Дата и час: 28 Мар 2024 16:50

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: М10
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017 11:05 
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2016 10:35
Мнения: 35
Здравейте. Прегледах раздела и видях, че М10 не е засегнат никъде. Въпреки, че вече нямам Е30 реших, че може да е интересно едно обсъждане на този мотор и потенциала му. Тъй, като аз не съм много компетентен, всичко свързано с този агрегат на БМВ би ми било от полза. Все пак да кажа, че не си говоря празни приказки, а имам такъв мотор, който трябва да влезе в Е21-чката ми.
Да започнем от някъде. В коша на моята кола имаше М10Б18 с инжекцион, присаждан от Е30, защото Е21то ми е 315. След, като започна да меси обичайните съставки отворих за гарнитура на глава, но малшанс оказа се спукан блок на един от болтовете. В момента имам наличен М10Б16 с двукамерен Солекс. От стария мотор имам един високи бутала на 89мм и вал от Б18 ако е различен. Въпросите ми са следните:
1. Ако цилиндрите не са в добро състояние, може ли този блок от 84мм цилиндри да се разстърже до 89мм? Двигателя е 79' година.
2. Искам да остана с карбуратора, до някъде заради автентичността и по-изчистената визия, този карбуратор който имам добър ли е или да търся Вебер от Сиера? Хоризонталните отпадат поради трудното намиране и ежедневната целенасоченост на автомобила.
3. Мога ли да сложа Б18 инжекционна глава и въпреки това да я ползвам с карбуратор?
4. Какво да правя с бензиновата помпа, колата има прекарана електрическа, а този двигател е с механична, която стои на главата?

Надявам се повече хора да се включат за да разберем дали М10 е добра основа или е вече отживелица. :chug:


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 1 мнение ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade