Switch to full style
Електрически стъкла, комфорт модули, осветление интериор, ксенонови фарове и др.
Добави отговор

Въпрос за табло

12 Сеп 2014 12:08

Здравейте, имам проблеми с таблото(шест цилиндрово - 320), след няколко опита за ремонт, се предадох и си поръчах друго, но е от двоен стоп(шест цилиндрово - 323).
Ще работи ли директно, ако го сложа и ако не, мога ли да направя от двете едно, за да ми тръгне всичко най-после :)

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 12:11

Има два вида табла, VDO и Motometer. Би трябвало да работи :thumbsup: На двойния стоп щекера беше неква пръчка, а на тройния е чип :thumbsup:

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 12:38

Какви проблеми си имал с твоето?

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 15:07

Проблемът на моето е, че стрелката на бензина не ми отчита правилно. На моменти застава в някаква произволна позиция, на моменти тръгва да играе...Лампата на резервата ми светва когато трябва. От това съдя, че поплавъка ми работи и проблемът е в таблото. Опитах първо с почистване и презатягане, след това смених самото уредче с такова от друго табло, нямаше резултат. За по-сигурно смених и поплавъка, също без резултат. Отделно и стрелката на Т също откача от време на време. Случвало ми се е да започне да се мърда според оборотите. Т.е. като подам газ, тръгва на дясно, като върна пада, рязко и бързо, все едно е оборотомер :hihi: Писна ми да се занимавам, за това поръчах работещо табло.
IvanB написа:Има два вида табла, VDO и Motometer. Би трябвало да работи :thumbsup: На двойния стоп щекера беше неква пръчка, а на тройния е чип :thumbsup:

Не съм обърнал внимание моето какво е, ако новото е на друг производител, трябва да сменям щекера ли, за да работи?

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 15:10

Сложи новото, ако оборотите са наред, не пипаш нищо :thumbsup:

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 15:53

Ясно, благодаря :thumbsup:

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 15:58

И моята стрелка е такава. Резервата работи, тя не. След 30л тунджа се оправя.
Решението - повече от 30 кила бенз :hihi:

Re: Въпрос за табло

12 Сеп 2014 20:14

Тва беше първото, което пробвах :thumbsup:

Re: Въпрос за табло

13 Сеп 2014 19:49

Днес пристигна таблото. Оказа се, че и двете са VDO. Пробвах с новото, работеше, но проблемът с бензиномерът остана...Реших да прегледам поплавъка, разглобих го и се оказа, че жичката е скъсана...Бях го купил за 100% работещ от "колега" и не си бях направил труда да го отварям да го гледам...
В тоя ред на мисли, някой пробвал ли е варианта да смени жичката и с каква по-точно(като дебелина) го е направил? Притеснява, че ако сложа нова, макар и с малка разлика, омичното съпротивление ще е друго и няма да отчита вярно стрелката(но може и да говоря глупости :hihi: )

Re: Въпрос за табло

13 Сеп 2014 20:33

не мога да помогна с проблема, но ако таблото ти остава излишно бих го взел :hihi:
Добави отговор