Switch to full style
MP3, DVD, TV, усилватели, колони.
Добави отговор

Re: Becker

17 Ное 2017 23:53

Аз съм доста близо...
А иначе не виждам какво го бърка радиото с 97 или със 103 караш....

Re: Becker

18 Ное 2017 00:21

Ами предполагам, че ще го обърка, защото прави калибрация и при скорости около 140 (магистрала) разликата ще го бърка. Но предполагам, че ще се довери повече на GPS-a, отколкото на сигнал скорост, ама знам ли?

При всички положения, ако не се налага сигнал скорост 100%, няма да го връзвам.

Re: Becker

18 Ное 2017 00:30

Renegade написа:Сега чак забелязах, че навигационните карти на HERE Technologies (бившото NAVTEQ) всъщност включват Гърция във версия 6.0.
Някой знае ли версия 5.0 кои страни включва? Че изпдна една евтина 5.0 в Ebay.

Би трябвало тези:
Андора, Белгия, Дания, Германия, Финландия, Франция, Гърция, Гибралтар, Великобритания, Ирландия, Италия, Лихтенщайн, Люксембург, Монако, Холандия, Норвегия, Австрия, Португалия, Сан Марино, Словакия, Испания, Швеция, Швейцария, Чехия, Ватикана и някакви части, обикновено големите градове и първокласни пътища и магистрали, от България, Хърватия, Полша, Румъния, Русия, Словения и Унгария

Re: Becker

18 Ное 2017 00:39

Благодаря за отговора, но ме съмнява Русия да е вътре.
Ето това го дават като покритие за 5.0:
HERE Technologies maps v5.jpg
HERE Technologies maps v5.jpg (100.03 KiB) Прегледано 4645 пъти

За 6.0 го дават същото покритие, там предполагам, че са просто са обновени картите и са по-подробни, а не че са включени още страни.
Попитах и защото в информацията, която успях да намеря за 5.0 се казва, че някои страни са покрити отгоре-отгоре (но не се казва кои), както и Емилио казва за България.

Re: Becker

18 Ное 2017 10:07

Тоя спиид сигнал няма общо с навигацията.
Той усилва звука, като се движиш по бързо, съответно в еЕ30 кабрио е по Шумно

Re: Becker

18 Ное 2017 14:44

Четох тая сутрин в един Порше форум, че навигацията също го търси тоя сигнал скорост при лошо време (силен вятър или проливен дъжд), когато няма връзка със сателита и по скоростта на колата изчислява къде се намира тя. А сигнала за задна скорост го иска, за да не се бърка за посоката.

GPS антената къде сте я сложили или никой не ползва навигацията на Бекера заради старите карти и тя се вози в жабката? :hihi:

EDIT:

То си го пишело в инструкциите за монтаж, ама няма кой да чете! :hihi:

GAL signal.jpg
GAL signal.jpg (129.92 KiB) Прегледано 4631 пъти

Оказва се, че навигацията си адаптира сигнал скорост към GPS данните, както и че разполага с жироскопен-компас датчик, за да хване завоите и градусите им. Затова и иска да се прави калибрация. Т.е. разликата нежду скоростта от таблото и реалната скорост не е проблем, навигацията ще си калибрира реалната скорост по сателита и ще отчете разликата спрямо сигнал скорост, която ще се ползва като компенсация при липса на връзка със сателита. Умна работа, ей!
Демек, ще се връзва всичко! :hihi:

Re: Becker

19 Ное 2017 01:48

Бах мааму, Бекер не предлагат оригинална GSM антена за Про-то, а само адаптер навремето... към вградена в колата антена или друга автърмаркет такава... а сега няма намиране на тоя адаптер... а така се бях наточил, щото имам една свободна SIM карта, дето и без това й плащам такса залудо...

Re: Becker

19 Ное 2017 04:17

Между другото, ето това е най-скъпото радио на Бекер...

Becker Mexico 7948:
http://www.becker-mexico-retro.de/en/

С техническите характеристики на Каскадата Про е, но заради ретро визията, ново върви над 3300 евра, а използвано над 2500 евра.

Re: Becker

19 Ное 2017 14:10

Прекалено ретро е за 30-ка, или само като пример го даваш?

Re: Becker

19 Ное 2017 14:32

Само като пример го давам.
То той е произведен доста след Каскадата (2014/2015г.), явно целево, за коли от 60-те години, все още се продава нов и сигурно затова и цената му е такава.
Между другото няма CD, а работи само с SD/MMC/CF карти.

EDIT:
Два модела са - 7942 и 7948. Втория работи и със CD.
Добави отговор