Дата и час: 19 Апр 2024 18:05

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 2 от 32
 [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 19:49 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Фаровете може да ги докараш на визия със жълто фолио :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 20:01 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Е, това точно ти ли го каза? :shock:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 20:29 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Към авторът :arrow: за пореден път - много увлекателно, но и в същото време много грамотно написано, както в техническо, така и в граматическо отношение, за което - евала! :clap:

1. Да започна с това, с което мога да помогна аз - имам практически нова помпа за М20 двоен стоп (тази с двата изхода), с метална турбинка е, не помня точно каква марка е, но ако я искаш е твоя. Също така, имам чисто ново гофре за М20 двоен стоп от Камор Ауто (обърках поръчката навремето), та ако го искаш и то е твое.

2. Не знам какви са ти впечатленията от Конитата, но аз бих ползвал Билщайн;

3. Ако ще се вкарва принудително пълнене в този мотор, аз на твое място бих се замислил за един Rotrex... има много причини защо, няма да ги разяснявам подробно, но не мога да не спомена едни от най-основните - в пъти по-лесен монтаж, отколкото турбина, поведение като атмосферен мотор и ще запазиш Supersprint-a във вида, в който е. Не на последно място, не виждам защо ще ползваш Мегасмърт, като един Мотроник от М20 троен стоп ще се справи с надува без никакъв проблем, а и ще си стои заводски в коша, :D А също и не на последно място - ЕТА-та си има доволен въртящ момент в ниските, та в този смисъл тоя мотор е идеален за компресор.

Но всичко това си зависи от теб, аз само си мисля "на глас". :D :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 20:40 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Какъв е проблема с фолиото. А и казах само на визия :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 20:50 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
В интерес на истината, за компресор просто не съм се замислял ... Вниманието ми грабва оставането в заводски вид определено. Също и поведението на атмосферен двигател. Трябва да се просветля по въпроса с механичен компресор на м20б27. Защо мегасмърт - просто заради идеята и като един вид тренировка за бъдещо построяване на турбо-двигател, не съм се тръшнал непременно да я събера така колата. Винаги съм отворен към критики, съвети и предложения. Всякакви линкове към примерни проекти със суперчарджър на м20 са добре дошли. Също и всякакви подаяния под формата на части (това се отнасяше за помпата и гофрето :oops: ).
Сега за окачването - първоначалният план беше да си остана с билщайна, който е на колата. Това кони го купих, просто защото беше за продан. Ще въртя и ще му изпробвам различните степени на твърдост. След като реша кони или билщайн - другото отива на черната, тя и без това има нужда от нови амортисьори, направо ще използвам да мина на дебел кол. Също ще получи и остатъчния комплект пружини.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 21:16 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
IvanB написа:
Какъв е проблема с фолиото. А и казах само на визия :hihi:

Обсъдихме го по скайпа, но за автора - фолиото рано или късно ще потъмнее от температурата на халогенната крушка, колко рано - зависи само от качеството на фолиото. За затъмняване на мигачи е приемвливо донякъде, но не и за фарове (които вече ни задължиха да ползваме целодневно).
Моят съвет е - бяла кола + черна хела = красавица.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 21:25 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Гриша написа:
В интерес на истината, за компресор просто не съм се замислял ... Вниманието ми грабва оставането в заводски вид определено. Също и поведението на атмосферен двигател.

Ето тук е момента да се поровиш малко за компресотите. :D

Гриша написа:
Трябва да се просветля по въпроса с механичен компресор на м20б27. Защо мегасмърт - просто заради идеята и като един вид тренировка за бъдещо построяване на турбо-двигател, не съм се тръшнал непременно да я събера така колата. Винаги съм отворен към критики, съвети и предложения. Всякакви линкове към примерни проекти със суперчарджър на м20 са добре дошли. Също и всякакви подаяния под формата на части (това се отнасяше за помпата и гофрето :oops: ).

Пак да спомена - заводския мотроник на М20 троен стоп е податлив на намеса в авансови и горивни таблици и може да се оправи с налягания 1 - 1.5 бара. А и ще запазиш заводския вид на датчиците и жицата. :smokin:

Гриша написа:
Сега за окачването - първоначалният план беше да си остана с билщайна, който е на колата. Това кони го купих, просто защото беше за продан. Ще въртя и ще му изпробвам различните степени на твърдост. След като реша кони или билщайн - другото отива на черната, тя и без това има нужда от нови амортисьори, направо ще използвам да мина на дебел кол. Също ще получи и остатъчния комплект пружини.

После да споделиш впечатления. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 21:35 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Гриша написа:
...Също и всякакви подаяния под формата на части (това се отнасяше за помпата и гофрето :oops: )...

Пусни ми адрес на ЛС, да ти ги пратя по Еконт или ако си в София (или имаш идване насам) мога да ти ги дам на ръка. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 21:46 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Зимата живея предимно в София, даже мисля съм ти съсед, ако съдя правилно по снимките на сивото ти комби. В Овча Купел 1 зад Винарната живея :hihi: . В момента белия лебед се кара от брат ми в Бургас, който остана без кола, та за съжаление нямам възможност да го покажа на живо. Та.. просто можем да се видим хем да почешем езици :hihi: .

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012 21:55 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Гриша написа:
Зимата живея предимно в София, даже мисля съм ти съсед, ако съдя правилно по снимките на сивото ти комби. В Овча Купел 1 зад Винарната живея :hihi: . В момента белия лебед се кара от брат ми в Бургас, който остана без кола, та за съжаление нямам възможност да го покажа на живо. Та.. просто можем да се видим хем да почешем езици :hihi: .

Някое друго сиво комби ще да си разпознал в Овча... (за протокола - аз сиво комби нямам, но може и снимките да лъжат за цвета) :hihi:
Но ако имаш път към Дианабад, ще се радвам да се запознаем. :thumbsup:
А най-добре да наминеш на сбирка в неделя, така ще се запознаеш и с други, по-приятни хора от мен. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 2 от 32
 [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Следваща

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade