Switch to full style
Най-подценяваната система в Е30. За проблеми с ауспусите питайте тук.
Добави отговор

Re: Избор на гърнета

09 Юни 2015 21:10

Някой купувал ли е скоро крайно гърне за м20,гледам ги тук по разни сайтове,но няма реални снимки ,а и ако направя запитване отсреща сигурно ще е някоя нагримирана госпожичка ,която не е чувала за е30 и м20.... :hihi:
Трябва ми някаква конкретна информация,сайт,марка,парт номер,нещо не откривам това което искам :roll:

Re: Избор на гърнета

04 Мар 2017 21:49

нещо крайно и аз май ще се наложи да взема
примерно с два входа на 55/6мм и два изхода
някой идея някаква :roll:

Re: Избор на гърнета

04 Мар 2017 22:45

Крафт на Околовръстно.

Re: Избор на гърнета

21 Юли 2017 15:37

Вече мога да ви кажа за полските гърнета от "косър", 3 години и половина, тва е живота... Дрънка вътре като че има скъсана ламарина... Вибрацийка някаква... И заваряхме ламарината на входа на крайното покрай 2те тръби... Скъса се...
Отново дилема с крайното... 2входа и 2 изхода - От къде и каква цена ?

Re: Избор на гърнета

18 Дек 2017 09:35

Един съвет ако може. На моята 30-ка съм само на задно гърне, оригиналното все още, катализатора съм го премахнал, че се бе разпилял и дрънчеше. Нямах оплаквания, колата не бе шумна, но въпреки абсолютно здравото отвън гърне, явно вътре са му изгорели преградите и почна здраво да реве. В същия момент, подменях задно гърне на едно Поло. Собственика му било шумно, но така купил колата, и го подменихме със стандартно на Уолкър. Старото не му трябвало и ми го остави. Първоначално мислех, че е някое нескопосано китайче, но го позагледах, проверих надписите и номерата по него, като се оказа, че е сравнително скъпо гърне от една италианска фирма. В перфектно здраве е, по-компактно е и няма да виси така грозно под и без това късата задна престилка на двойният стоп. Въпросът е дали няма да затапва и без това особено мощната ми М10-ка :D На пръв поглед входа е с еднакъв диаметър с този на 30-ката, но понеже колата е зазимена, няма как да примеря точно в момента.Полото бе с 1,4 16 винтилов мотор, в каталога това гърне го дават и за 1,9 ТД моторите. Вашето мнение? Линк към аспуха - http://ordini.assomarmitte.com/Infinity ... lo-9n.html

Re: Избор на гърнета

18 Дек 2017 11:36

Ако входа и изхода на гърнето са близки като диаметри до тези на твоето гърне, няма проблем да го сложиш. Ако има разлика над 2-3 мм. (по-малки), не е добре.

Re: Избор на гърнета

18 Дек 2017 11:54

Няма как да меря в момента диаметри на тръби, но ми дойде друго на ум. В каталога на Уолкър намерих скобата за задно гърне и на БМВ-то и на Полото, оказа се една и съща, на диаметър 48 мм. Ако приемем, че Уолкър се придържат към фабричните размери на аспусите, то входа е еднакъв. Изхода не ме притеснява, доста по-голям е, още повече на две тръби. На пролет ще се разбере, до тогава 30-ката ще спи в гаража :D
Добави отговор