Дата и час: 29 Мар 2024 15:25

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 9
 [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща

Шеста Национална Е30 Сбирка
Анкетата свършва на 07 Май 2018 23:06
Ще присъствам 99%  99%  [ 112 ]
Няма да присъствам 1%  1%  [ 1 ]
Общо гласове : 113
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2018 14:52 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Датата не е въпрос на желание от наша страна, поне не тази година.
Дракон ни изместиха за 6-ти октомври, защото не наемаме пистата за целия уикенд, а само за един ден, а тях това не ги устройва много-много. Ако разгледаш календара на сайта им, ще видиш, че през летните месеци (които и са по-евтини между другото) са записани мероприятия, които заемат и двата дни през уикенда.
Датата е малко като нож с две остриета, защото не се знае дали ще случим на време. Ако не вали и е слънчево, ще е много по-добре в сравнение с августовските пекове и жеги. В обратния случай - дъжд и студ, сами се сещате как ще протече мероприятието. Та в тоя ред на мисли, аз също винаги съм се стремял да запазя дата в края на август или началото на септември, но за тази година така стоят нещата.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2018 12:13 
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2018 12:08
Мнения: 1
Ще присъствам на Шеста Национална Е30 Сбирка


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2018 13:49 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
Могат ли в анкетата да гласуват, хора без регистрация във форума?

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2018 15:45 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Не. Могат само да я видят.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2018 18:02 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
Ами не вярвам някой видял във фейса да тръгне да се регистрира за да се отбележи в анкетата. Отделно има хора дето ще дойдат, а дори нямат трииска, хора с е28ци, е21ци и е36ци разбира се, та и регистрацията тук не им е толкова нужна...
според мен при това положение трудно ще се съберат нужните според Камен 100 гласа.
И последно около анкетата - датата е мноооого далеч. Аз примерно гледам себе си. Нямам идея с работата ще са нещата, отделно през латото не мога да почивам, а пък края на септември/началото на октомври още си става за отпуска по Гърция и Турция, демек може и на почивка да съм... Идеята ми е, че толкова напред е се едно сега какво ще цъкна.
Сега за сбирката: Искам да кажа, че това са мои виждания и мисли не искам да ангажирам никои с тях!
Ако нямаме пари и трябва Х брой хора да вадят по У пара за да я има в сегашния и значи това трябва да приключи.
Има два варианта
Първо - сбирката се прави един ден на Калояново, като част от друга сбирка. Дали заедно с друг класик Бмв модел, дали като част от мероприятие на Бмв клуб България, дали като част от някое обучение по динамично шофиране, което се предлага от някаква организация, наемащи пистата в даден уикенд, дори може да се впишем в бмв къпа. Разделяме разходите, имаме своите няколко часа на пистата и леха извън нея и така. Не виждам нищо срамно.
Другия е да си направим една разходка по някои Живописни пътища на родината. Събираме се в средата на България и прескачаме стара планина през Шипка. Лежерно наслаждавайки да на колите и карането с приятели. Спим някъде и на следващия ден намираме някъде, които иска спокойно да скъса някоя гума, да бие прекъсвач или да по снимаме просто. Или хващаме от София магистралата, Юндола, Банско, спим някъде и на следващия ден се прави на сепарева баня някакво мероприятие... варианти бол и за маршрути и за места.
А и така няма да има люпещи семки - бате, бате кога е дрифтинга

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Последна промяна convertible на 10 Апр 2018 22:55, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2018 22:37 
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2015 21:50
Мнения: 25
Ние също сме на линия! И ако може да дам едно предложение..., мисля си, че никой не би имал нищо против, ако входа се вдигне на 10лв. - както на ретро събора на Авангард..., да първоначално беше лек шок..., но имайки предвид все по-малко оставащите ретро автомобили и в частност Е30 ... няма да е болка за умиране... А за следващата година едно обединение със Шарк сектора мисля, че няма да е съвсем лоша идея...
Относно организацията... ще помагаме с каквото трябва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2018 00:28 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
convertible написа:
Ами не вярвам някой видял във фейса да тръгне да се регистрира за да се отбележи в анкетата. Отделно има хора дето ще дойдат, а дори нямат трииска, хора с е28ци, е21ци и е36ци разбира се, та и регистрацията тук не им е толкова нужна...
според мен при това положение трудно ще се съберат нужните според Камен 100 гласа. ...

Огромна част от потребителите във фейсбук групата имат регистрации във форума и не е нужно да се регистрират.
convertible написа:
И последно около анкетата - датата е мноооого далеч. Аз примерно гледам себе си. Нямам идея с работата ще са нещата, отделно през латото не мога да почивам, а пък края на септември/началото на октомври още си става за отпуска по Гърция и Турция, демек може и на почивка да съм... Идеята ми е, че толкова напред е се едно сега какво ще цъкна. ...

Тази анкета не изисква конкретен ангажимент за присъствие, а изразяване на желание и намерение. Никой не знае утре какво ще се случи, камо ли след 5-6 месеца.
convertible написа:
Сега за сбирката: Искам да кажа, че това са мои виждания и мисли не искам да ангажирам никои с тях!
Ако нямаме пари и трябва Х брой хора да вадят по У пара за да я има в сегашния и значи това трябва да приключи.
Има два варианта
Първо - сбирката се прави един ден на Калояново, като част от друга сбирка. Дали заедно с друг класик Бмв модел, дали като част от мероприятие на Бмв клуб България, дали като част от някое обучение по динамично шофиране, което се предлага от някаква организация, наемащи пистата в даден уикенд, дори може да се впишем в бмв къпа. Разделяме разходите, имаме своите няколко часа на пистата и леха извън нея и така. Не виждам нищо срамно.
Другия е да си направим една разходка по някои Живописни пътища на родината. Събираме се в средата на България и прескачаме стара планина през Шипка. Лежерно наслаждавайки да на колите и карането с приятели. Спим някъде и на следващия ден намираме някъде, които иска спокойно да скъса някоя гума, да бие прекъсвач или да по снимаме просто. Или хващаме от София магистралата, Юндола, Банско, спим някъде и на следващия ден се прави на сепарева баня някакво мероприятие... варианти бол и за маршрути и за места.
А и така няма да има люпещи семки - бате, бате кога е дрифтинга

Няма лошо да се дават предложения, нови идеи винаги са полезни. Ако искаш, проучи един или няколко от вариантите, които визираш и излез с конкретно предложение - време, място, организация, къде, какво-що и т.н. Иначе всеки тук може да излезне с добри идеи, но дали и до колко са реалистични е съвсем отделен въпрос. Не искам да ме разбираш неправилно, но навремето, когато започнах организацията на Националната Сбирка, нито съм питал някого, нито съм събирал мнения, просто действах. Получи се пет години подред, сега на каква цена, е отделен въпрос. Така че, след като имаш идеи, моя съвет е да ги проучиш, прецениш и или да излезнеш с конкретно предложение, или да действаш директно. Ако идеята и изпълнението са на ниво, няма как да не се получат нещата.
Ben Kenobi написа:
Ние също сме на линия! И ако може да дам едно предложение..., мисля си, че никой не би имал нищо против, ако входа се вдигне на 10лв. - както на ретро събора на Авангард..., да първоначално беше лек шок..., но имайки предвид все по-малко оставащите ретро автомобили и в частност Е30 ... няма да е болка за умиране... А за следващата година едно обединение със Шарк сектора мисля, че няма да е съвсем лоша идея...
Относно организацията... ще помагаме с каквото трябва.

Дидо, аз също си го мислех това с увеличаване на входната такса, но все пак си мисля, че хората, идвайки от всички краища на страната така и или иначе отделят доста средства за самото пътуване до Сбирката, за да ги товаря допълнително. Според мен трябва да се работи в посока по-висока посещаемост, а не вдигане на входната такса (то инфлацията си я яде по принцип, но все пак).
Ако вдигна таксата на 10 лв. това може да откаже много хора, не защото ще обеднеят много с тия 5 лв. допълнително, а чисто по психологически причини. А Националната Сбирка би трябвало да е събитие, което радва хората, а не ги натоварва.
Относно обединение със Шарк сектора (доколкото той реално съществува в България), аз никога не съм бил против. Винаги на нашите сбирки са канени акулите. Последните две години даже имаше обособен специален паркинг за моделите преди Е30. Явно има какво да се направи в това отношение, но нека да не се заблуждаваме тук в темата - едва ли има много какво да се направи. И това няма да е определящо за бъдещите Национални сбирки. Не присъствах на Ретро-Класик сбирката на 1 април, но имам горе-долу някаква представа какви коли са присъствали. Колко ретро БМВ-та имаше там?
Според мен има само един начин да продължим традицията на Националната Сбирка и той е всеки един от нас да вземе активно участие в предварителната фаза на организирането на събитието. Кой както може. На място ще трябват поне 5-6 човека, за да не стане гаф. Най-добре е да са 8-10 човека, за да протече всичко гладко.
И понеже си давам сметка, че това са твърди високи изисквания към Е30 обществото, което се разглезва все повече и повече, защото намалява, сегрегира се и се маргинализира (ужас от чуждици! :hihi: ), затова и тази анкета е важна. Дойде време да се преброим, дет се вика и да видим има ли Шеста Национална Е30 Сбирка почва у нас или не?
Ако да - да, започваме да действаме.
Ако не - здраве. Всичко си има начало и край.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2018 00:42 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
За входа 10-те лева според мен са не пожелателни, а задължителни. 5-6 човека за организацията са недостатъчни! Ако на прегледа, слагаме пак сами транспондерите, и изготвяме списъка към тях, си трябват 3-ма души, само там! Лично се убедих миналата година, добре, че за мой късмет, имах в колата двама помощници :D Натоварването там е за час-час и половина, но хора си трябват. На входа най го отнасят според мен, задължително там трябва да има 2 екипа и да се подменят! Надявам се Камен да ме извини, но нека тук се преброят и хората, които реално са готови да помагат! Щото миналата година обещанията бяха много, ама на практика друго се получи. Отсега заявявам, че съм на линия на 100%. Ще си намеря хора, с които да покрия транспондери, списък, преглед.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2018 01:00 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Ники, ти си джелезо, както винаги. :thumbsup:
За тази година (евентуално) ще се погрижа да няма изненади, а също и да имаш още двама човека около теб. И това ще се наложи заради допълнителния клас "Модифициран", който ще ти създаде още работа.
Относно хората, които са готови да помагат, още сме твърде далеч.
Нека да мине анкетата, да видим ще има ли 100 човека да се запишат положително, пък тогава ще го мислим.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2018 08:04 
Offline

E30: m50b20
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 26 Яну 2015 16:46
Пол: Мъж
Мнения: 18
И аз ще присъствам плюс жена ми демек две коли!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 9
 [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade