Дата и час: 28 Мар 2024 22:38

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 9
 [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Шеста Национална Е30 Сбирка
Анкетата свършва на 07 Май 2018 23:06
Ще присъствам 99%  99%  [ 112 ]
Няма да присъствам 1%  1%  [ 1 ]
Общо гласове : 113
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 14:21 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
lowrider написа:
Да си наемем външен организатор, за да може всички да се забавляват?

Нищо против, само да има кой да му плаща... дет се вика, паре нема - действайте.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 15:51 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Ми нека да даде предложение Иван колко ще струва, кой може да се заеме с тази организация и да разчитаме на него и както спомена, кой/кои ще плащат за тва всички да сме си айляк :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 19:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
Ще плащаме тия, дето се имаме за ентусиасти.
Давам пример, за класик дей-а дадох 110лв, 100 за каране и 10 за вход, та като има 10 ентусиаста да карат, Аз, Камен, Килков, Зумъра, Бурята, Методи и т.н. - пистата сме я избили. Не мисла, че е проблем да добавим и някакви пари отгоре, все пак сме 30каджии.
Нямам конкретно предложение за организатор, но идеята ми е да има такъв, който да се занимава с пистата и карането, може да се проучи въпроса. Хубаво би било той да координира и "бай хуй фотографито".
Относно разните конкурси за красота и другите подобни предпочитани от дамската аудитория, то предполагам за хора, които нямат интерес от шофирането ще е удоволствие да се заемат - визирам Васковците.
В тоя ред на мисли:
- какви пари се събират от вход?
- колко е хонорарът за фотограф?
- колко е наермът за пистата?

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 21:10 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Ваньо, те разходите не са само за наем на пистата (около 1730 лв. за 2017г.), но и за видеозаснемане, фотограф, стикери, радиостанции (за тази година), купи, грамоти и т.н. Общите разходи за 2017г. надхвърлят 4 бона, като тия пари в огромната си част трябва да се извадят от някого предварително, защото чак в деня на събитието има някакви по-съществени приходи (като изключим приходите през годината от календари и дребни рекламни материали). Приходите единствено през последната 2017г. са на около 500 лв. плюс и те веднага изчезнаха в нови инвестиции.
За справка, загубите през 2014, 2015 и 2016г. възлизат общо на 2986 лв. А, сети се сега на чий гръб са. :hihi:

Тоя външен организатор, който ще се занимава с организацията на място, трябва да знае програмата буквално наизуст и да има на разположение поне пет-шест човека, които да се заемат всеки с конкретни задачи на място. Тук влизат насочване и подредба на паркинга, техническите прегледи, обработката на документите, оптичните конкурси, организация на пистовите сесии тайм атак и дрифт (като всичко трябва да е перфектно разположено във времето, за да няма разпокъсвания), комуникация и координация с маршалите и управителя на пистата, комуникация и насоки за видеозаснемане и фотографии, комуникация и координация с водещия на Сбирката, както и на всички организатори на място, определяне на победителите в отделните дисциплини, награждавания и т.н. още един куп "дреболии", които ядят страшно много време. Също така, организацията на паркинга (заграждения с прегради и ленти) се върши в деня преди сбирката и там също трябват поне 3-4 човека, които да я свършат тая работа.

Отделно, тоя външен организатор ще сключи ли той договора за наемането на пистата, като по този начин да поеме цялата отговорност, ако се случи инцидент на пистата, не дай Боже със сериозни последици? Би трябвало, щом той поема организацията. Ако да, аз съм "ЗА" с двете ръце и двата крака!

Ето ти ги изходните параметри, ако все още мислиш, че ще се намери външен организатор, аз съм първия, който ще те подкрепи безрезервно.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 22:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
тая писта била два пъти по-скъпа от това, което си мислех... ентусиазмът ми леко се срина :help:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 22:24 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
На сайта на Дракон има ценоразпис. А който не вярва на това, което съм написал като общи разходи и като цяло цифри през годините, всичко е документирано от Интрудера. На него, предполагам, ще повярвате.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 22:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
на разни финансистчета - вяра :hihi:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 22:54 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Финансист, финансист, ама Е30-каджия! :hihi:
А там прошка няма! :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2018 00:24 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
lowrider написа:
на разни финансистчета - вяра :hihi:

Лоша раЛта, вяра нямаш, ентусиазЪма е сринат, остана да обсъдим само въпроса с парите :hihi:

Майтапа настрана, квото е казал Камен е факт. Едва последната година не сме на минус, а преди това поехме доста негативи под една или друга форма.

Не мога да си представя кой и за какви пари би се заел да свърши всичко, но не го виждам да се случи без някакви сериозни пари. А до пари като се стигне ... става сложна работа един вид, ако не си забелязал в исторически план какво се случва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2018 13:36 
Offline

E30: e30 2.7 eta mtech 1
Регистриран на: 28 Сеп 2012 16:50
Пол: Мъж
Мнения: 11
Аз ще присъствам, ще споделя из Сурат тефтера.. дано се съберем достатъчно ентусиасти за да се организира сбирката. А датата ако е по рано (през лятото) няма ли да е по добре или ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 9
 [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade