Дата и час: 28 Мар 2024 10:03

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 5 от 5
 [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 11:45 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Абе, Кроки... когато не си сигурен в нещо, просто попрочети малко, преди да пишеш, бе момче...
Защо реши, че тази разпънка не ляга върху кантът на бомбето? Само защото фланците са пълен кръг, а не изрязани ли?

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 13:29 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
От снимките, които си пуснал оставам с такова впечатление. :thumbsup:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 15:37 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Моля те, не пиши повече с какви впечатления оставаш от това или онова, защото освен, че става ясно на всички какви бездни на техническа безпросветност имаш да преодоляваш, също така пълниш темата с безсмислици.

Пиши само когато си сигурен в нещо. Ако не си сигурен - просто попитай. Ще ти се отговори.

В този случай ще приема, че не си изказал абсурдбото твърдение по-горе и ще игнорирам с какви впечатления си останал. Да приемем, че си задал въпрос. Отговарям:

Няма никакво значение каква е формата на фланеца. Не пречи да се законтри към канта на бомбето, (в случая на рязан фланец - от вътрешната страна на бомбето, а в случая на цял фланец - по целия кант, т.е. да влезе около кантът с малък допуск, почти "размер в размер"), но и не помага. При нерегулируемите стойки, това може и да не се получи, защото фиксираната им дължина може да не е достатъчна, за да се законтрят фланците към кантовете на бомбетата. При регулируемите това е възможно.

Във всички случаи, обаче, законтрянето на фланеца към бомбето няма никакво значение и не носи никакви реални ползи, защото когато фланците се стегнат здраво към бомбето, силите на триене между фланеца и бомбето са толкова големи, че те няма как да приплъзнат едно спрямо друго, за да им трябва законтряне. Това е аналогична ситуация на тази, при която се слагат фланци между главината и джантата - това, което държи целия пакет "джанта-фланец-главина" като заварен, не е якостта на огъване на болтовете, а силите на триене, породени от затягането им.

Понеже съм почти напълно сигурен, че няма да можеш да си извадиш практически извод от всичко обяснено по-горе, ще го направя вместо теб:

Фланецът трябва да има възможно най-голяма контактна площ с бомбето и особено около зоните на затягане на гайките. Точно поради това, чисто правият фланец (в една равнина) е най-неподходящият за предна разпънка, а хубавите фланци са или нагънати (когато са изработени от листова стомана), за да следват "релефа" на бомбето, или профилни (когато са изработени от леки метали), каквито са тези на разпънката, която обсъждаме в тази тема.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 16:24 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Благодаря за споделената информация. Въпреки подигравателния тон на моменти, ми беше полезна.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 19:44 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Момче, тонът ми е според неадекватните ти писания. Ако исках да е подигравателен, нямаше да изпиташ никакво съмнение.
Не стига, че ти обръщам специално внимание, да ти обяснявам "А" и "Б", ами и ще ми правиш заблежки за тона?!? Вече доста пъти те хващам да се изказваш МНОГО неподготвен, което ме навежда на мисълта, че най-малкото те мързи да започнеш да се ограмотяваш.
Оттук натам, видя ли неадекватно мнение от твоя страна, директно ще трия, вместо да се хабя да те ограмотявам :!:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 22:57 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
аз може да съм кух, ама.. като си направиш камбъра примерно и нахлузиш разпънката и всичко отиде на кино, как го оправяш?

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 22:59 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
convertible написа:
аз може да съм кух, ама.. като си направиш камбъра примерно и нахлузиш разпънката и всичко отиде на кино, как го оправяш?

Маха я, за да го настрои, писва му и ми я продава :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015 23:46 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
convertible написа:
аз може да съм кух, ама.. като си направиш камбъра примерно и нахлузиш разпънката и всичко отиде на кино, как го оправяш?

Не знам защо правиш връзка между камбъра и разпънката, но имам известно подозрение... :hihi:
Лично мое виждане е, че разпънката се слага, за да стабилизира предницата, а не за корекция на събрани вече бомбета и/или камбър по този начин. ;)
IvanB написа:
Маха я, за да го настрои, писва му и ми я продава :hihi:

Ще ти опре в колектора на М40-то. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 5 от 5
 [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade