Switch to full style
Или как да излезнем от виртуалното пространство и пак да сме заедно.
Добави отговор

13-то класик рали "Златни пясъци"

16 Май 2018 11:34

С колегата Ники Лефтеров /NLefterov тук/, след записани 2 участия в ретро рали шампионата, решихме да пробваме, какво ще направим на най-тежкото и дълго такова рали в календара. При двете ни участия, видяхме, че като цяло ни се получават нещата - 7-мо място в първото, 2-ро място на второто рали. Това Златни, го говорихме от 3 години, по ред причини не сме участвали, но тази година, нямаше как да пропуснем. Малко информация за тези, които не са запознати. Ралито се кара в 3 дни, общо 13 етапа, 2 от които нощни в първият ден, другите 11 разпределени в другите 2 дни. Карат се етапите от онова рали "Златни пясъци", което отдавна остана в историята, но е най-емблематичното състезание, с най-висок коефициент за своето време, дългогодишен кръг, от европейският рали шампионат. Ралито е с най-дългите преходи в шампионата, тръгва се от Златни пясъци, минава се през Шумен и Преслав, крайна точка е Сливен. На другият ден на обратно, без малко 600 километра. Ралито е първи кръг, с най-висок коефициент от 6-те в шампионата. Няма да се впускам в описания и пътеписи, снимките, макар и не много /по разбираеми причини нямах много време за снимки/, ще покажат атмосферата и участниците. Понеже много хора ме питаха какво стана, имайки високи очаквания към нас, та и тук да дам отчет, как загубихме спечелено състезание, поради неопитност и невнимание. Какво имам предвид. Още на втори, нощен етап, допуснахме елементарна грешка, завивайки надясно, вместо наляво в едно от селата. Разбрахме, че грешим още в момента на завиването, но загубата на време бе факт, и от реално 1-во място ни изпрати на 5-то. Втората грешка, бих казал е изцяло моя. Финишираме на последната 13-та отсечка, на практика ралито е свършило като каране, но не и документално. След отсечката, буквално на километър, е последната часова контрола, където просто трябва да предадем карнета с времената ни от отсечките. Последната ЧК, винаги е отворена, тоест може да не влезеш в точната ти минута, а може и по-рано, без това да ти носи наказателни секунди. Решаваме ние, по-скоро аз, че имаме време за кафе, и в крайна сметка закъсняваме с 4 минути за контролата, защото се оказа, че по-рано се минава, но не и по-късно! Научихме го, но по трудният начин! Когато излязоха крайните резултати и времена, и ако извадим наказателните ни секунди, сме на първо място, но тук няма ако! Та така загубихме спечелено състезание! Което, само повече ни амбицира! 6-те кръга няма как да караме, въпрос на време и на финанси /тук спонсори няма, никакви/, но поне варненските 3 кръга смятаме да успеем да покрием. И този път много по внимателно, важното е, че можем!

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... 1YaFU0enZR

Re: 13-то класик рали "Златни пясъци"

16 Май 2018 15:47

Да се включа и аз скромно по темата.

Доколкото мога да съдя от снимките, Ники Лефтеров и Ники Мичев са единствения екип, който участва в ралито за класически автомобили с Е30-ка (нека Мичев да ме поправи, ако греша).

Това е похвално и достойно за уважение, предвид че го правят за собствена сметка и вадят пари от собствените си джобове. За да продължи обаче този отбор да се състезава, очевидно трябват спонсори.

Аз бих отправил един съвет към Ники Мичев - направете повечко снимки на Е30-ката и пуснете теми в различни автомобилни форуми, както и във фейсбук, за да популяризирате това, което вършите. Тема в Павара е задължителна. Свържете се с Kroki, за да ви свърже с УС на Павара и да се види дали биха искали да подкрепят това ваше начинание, което е още един начин да се покажат възможностите и достойнствата на модел Е30. :thumbsup:

Re: 13-то класик рали "Златни пясъци"

16 Май 2018 16:05

Друго Е30 в класик рали шампионата няма, то няма като цяло и други БМВ-та, поне засега. На снимките ми, се вижда и една 28-ца, собственикът и за първи път участва, и при разговорите с него разбрах, че има намерения да кара целият шампионат.

Re: 13-то класик рали "Златни пясъци"

25 Юни 2018 10:26

Видях, че сте участвали в Рали Нептун. Разкажете малко повече как мина

Re: 13-то класик рали "Златни пясъци"

25 Юни 2018 12:24

4-ти в генералното. За съжаление, отново с 30 наказателни секунди, поради закъснение в часова контрола с 3 минути. От 12 екипажа, закъсняхме 7! Тук си е чиста грешка на организатора, бе заложено твърде кратко време за преход между часовите контроли. Поради наличието на камери и полиция, карахме с максимално разрешените скорости. Тези, които влязоха в контролите навреме, са карали със 110-120 за да успеят. Преценихме, че не си струва да рискуваме да караме над ограниченията, и да ни тряснат глоба от няколкостотин лева. Ако не беше наказанието, по чисто време сме 3-ти, на 1 секунда след вторите. На първо място е много опитен екипаж с много международни участия, на второ, са 5 кратни републикански шампиони, на трето е миналогодишният шампион, така че, не сме толкова зле :D Синтезирана информация тук, виждат се наказателните секунди - https://www.clubs1.bg/news/p-d--44757
Добави отговор