Дата и час: 28 Мар 2024 15:06

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013 17:55 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Говорих с баща ми, той е зъботехник и има под ръка финни електромотори, дето пили и прави протезите. Според него, на кръглата дупка ако се вземат 4-те ъгълчета, квадратната щипка на жилото ще влезне без проблем. А относно захващането на жилото, като монтирам и се измери, може да се търси някаква тръбичка, която да обере разстоянието, което ми идва в повече..

_________________
Изображение


Последна промяна Kroki на 10 Дек 2013 19:23, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2013 19:18 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Днес, колегата Convertible ми подари тези 2 ролки :clap: . Поръчах още да ми вземе.. :hihi:
Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2013 20:12 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Днес дето коментирахме, разликата в двете копчета, нямат никаква разлика. Черното краче се вади навън/ все едно има реглаж, да си го нагласяш колко да е изпъкнало/ и така се вади от планката.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014 20:31 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Накратко за монтажа.
Използвах оригиналното ръководство, което и GEORGIEV е пуснал в неговата тема.
http://www.e30-talk.com/attachments/ele ... eba-1-.pdf

Махате кората под волана, волана, таблото с уредите и радиото за по-лесен достъп.
Изображение

Хубаво е да има още 2 ръце, които да ви помогнат. Прекарвате кабела отзад, така че синята букса да отиде в жабката, където се намира компютъра на темпомата.
Изображение

По принцип, той има стойка, но аз нямам, така че, просто го сложих над компютъра на колата, в предната лява част на жабката. За целта трябва да махнете малката черна кора и да разглобите стойката на компютъра на колата. Така компютъра си седи скрит в таблото, не се вижда въобще и не хлопа.
В таблото слагате зелената букса/аз я имах/ и в нея включват е един от 3-те възможни дупки.
Изображение
Можете да монтирате таблото.

Централната конзола се разглабя, като махнете 4-те болтчета. На долната част от пласмасата си има заводско щамповано място, само трябва да се изреже. Ръчката на темпомата се монтира, пред тази на чистачките, като се използва нейното захващане. В ръководството, дупката за захващане се пробива със бургия 5.5мм и се използва друго болтче, аз не го направих, но ръчката ми играе малко повече от нормалното, не е фатално, но ще го направя по-нататък. Имате и една маса в инсталацията, аз я сложих при тази на ръчките. Сглабяте всичко и може да монтирате волана.

Включвате буксата на ръчката към буксата на инсталацията. След това малката 2-на букса, се включва ето тук горе в дясно.
Изображение
ВНИМАНИЕ За колите с двигатели 1.6/1.8 буксата ще е празна, защото не са предвидени темпомати, да го имате предвид. Та трябва да си пуснете отделно ток.

Слагането на планката на прекъсвача :hihi: на съединителя е доста пипкава работа. Сложете първо планката, а после прекъсвача, по-лесно е така. За да го промушите през дупката издърпвате черното палче, бутате червения пръстен, така ще може да се щракне и го регулирайте направо със съединителя. После включвате бялата букса в него. Темпомата, трябва да се изключва от лоста, от натискане на спирачката и от натискане на съединителя.
Изображение

Монтирването на акуатора е доста лесно, използвате едното болтче на кутията на филтъра и си застава като по учебник. За колегите с М20, монтирването на жилото е доста лесно. При мен се наложи лека модификация.

Черната планка се сваля и в кръглата дупка се изпилват 4-ри точки, колкото да влезне квадратната букса на темпомата. Трябва да се отнеме малко и от бронята на жилото, за да влезне до жилото на газта.
Изображение

Понеже жилото е от M20, идва прекалено дълго, трябва да се сложи, нещо което да обере дължината на жилото. Използвах медна тръбичка, при мен е дълга 76мм. Монтирва се на свободна позиция на дросела, в ръководството е опоменато, че трябва да има луфт от около 2мм м/у тръбичката и дросела.
Изображение

Остава ви само да прекарате черния кабел от акуатора, до инсталацията под волана, трябва да разпробиете една от големите дупки на гумата долу в краката. Доста е пипкаво самото прекарване, нужни са ви още 2 ръце, за да е по-лесно. Ние махнахме изцяло гумата, промуших отгоре кабела и колегата Мармот го хвана отдолу, така по-лесно вкарахме кабела през дупката заедно с гумения пръстен, използвахме малко веро, иначе е доста трудно. Включвате 2-те черни букси и сте готови.

Слагате кората под волана и може да тествате. Включва се над 40км/ч. Като бутнете ръчката напред към таблото( ускорявате ), не става на момента, а трябва да задържите една идея. Ще усетите леко придърпване. Това важи и при намаляване на скорота( дърпате лостчето към себе си ) Всяко бутане на лостчето за ускорение или намаляване променя скоростта с 1км/ч. За да изключите темпомата( ръчката надолу ) или да възвърнете последната зададена скорост( ръчката нагоре ) не е нужно задържане.
Голям кеф е.
Благодаря на Камен, Марто и Краси за помоща и информацията, която получавах, когато ми беше нужна.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2014 00:15 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
искам авторски права за снимката на суича :hihi:

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2014 23:36 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
Какво представлява системата на круиза при дизелите?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2014 00:21 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
те са с електронна газ ... и потенциометър на педала на газтЪ .. та при тях има само суич на съединителя и лостче .. всичко друго си е вградено в компютъра. Даже донора имаше само суич.. нямаше ръчка ..

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Cruise control
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2014 10:17 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
TheStorm написа:
те са с електронна газ ... и потенциометър на педала на газтЪ .. та при тях има само суич на съединителя и лостче .. всичко друго си е вградено в компютъра. Даже донора имаше само суич.. нямаше ръчка ..

Абе щото рових в нета и се обърках. Има и някакви със вакуумен контрол, а схемата в риълоем за 324тд излиза и актуатора и компютъра в жабката...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade