Дата и час: 28 Мар 2024 11:49

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2017 21:50 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Колеги, в тази тема ще очакваме вашите мнения за Петата Национална Е30 Сбирка и препоръки за следващата.
Благодаря на всички, които ще изразят мнение. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017 15:33 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
Почти не съм гледал какво се случва на пистата. Опитвах се да помагам с каквото мога в организационен план, навъртях сериозен километраж и събрах доста слънчев тен :mrgreen:
Като цяло мисля, че събора протече добре. Движехме се сравнително точно по програма.
Изключвам малкото изцепки, които станаха по време на награждаването. Ще трябва да изгладим тези неща.
Мисля, че като брой автомобили бяхме по-малко, но като брой зрители бяхме повече в сравнение с миналата година.

За шестата сбирка смятам, че ще трябва да организираме и някакви игри с публиката по време на почивките. Нещо което да е забавно и да поразчупи досегашните събори.
Доста хора идват, наблюдават няколко сесии на пистата, разглеждат паркинга и в един момент им доскучава. Ще трябва да помислим и за тях. Да има повече забавления.

В крайна сметка, от мнения, които успях да събера още в деня, на пистата - хората са доволни!

'Веселата част' след пистата протече добре. Хотела беше супер, а басейна направо презареди всички след горещия ден :thumbsup: Поздравления на Валтера за избора.
Единствената забележка в това отношение, а и на повечето присъстващи, е че не можехме да слушаме по-силно музика и да се създаде повече настроение и атмосфера на купон. Може би това ще трябва да е критерии в избора на място за следващата година.

:chug:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017 17:54 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
Мармот написа:
Единствената забележка в това отношение, а и на повечето присъстващи, е че не можехме да слушаме по-силно музика и да се създаде повече настроение и атмосфера на купон. Може би това ще трябва да е критерии в избора на място за следващата година.

:chug:

Предлагам Васко да бъде глобен заради тази си издънка :? трябва да си понесе отговорността и да организира подобаващо коледно парти да се реваншира.
А колкото до Валтера, няма какво да коментираме. при избор на човек за догодина само трябва да си спомним, че нямаше вода... :? :x

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017 18:21 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Не виждам връзката между Валтера и някой организирал нещо и водата ...
Никой не би избрал място без вода, а от друга страна авария може да стане винаги и навсякъде.
Ама не знам подробности де ... може и да са ви спрели водата нарочно :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2017 19:50 
Offline
Аватар

Местоположение: Плиска
Регистриран на: 18 Яну 2014 19:51
Пол: Мъж
Мнения: 19
Супер беше сбирката!
А пък водата спря, защото шефа на ВиК живее до хотела. :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2017 21:49 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Аз не съм доволен от себе си - дойдох късно и неможах да видя най-бърза кола на пистата :|

Иначе , като първи чужд събор за мен , се оказа , че познавам не малко от присъстващите , а отношението на тези с които се запознах бе такова , сякаш винаги сме се познавали - разчупихте представите ми , че сте шайка нехранимайковци с БМВта :hihi: .

Тръгнах си от събора с повече от едно желание , едно от тях е ясно - ще правя трийски , докато има такива за правене , а другите ... времето ще покаже , но за пореден път имунната ми система беше преборена от щама Е30 :hihi: .


Благодаря на всички ви за топлото посрещане!

П.П. На мен ми хареса силата на музиката... не беше нужно да се надвикваме :) .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2017 00:11 
Offline
318is driver
Аватар

E30: ''Реди'' с М50Б25
Местоположение: София
Регистриран на: 26 Сеп 2012 20:23
Пол: Мъж
Мнения: 91
За мен, като човек имал такава кола не малко време (предимно седяща в гараж за ремонти) :D беше Първа Национална Е30 Сбирка,радвам се че бях част от организацията на пистата,подредба на коли и прочее.Допадна ми цялостния замисъл на деня с изключение на това че имаше някакви гафове с награждаването и пускането по програма на сесии и тн. Благодаря за доверието на Камен и за дрифт съдийството и че не спираше да обикаля напред-назад за да следи дали нещата се случват правилно и дали всички посетители на мероприятието са ок.
За следващата година като Препоръка бих дал (ако отново ми се довери Камен) да се подготвим от по рано с местата и разпределението на автомобилите,да се позанимаваме с публиката,да измислят малко по голямо дрифт трасе ако е възможно,а не да ограничават момчетата с няколко завоя,без значителна скорост за влизане,ако има и желаещи все се надявам да сътворим и Драг на правата отсечка за да има и друг вариант за мерене не Пи*ки :drive:
Без лоши чувства към всички критикувани и критикуващи....но нека не забравяме,че с всяка изминала Национална Сбирка нещата ще стават все по добри и ще се коригират неточностите,но и няма как без тях,колкото и да се стараем всички :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2017 01:09 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Благодаря на всички, изразили мнение досега. :clap:
Дано още хора изразят мнение. :thumbsup:
Няма обидени или засегнати (и не би трябвало да има), защото това е целта на темата - да покаже слабостите и пропуските на сбирката като концепция и организация.

Почвам с отговорите отзад напред:

@ dnb_ludaka (Крисо) - благодаря за помощта на паркинга! За следващата Сбирка си сигурен участник в организацията, ако имаш възможност. :thumbsup:
Относно забавление с публиката има резон, както и забележката на Мармота (Краси), ще трябва да се помисли по този въпрос, но трябва да е нещо оригинално. По принцип една от идеите беше "Най-ниска Е30", но това не е чисто забавление за публиката, а и реализацията на тази идея беше куцо изпълнена през Четвъртата Национална, а за Петата да не говорим - беше плачевна.
Относно дрифта - дрифт трасето е фиксирано от самия собственик на пистата и там няма какво да се направи. Но както двамата с теб видяхме, ако някой го може, той си го може и на това "спънато" трасе и нещата се получават достатъчно зрелищно. До другата Сбирка има време и ще имам възможност да говоря с хората от пистата, а надявам се и с хора, запалени по дрифта и може да се измисли нещо различно, но засега положението е такова, нямам намерение да заблуждавам някого.
Относно Драг-дисциплината - мисля, че ще има развитие по този въпрос, но преди да имам нещо конкретно, не е уместно да слагаме тигана, докато рибата е още в морето.
Относно разпределението на автомобилите по вид на купето, макар че се справихме относително добре като за първи път, аз отчитам една моя лична грешка, която ще се отстрани за следващата Сбирка.

@ceco_mihailov (Дон Цеци) - Не се учудвай на топлото посрещане, ти си емблематична фигура в този форум дори и за тези, които не са имали пряк контакт или вземане-даване с теб. Самия факт, че спасяваш Е30-ки ти отрежда специално място в този форум. :clap: :thumbsup:
Радвам се, че се запознахме на живо и разменихме две-три думи. За мен беше чест да видя човека, който пести думи, но не пести дела относно модел Е30. Благодаря ти!

@ convertible - не разбрах критиката към организатора на Веселата част ли е (както изглежда) или към неговата "неспособност" да избере място, където няма да спрат водата. Както знаете, нямам възможност да присъствам на Веселата част и нямам преки впечатления, затова ще помоля или да вложите повече конкретика в критиките си, или да дадете конкретни предложения къде да се провежда тя. Дотогава бих желал да ви кажа следното: Вальо (VALTERA) е един от хората, без които Националната Сбирка нямаше да се състои или поне не в този й вид. Беше в петък преди Сбирката на пистата и подготви паркинга. За четвърта поредна година се грижи да изкарате вечерната Весела част без да мислите вие за нея. За първа година се зае и с воденето на Сбирката, защото някой друг хвърли микрофона, за да дава интервюта пред Хоби ТВ и да кара на пистата с времена 1.19+... Приемаше шатри по Еконт, разпъваше ги, обръщаше внимание на хората на паркинга, водеше и награждаването. Направи грешка и обвини сам себе си за нея публично по микрофона, а не моите драсканици по един лист, които и аз бих разчел трудно.
Та в този смисъл, ако някой има някакви критики към него, ВИК-то или нещо друго - да забрави. Това момче изкара един кошмар, а не Е30 Сбирка.

Ще завърша с това, че критиките са добре дошли, защото ни показват пропуски, които ние иначе няма как да видим като "нормални" хора... т.е. незаети с нещо по организацията.

Колеги, давайте смело - чакаме вашите мнения и критики. С тях само можете да ни помогнете на нас - организаторите, а и на всички останали, за да направим заедно Националната Сбирка едно по-добро място за модел Е30 на БМВ. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 10:18 
Offline
нищо не разбира
Аватар

E30: 316 купе :Д
Регистриран на: 14 Дек 2014 20:30
Пол: Мъж
Мнения: 111
Според мен, сбирката трябва да поеме по друг път.
За да бъда честен, Калояново е вече твърде голямо и неатрактивно. Съборът приличаше на разградено поле с разхвърляни 50-тина коли, радио 1 рок, което едвам се чуваше и прекъсващ микрофон.
Рекламата също отсъстваше и адски много хора дори не разбраха за събора.
Всичко това опира и до финанси. Може да създадем нещо като клуб с месечни/годишни вноски и по този начин да успеем да финансираме събора на нужното ниво.
Според мен, неизбежно е, че ставаме все по-малко.
Съборът трябва да се ориентира към сплотяване на е30 обществото. Има достатъчно ивенти на Калояново на които може да се кара и смятам, че е30 събора може да се премести някъде, където хората да се забавляват без каране на писта. В доста държави, е30 съборите се правят по този начин (Румъния, Сърбия).
Съществуват и доста пистички като "Виница", Враца и тн, които ще бъдат достатъчно големи, за да поберат желаещите и същевременно можем да изкараме хубав уикенд.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 12:01 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Като човек, който не кара на пистата, също бих се съгласил с теб, дори за мен лично би било по-добре. Но пък много от хората идват заради самото каране, още повече като има дрифт сега. Ако го направим както предлагаш, колите и хората ще останат още по-малко. Идеята за клуб е също добра, но ти гарантирам, че ако се направи, максимум 20 човека ще се запишат и ще плащат членски внос, та самофинансиране по този начин едва ли ще стане. Добре или зле, като се претеглят всички + и -, за момента Калояново е оптималният вариант. Лично мнение разбира се!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade