Switch to full style
Или как да се справим с тънкостите на ел. системата в Е30.
Добави отговор

Неработещ оборотомер/разходомер е

19 Май 2014 08:54

Здравейте !
Имам е30 м10 двоен стоп купе 84 купих го без работещ оборотомер.Свалих таблото и смених батерийте замервах го всичко му е изрядно ... забелязах друго на таблото има 3 букси от който средната е жълта а от колата ми жълта букса няма ? Тя ли е за оборотите и разходомера ? Гледах схемите за инсталацията като гледам трябва да е по синяра букса ... Мисля си дали по принцип тая кола не е била с часовник а някои някаде някога да е слагал друго табло .

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

19 Май 2014 09:54

Жълтата букса е за връзка с малък/голям борд.

Виж предпазител номер 10, 7,5А, дали е здрав. Ако не е го смени. Изгарянето му обикновено е в следствие на късо във веригата за светлините на задна предавка.
Ако предпазитела е здрав пробвай със друго табло, работещо, свалено от друга кола. Сигналите за управление на икономайзера и оборотомера вървят през сервизинтервал-ната платка и е възможно и в нея да е проблема.

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

19 Май 2014 11:36

Черен кабел 7-пин на синята букса. А за по-лесно на букса "С101" в двигателния отсег до бушоните е 9-пин пак черен кабел. Трябва да има променливо напрежение при различни обороти!

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

21 Май 2014 13:42

Бушона е здрав с друго табло пак няма никои ... и стигам до гледането на буксата която каза колегата Valtera колата ми е с Jetronic букса на която гледам като цяло няма Engine speed input което на круглата букса е пин 9 което предполагам е това което ми трябва и сега въпроса е какво правя :o

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

21 Май 2014 18:00

Ами трябва да провериш с мултицет дали на този кабел има (+) които се променя като стойност ( V - волтове) при 1000, 2000, 3000 и т.н. Оборота. На буксата можеш да махнеш само гуменото маншонче отгоре и така лесно да провериш какво става на 9-ти пин черен кабел!

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

08 Юли 2015 19:35

Минах от табло с часовник на такова с оборотомер, всичко работи нормално, индикацията за маслото също, само разходомера сработва когато му е кеф, но като цяло през повечето време е отказал. Четох темите в другия форум и само се обърках и не разбрах къде да търся проблема. таблото е от кола с М40, моята с М10.

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

08 Юли 2015 22:03

Една странна тема е това. Всеки казва различни неща. Спомням се, че бурята ми даде логично обяснение, но за съжаление не си спомням желия разговор. При мен е обратно, табло от м10 не ми работи разходомера на м40. Може да сменим за тест?

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

08 Юли 2015 23:39

Няма проблем, стига да намерим начин да се срещнем :D Аз проблема си го реших - майната му на разходомера, и без него ще карам, лошото е че май пак ще свалям табло защото сякаш слабо свети нощем и може да е с неправилните крушки. А тъкмо тази вечер наредих всички кори и декораций :bang:

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

08 Юли 2015 23:55

Като въртиш смукача за включване на фаровете има ли смяна на силата на осветление? Да не се е прецакал той?

Re: Неработещ оборотомер/разходомер е

09 Юли 2015 00:04

Работи Гриша, първо и аз си помислих че в него е проблема, но регулира светлината коректно. Вероятно в крушките е проблема, защото в сравнение с подсветката на парното, таблото е с една идея по-тъмно.
Добави отговор