Switch to full style
Или как да подготвим Е30-ката за писта.
Добави отговор

Re: X-brace за Е30

25 Юли 2015 22:04

Офтопик - странно турбо чудовище е тая 36ца на горната снимка. :shock:

Re: X-brace за Е30

25 Юли 2015 22:12

Струва ми се, че ще са доста странни тия профили дето ще могат да кръстосат между
захвата на тампоните на носачите и захвата на моста, бая завряно си е на моста захващането ...

Re: X-brace за Е30

25 Юли 2015 22:27

Не си влязъл достатъчно във филма. Има много по-странни неща, които могат да се сътворят в, под, вътре и около Е30.
Компромис винаги може да се направи. През годините, ако нещо съм разбрал, е това, че ще жертвам компромисът VS сложността на изпълнението или изработката, за сметка на по-ниска ефективност.

Но както се казва по Пернишко, всеки сам си избира как да си бие жената.

Re: X-brace за Е30

26 Юли 2015 21:54

Renegade написа:Не си влязъл достатъчно във филма.

Ами да, прави си! Въпроса е искам ли да влизам, и колко е достатъчно :hihi:

На мен ми се струва, че все пак моста за стандартен е30 мотор трябва да си е достатъчно здрав,
и ако се направи някакво захващане през целия мост в централната му част без да се правят заварки
ще може да се получи нещо достатъчно за стриит кола с малко рацинг амбиция ...

Re: X-brace за Е30

26 Юли 2015 22:10

Сега ми идва нова идея.

Има една точка в моста, която е много здрава. Трябва да се жертват около 3 мм. от резбата на шарнира за носача, но мисля, че в комбинация с Локтайд, ще ги понесе. :D

Захващането към моста може да се изпълни с планки 3 или 4 мм. към шарнирите на носача. Мястото е усилено, а е и достатъчно здраво, за да поеме натоварванията и усукванията.

Освен това е супер просто като изпълнение.

Intruder, благодаря за дискусията, твоите мнения ме наведоха към тази идея.

:thumbsup:

Re: X-brace за Е30

26 Юли 2015 22:33

А отделно, ако се фрезова челото, където влизат болтовете за захващане на шарнира за носачите (а то позволява 3-4 мм.) нещата се успиват

Баси, коло съм умен и печен! :shock: :hihi:

Re: X-brace за Е30

26 Юли 2015 23:11

Renegade написа:Баси, коло съм умен и печен! :shock: :hihi:

Па и скромен :hihi:
Добави отговор