Switch to full style
Или как да се справим с тънкостите на ел. системата в Е30.
Добави отговор

Неработещ уред за температурата

16 Юли 2014 11:16

Здравейте колеги, искам да попитам имат ли връзка батериите в таблото с уреда за температурата? Защото изведнъж спя да свети инспекцията и диодите за пробега, и тогава ми заби и стрелката на темп. датчик. Като дам на контакт, мръдва лекичко, има ток в самия индикатор, а от време на време, по време на движение сякаш закачи и започва да работи. Това което направих до момента е да погледна датчика на мотора, и разкачих и закачих таблото, ефект никакъв... Чудя се ако сменя батериите дали ще се оправи, мотора е М10 инжекция от 85-то лето :)

Поздрави на всички!

Re: Неработещ уред за температурата

16 Юли 2014 12:36

прегледай как са гайките, които държат уреда за платката на таблото :D

Re: Неработещ уред за температурата

16 Юли 2014 12:44

Точно където гайките стягат има писта, можеш да почистиш със спирт. Виж за студени спойки и т.н.

Re: Неработещ уред за температурата

16 Юли 2014 14:57

Kroki написа:Точно където гайките стягат има писта, можеш да почистиш със спирт. Виж за студени спойки и т.н.

Или просто я калайдисай наново с нов хубав тинол, както и всички спойки. Кроки има опит :hihi:

Re: Неработещ уред за температурата

16 Юли 2014 23:45

Благодаря за съветите, утре ще проверя гайките :thumbsup:

Re: Неработещ уред за температурата

25 Юли 2014 11:28

Здравейте колеги, калайдисах на ново пистата, те са 2 крачета и между тях 1 гайка, монтирах, никакъв резултат! На сутринта тръгнах за работа и както си карах, псувайки на ум, по едно време щрак и стрелката се изправи :D (Викам, Бъмбълби, ти ли си?) :hihi: И от няколко дни се работи коректно! Сега си свети и Инспекцията, че е за смяна сондата, явно са свързани...

Благодаря на всички :chug:

Re: Неработещ уред за температурата

25 Юли 2014 17:05

naki4a написа:Сега си свети и Инспекцията, че е за смяна сондата, явно са свързани...

Какво е това?

Re: Неработещ уред за температурата

26 Юли 2014 21:00

Както бях написал в 1-я пост, когато спря да отчита уреда за темп. Спря да свети "inspection" и диодите на "oil service"

Re: Неработещ уред за температурата

26 Юли 2014 22:51

naki4a написа:Както бях написал в 1-я пост, когато спря да отчита уреда за темп. Спря да свети "inspection" и диодите на "oil service"

И кое е общото със ламбда сондата?

Re: Неработещ уред за температурата

27 Юли 2014 00:43

Ми, че свети инспекцията! Написах просто защо свети, ако на някой му е било любопитно... :chug:

Под свързани имах предвид, "инспекцията" и датчика за температурата на таблото. За това и питах, за батериите на таблото, защото не знам какви са симптомите когато те се прецакат?

Поздрави!
Добави отговор