Дата и час: 19 Мар 2024 09:59

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 22:33 
Offline

Регистриран на: 18 Апр 2013 00:47
Мнения: 6
Питането е във връзка с монтажа на електрически стъкла на БМВ Е30 - което заводски не е имало никога такива. Тъй като много от каращите любимият модел са си инсталирали ел. стъкла мисля че няма да е трудно да се направи една прегледна тема за монтажа им.
Който е правил упражнението и има желанието да го сподели с всички, те първа запознаващи се с нашият любим модел - с описание на "процедурите", снимков материал или схема на разположението на части, релета и т.н., може да пише надолу и да качва снимки. На мен също ми предстои монтаж на тази екстра като се затопли малко и бих се радвал да направим прегледна тема, със първа, втора, трета стъпка и т.н. Вече във примерно следваща по ред тема - може да прецизираме да речем "умни ел. стъкла" /видях, че темата на колегата "Дафи" не се разви и молбата ми лично към него е да участва активно в следващата или в личната му със снимков материал/
Ако и модераторът е съгласен с мен -- да направим прегледна и конструктивна тема.
Успех на всички в начинанията и много безаварийни километри :) .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015 19:15 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
аз не съм го направил като заводско ... затова ме плюят колегите ...
заводско е само с едно реле което подава + на прозорците при отваряне на вратите, и един предпазител... в кутията ...
преминаването на кабелите от вратата в купето става през снопа с кабелите/в гумения гофриран маркуч/, но при мен са изгнили пиновете в буксата и съм си пуснал кабела през дупката на буксата ... проводника трябва да е поне квадрат и половина !!! да си знаете ...
а за копчетата понеже ползвам такива от Е36 съм си събрал схема с релета за ляв прозорец 2 релета /нагоре и надолу/ и за десен така ...
стоят пред скоростния лост в нишата зад пепелника монтирани на платка /така прецених/, а "умните" ел.стъкла са с китайски модул който точно не помня как се казва но имам кутийката му някъде, мога да я изровя ... умни са до толкова, че при активирането на алармата ги вдига ... и изключва захранването им ...

ако имаш питанки относно оригинално кой пин от буксата на вратата от къде минава, нека обясни някой по запознат ! аз не съм ги търсил ....
ако искаш схемата на релетата мога да ти я драсна ... наскоро я правих същата на едно Е36 защото и то беше с силови копчета и бяха прегорели ... и сложихме такива с микретата + схемата с реленцата и сега човека е много доволен ... с лекота се отварят/затварят ... а преди искаше да счупи барчето от натискане на старите .... я тръгнат, я не ...

Успех ... за мен това си е една от най-полезните екстри на е30-ката ... няма да вътриш като загубен ...

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 2 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade