Дата и час: 28 Мар 2024 21:35

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 12:44 
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2014 00:05
Мнения: 77
Проблемите на Калояново са свързни с инфраструктурата му и условията за "публика" ... а не с организатора на събитието (лично мнение както и всичко по-надолу).

Толкова хора като тази година, аз не съм виждал преди - изрично казвам хора, а не автомобили. Но не считам, че и присъствието на автомобили е слабо, аз не съм от най-честите посетители, мисля че съм пропуснал 1-2 сбирки, но определено моето виждане е, че тази година имаше доста повече автомобили в добър външен и технически вид.

Относно "локацията" и метода на провеждане ... имам известни наблюдения към други сборища на фенове на баварската марка и там трябва да си кон с капаци за да не разбереш, че събора от 10на години е изцяло комерсиално събитие, с изцяло рекламна цел на различни сервизи, бизнеси с части и прочие хора можещи да правят пари от "феновете".
Аз НЯМАМ против правенето на пари, и аз се стремя да правя пари в професионалната си дейност.

Ако искате да ви се представя като ентусиазъм и фенщина , събирането на клиенти не мисля, че това е някакъв проблем. Веднага ще може да се преотстъпи на някои по-вещи в това хора основната организация на събитието и ще получите желания тип събор.

Относно карането ... аз също не карам, но имам приятели които карат, аз отивам за да видя някоя друга кола , хапна, да се разходя ... да ми замирише на съединители, гуми, масло и бензин ... и това ми стига. Ако имах възможност да карам и аз щях да си троша колата по пистата, за мен това е идеята на БМВ ... или на личния автомобил, да ми носи наслада и радост и ако може да не фалирам :D

Според мен по начина по който се организира събитието - чрез ентусиасти и без комерсиален елемент - не може да се постигне много повече. Всички сме хора и имаме своите ограничения, къде от време, от пари, от желание. Пожелавам на всеки сам да опита да организира или направи нещо с други хора БЕЗ да им работодател или да са обвързани пряко/силно финансово... ще видите, че не е така леко.

На мен събора ми хареса, за да има мир може да се смени името на ТРАКДЕЙ Е30РЕЛОАД и така няма да има разочаровани.

Успех.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 14:26 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Пази боже от комерсиализация, аз за това зачеркнах преди години големия събор - не ми е там мястото, не се чувствам комфортно, огромна част от хората там карат БМВ щото е газарско :bang: и всичко е само мерене на пишки и алъш вериш. Не понасям и безличните многолюдни тълпи, тук поне всички се познаваме малко или много. Нека нашата сбирка си остане на това, аматьорско и ентусиастко ниво!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 17:34 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
@ Злати

Виждам че имаш виждания и идеи относно сбирката. Някой от нещата, които си написал не са толкова лесни за осъществяване както си мислиш. От друга страна ако имаш желание да се включиш в организацията никой няма да те върне и може да се обсъдят вижданията ти за промяна и техните плюосве и минуси.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 20:09 
Offline
нищо не разбира
Аватар

E30: 316 купе :Д
Регистриран на: 14 Дек 2014 20:30
Пол: Мъж
Мнения: 111
С удоволствие. Ако възродим и седмичните сбирки на ОМВ, може да пием по кафе и да поговорим.
Някак си, сбирката на Калояново беше все едно 10 човека да си наемем националния стадион и да поритаме. Не ангажирам никого с мнението си.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 20:34 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Какви други възможности има и на какви цени?
Ако имаш информация я сподели или ако нямаш конкретно, а само на идейно ниво проучи и сподели. Не е задължително да е веднага. Среща може да се направи винаги когато решим че има какво да си кажем и обсъдим. Не е нужно да е регулярна както беше неделната.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 09:12 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Най-накрая се докоснах до нормално работещо устройство и мога да дам мнението си.
За вас тази сбирка беше 5-та, а за мен е първа!
Предишните години или бях на работа или на други континенти и нямаше как да дойда, гледах само снимки и цъках.
Отидох на тази сбирка с едни нормални очаквания, които се ПРЕизпълниха и съм МНОГО ДОВОЛЕН.

Видях се с много познати, дори хора, които не им знам имената ме поздравяваха. Имаше много весели моменти, като когато, Камен извика по микрофона, че ми режат гюрука и трябваше да притичам от единия край на паркинга до другия, чуваше се - ДАЙ МУ, аз отговарях ДАЛ СЪМ. :hihi: Отделно колкото се можеше да чувам по радиостанциите ставаха яко бъзици, най-вече от Краси. :hihi:
За първи път имах възможността да покарам на писта и останах доволен.
Музиката на пистата си беше нормална и доволно силна.
Нещото, което липсваше бяха кошчетата на самият паркинг. За догодина мога да поема инициативата да отида и вържа 15 чувала за оградите.
Като интересна игра за участниците и публиката може да има конкурс за най-силен прекъсвач на 4,6,8,10 и 12 цилиндрови Триески. :D Има не малко приложения на телефона, които могат да мерят DB, стига да се мерят с читав и един и същи телефон няма да има сърдити.
ДРАГ - също може да се измисли и ще е донякъде интересно и за участници и публика. Аз много бих искал да се пусна срещу Васко или Иван. :hihi: :hihi:
Хареса ми и как благодарение на Марто(Georgiev) и моята опитна кола, Васко и Иван си разглобиха колите :hihi: .
За мен локацията си е идеална и тази писта предоставя всичко, което бихме търсили и на поляната на УЗАНА, където бях на Е36 събор. Имаше хора, които проспаха 63.47% от цялото събитие, така че не виждам какво една поляна ще промени в посока различно.

За следващата година би имало нуждата, събитието да се рекламира във FB. Сигурен съм, че ще се съберат повече коли!
Радвам се, че успях да присъствам, помогна в някакви неща и догодина отново!


Наем на поляната на УЗАНА няма.
Има депозит в общината от 500лв. Които се връщат след проверка на място за останали боклуци. Досега винаги са били връщани, но и бая чистене е имало.
Няма ток, няма вода, няма храна, няма тоалетни и няма заграждения.
Всички тези неща бяха осигурени с финансова помощ от клуба и х3 финансова помощ от организаторите.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 11:56 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
@ Кроки - хубав отзив си написал, полезно е човек да чуе мнение от новодошъл. :thumbsup:

@ Голди - за Узана се оказва, че за да стане "културно" пак трябват пари (не визирам депозита, който после се връща), та не е лошо да си поговорите с Кроки относно финансите, които са необходими, ако например се съберат 50 коли и 100 души (защото задължително събитието ще се редуцира поне два пъти като посещаемост) и да намериш работещ вариант да се осигурят тези средства. Също така, трябва пак да има някаква организация поне за почистването после след тия 100-тина човека, за да не се изгуби и депозита.

Между другото, тази година имаме сериозен ръст в посещаемостта на Сбирката. Миналата година са били около 260 човека, тази са 340 души. Колите, по моя оценка, бяха горе-долу същия брой - около 100-тина.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 13:01 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Аз давам информация за място и мероприятие, за което съм запознат. Мога да говора и с цифри, но мисля няма значение.
Вече, ако някой има друга информация за локация, цени и прочие нека я сподели.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 13:18 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Кроки, обсъдете нещата с Голди и преценете дали едно такова начинание ще проработи. Погледнете и нещата от ракурс "Посещаемост", защото ако ще се жертва посещаемост и същевременно невъзможност за независимо финансиране на неговото предложение, нещата не изглеждат много смислено.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 14:39 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Явно не се разбира, но се опитвам да кажа, че за мен вариант 6-ти Национален Е30 Събор на поляна не ми изглежда ок.
НО, аз съм никой, не съм организирал никога мероприятие за повече от 12 човека и не разбирам. Изказвам мнението си като страничен наблюдател.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade