Switch to full style
Електрически стъкла, комфорт модули, осветление интериор, ксенонови фарове и др.
Добави отговор

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

17 Мар 2013 21:52

Мен ме е яд че не ги вързах към копчето докато беше разглобена колата,така само ми върти електромера :hihi:

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

17 Мар 2013 21:55

пуста дневна :hihi:

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

18 Мар 2013 05:56

Renegade написа:Много тъпо... щото лятото при 36 градуса жега, за кво ми е да работи подгрев на огледала? :dunno:

единственото за което се сещам е дъжда. много е приятно в дъжд да са ти чисти огледалата

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

06 Ное 2013 22:32

Днес експериментирах. 15 ома идва твърде малко и огледалото се нагрява до ненужно висока температура. Може би съпротивлението е толкова на коли, където има електроника и подгрева работи само при определени обстоятелства или за определено време.
В случая, както е при Е30 постоянно включен, според мен трябва да се увеличи. Пробвах няколко варианта и най-много ми хареса с 30 ома, или идва около 7W мощност. Затопля се бързо и достатъчно да размрази или изпари вода. :thumbsup:

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

18 Ное 2013 12:50

Досега не съм имал никакви ядове с тази работна температура. При силно запотено стъкло е необходимо 2-3 мин за пълното изсушаване. При дъжд почти няма капки и веднага изсъхват... Чакам първия сняг да видим как ще е.... При е34 мисля, че се включва под определена температура навън автоматично и ръчно от копчето за задният прозорец. Много е важно двойно лепящото, което ще се използва. Препоръчвам само и единствено Теса. Евтините стават на дъвка и стъклото се отлепва яко. Тесата се стяга още повече при нагряване. Също така препоръчвам да се сложат по два пласта отгоре и отдолу на кантала. Така се отнема част от температурата и се заздравява "връзката" между стъклото и стойката му. А и когато колата работи на место температурата е една, а когато е в движение, температурата е много по-ниска.

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

18 Ное 2013 17:23

Моите ги направих с някакво тиксо, каквото намерих и за сега не са паднали :hihi:
28-29 Ома на огледало. По-бавно от при теб изсушават, но мисля, че пак върши страхотна работа :D
Ако не се справят добре зимата ще ги преправя. Поне монтажа и демонтажа е лесен и доста интелигентен за разлика от на други коли...

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

18 Ное 2013 17:36

При мен в началото държеше, ама като се постопли почнаха да се свличат от стойките по светофарите :hihi: Като сложих тесата, както бяха писали по форумите и всичко е 6 повече от половин година. Даже си наредих по-кадърно плетката и сложих с много малко по-дебел кантал и аз ги качих нейде до 20-тина ома.
Върти ми се идея да направя опит със стъклата от е46, защото са с мъртва зона и са същите на форма. Само от стойката им ще е трудно ваденето, че там е малко по-различно. :roll:

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

29 Авг 2014 01:06

Снимки за размисъл по темата.И впрочем да попитам някой моторче-механизъм(дясно) да му се намират с тези кабелчета че на мойте пластмасите май са заминали и вече трудно ще се хване друго огледало.А и също така как се сваля попринцип огледало какви са стъпките.
http://prikachi.com/images.php?images/25/7569025C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/27/7569027L.jpg

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

08 Яну 2015 22:16

При оригиналната инсталация е вързано към захранването на огледалото,което е постоянно след запалване...разликата е фрапираща лятото огледалото не можеш да го пипнеш а зимата на -10 не можеш да разбереш че работи,въпроса е много двустранен мислил го да го направя да се включва при - температура,но има момент,че и лятото когато вали ти изсушава стъклата и виждаш перфектно а не на огромни капки....така че оргиналдъ... :smokin:

Re: DIY: Подгрев на странични огледала

09 Яну 2015 09:11

В.Стефанов написа:Снимки за размисъл по темата.И впрочем да попитам някой моторче-механизъм(дясно) да му се намират с тези кабелчета че на мойте пластмасите май са заминали и вече трудно ще се хване друго огледало.А и също така как се сваля попринцип огледало какви са стъпките.
http://prikachi.com/images.php?images/25/7569025C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/27/7569027L.jpg

Tака като гледам, оригиналното има термо изключвател. Явно затова е свързано постоянно. Най-вероятно и точно той се поврежда и прекъсва веригата. Не е проблема в самия нагревател.
Добави отговор