чисти трудно - радиаторчето е.


Не запотява и чисти цялото предно стъкло до блясък за около две/три мин при загряло парно. Всички стъкла изчиства за около 7/8 мин отново до блясък. Говорих с механика, дето ми потдържаше 38цата и ми каза, че може да има лек конденз при изправен автомобил при много голяма влажност. Искам да проверя радиатора на парното понеже утре почивам да видя все пак в какво състояние е, но така като зачетох по форумите доста играчка си е. Къде да потърся информация за достъп до парното без да разглобявам половината кола? Само за оглед.

TheStorm написа:
при мен се бяха запушили дренажите на кутията и радиаторчето се спукало... резултата беше, че като пусна духалките на 2-3-4 и от въздуховодите почваше да пръска вода ....


после като разглобих кутията видях как радиаторчето е обвито в гъба направо... от топлото и мокро ...


Колега ако имаш време можеш ли да ми кажеш къде са тия дренажи да проверя и тях? Нямам гореописания от теб проблем, но така и така ще огледам радиатора да погледна и тях. :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2014 20:26 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Пробвай от страната на педалите долу. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2014 21:29 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=64&fg=55

номер 10

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2014 00:40 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Благодарско за насоките момчета. :thumbsup: сън не ме хвана как така ще ми се изпотява триисчето. Тъкмо се връщам от колата и мисля, че открих проблема. Мокета в краката от шофьорската страна беше мокър и след щателен оглед разбрах откъде влиза вода в купето. От вратата е, защото като си мушнах ръката под кората се намокри. :hihi: оплътнението на стъклото отвън изглежда еластично и здраво и вероятно влиза от другаде или от него макар да изглежда здраво. Утре ще махна кората да видя какво става. Преди месец нямаше конденз и явно не е текло, интересно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Конденз.
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2014 21:13 
Offline

E30: `88, 318i sedan
Регистриран на: 01 Ное 2013 00:03
Пол: Мъж
Мнения: 52
Проблема се оказа разлепено найлоновото покритие което явно спира влагата и водата /която минава през вратата/ да мокри кората и влиза в купето. В случая залепих със селикон и подсилих с широко тиксо и се надявам да съм оправил проблема. Като изсъхне хубаво мокета ще видя дали събира отново конденз и ако да ще търся проблема в парното или климатика.

Мерси за съветите. :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade