Дата и час: 28 Мар 2024 20:53

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: E30 M57D30 swap
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2018 23:45 
Offline
Аватар

E30: 328i Estorial Blue
Местоположение: София
Регистриран на: 12 Яну 2013 09:39
Пол: Мъж
Мнения: 25
Здрасти банда,
Може да се каже че се завръщам към е30 гилдията...
Та въпросът ми е искам да слагам този мотор в е30ката, обаче информацията в нета(поне до колкото аз гледах) е доста оскъдна. Интереаува ме как стоят нещата с електрониката(схема) и предполагам с педала на гаста и т.н. Всякаква информация ще ми е от полза...
Благодаря и поздрави...

_________________
Fuck New Cars, I'm Driving Oldschool


Последна промяна Mitko_e30 на 09 Мар 2018 22:18, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2018 13:12 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Предполагам, че става въпрос за M57D30 с ръчна кутия.
По-принцип самия механичен монтаж на мотора и кутията не е един от най-простите.
По отношение на електрониката ще е добре да разполагаш с колата-донор, за да може да сваляш от нея каквито датчици са нужни, за да заработи електрониката без да трупа грешки и да влиза в авариен режим. Естествено, ще трябва да се прави допълнително опроводяване за допълнителните датчици, които се търсят. Задължително трябва да разполагаш с хубава диагностика, за да можеш да четеш компютъра надеждно (да излизат всички актуални грешки).
Педала за газта не е никакъв проблем (оригинално ТД-то също е с потенциометър), в Е30 има стойка за монтаж на потенциометър. По-скоро трябва да се обърне внимание на датчиците на ABS-a и DSC-то (най-вероятно ще трябва да насадиш ABS-a от колата донор), сигнал скорост, горивните пътища (доколкото си спомням този мотор, освен ГНП-то, има още две горивни помпи, едната в резервоара, а другата е под шофьора) и таблото с инструментите. Както споменах - задължително читава диагностика, за предпочитане GT1.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2018 19:24 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Мисля че диренето на датчици и абс може да се избегне с подходяща манипулация по електрониката, май се маха кан шината. Но тва е само от четене тук там за други нови мотори не м57, просто като жокер да си търси колегата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2018 20:57 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Това с махането на CAN-шината е новост за мен. Не мисля, че е възможно, защото цялата комуникация върви по нея с IP-адреси, ма де да знам... :dunno:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2018 21:54 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Да, мисля че написах глупост с това за махането :) май номера е в достатъчното познаване на електрониката и манипулирането и да не търси майка си и баща си както в цялата кола донор. Мисля, че има вече хора на ти с "новите" бмв-та, но това наистина е най-тегавото в един подобен проект.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2018 08:54 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
Поговори с няколко мапера и ги разпитай относно управлението на мотора. Ако мапера е читав ще е наясно какво търси компютъра като входни сигнали, кои от тях може да се махнат, кои трябва задължително да се оставят и т.н.
Почни събирането на информация от тук. Така или иначе за да заработи с пълния си потенциал този мотор в Е30 ще имаш нужда от тяхната помощ.

Относно физическото насаждане на мотора - предполагам, че освен къстъм лапи ще трябва и преправяне на картера, ако не и изцяло нов такъв.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2018 20:20 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Мапера не е диагностик.
Много малко вероятно е да му се занимава да търси какви точно сигнали и от какви датчици се искат.
Повечето мапери имат изискване всичко да е наред относно механиката и електрониката на двигателя преди да започнат да се занимават с горивни и авансови таблици. Отделно, софтуера, с който разполагат, в повечето случаи не е диагностичен, а специализиран за работа с гореспоменатите таблици. Не казвам, че един мапер няма да свърши и тази работа, ама ще му излезне бая солено на Митето, ако трябва да му вади грешки и да му обяснява какво, къде и как.
Мапера взима пара да оптимизира работата на двигателя, а не да намира грешки и причините за тях. Поне моя опит е такъв. Това е работа за диагностик и/или читав механик, който разбира и от диагностика. Затова и наблегнах в предишното си мнение за читава диагностика.
Не са космически технологии, едно GT1 ще свърши перфектна работа, за да може да се върже всичко, което компа на двигателя търси. Дет се вика, работата е проста, ама не е за прости хора. :smokin:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2018 22:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Имаше един на Дракон кара такава>>> https://www.youtube.com/watch?v=zxePL9ObXRw . Ако е добронамерен може и да ти помогне.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 M57B30 swap
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2018 20:49 
Offline
Аватар

E30: 328i Estorial Blue
Местоположение: София
Регистриран на: 12 Яну 2013 09:39
Пол: Мъж
Мнения: 25
Колеги благодаря за отговорите, като започна проекта ще има и снимки и допитване :) Просто си падам по нестандартните суапове :) А що се отнася до колегата от клипа, търсих го във фейса ама не го намерих, ако му знаете фейса вие или някак си да го намеря, ще съм благодарен :)

_________________
Fuck New Cars, I'm Driving Oldschool


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 9 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade