Switch to full style
Или как да се справим с тънкостите на ел. системата в Е30.
Добави отговор

Инсталация ел.стъкла комби в седан

04 Апр 2014 02:24

Значи взех едно комби донор на доста работи за моята кола но след като разглобих всичко установих че инсталацията на комбито има допълнително реле при модула за централното.. следователно при седана липсва това реле и стигаме до преместването на инсталацията когато видях че инсталацията на комбито има 2 кабела в повече от инсталацията на седана .. С колегата Мармот ги проверихме и излиза че са кабели за централното та това реле аджеба каква му е функцията и има ли смисъл да се вкарвам в приключения да го добавям на моята кола или няма смисъл?? Утре рано рано ще приложа и снимки защото много объркано го обясних :hihi: :hihi:

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

04 Апр 2014 08:22

при централното, зад левия говорител в краката на шофьора има опция за реле, което е за плавното светване и изгасване на плафоните. Не съм сигурен, но мисля че всички тройни стопове поне буксата трябва да я имат

или :

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=61&fg=25

тука са описани повечето модули.. по вид и крачета можеш ли да го познаеш ? (номер едно е ако имаш чек на колата..и стои отзад в заден ляв калник)

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

04 Апр 2014 09:13

К'ви релета бе, казах ти, че това са кабелите, които управляват модула на централното да заключва и отключва, а дебелия червен-черен е захранване +12V.
Не знам защо на твоя седан тия кабели ги няма.

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

05 Апр 2014 02:03

Мармот написа:К'ви релета бе, казах ти, че това са кабелите, които управляват модула на централното да заключва и отключва, а дебелия червен-черен е захранване +12V.
Не знам защо на твоя седан тия кабели ги няма.

E централното си ми работеше бе Краси няма абсолютно никаква логика... Не си личи и моята кола да ги е имала а да са отстранени..

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

05 Апр 2014 08:49

dobrio написа:
Мармот написа:К'ви релета бе, казах ти, че това са кабелите, които управляват модула на централното да заключва и отключва, а дебелия червен-черен е захранване +12V.
Не знам защо на твоя седан тия кабели ги няма.

E централното си ми работеше бе Краси няма абсолютно никаква логика... Не си личи и моята кола да ги е имала а да са отстранени..

Я снимай буксата и я пусни тук. Тази, която идва от купето. Ама я снимай така, че да се виждат цветовете.

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

05 Апр 2014 11:07

viewtopic.php?f=21&t=187

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

08 Апр 2014 00:56

Та явно не е имало повече очи за да видим че всичко ще е по елементарно като разгърнем по-хубаво инсталацията на моята кола...
Комбито:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Седана:
Изображение
Изображение

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

08 Апр 2014 07:53

тва не е ли буксата на вратата бе

Re: Инсталация ел.стъкла комби в седан

08 Апр 2014 11:46

Да тя е но с нея върви и инсталацията на ел.джамовете и централното ще има клъцни срежи тези дни и ще оправя проблема по нормален начин няма да има
Добави отговор