Дата и час: 29 Мар 2024 02:19

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 28 от 32
 [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015 23:27 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Да споделя преживяванията от вчерашния ден, с благодарности на Жоро познат като Кърджалийския, Деян познат като tuxgt и Данаил познат като Бурята/Урагана/Косата/Рошавия/Чорлавия/Избухналия.

Станахме рано, натоварихме се в голямата е30ка със закаченото ремарке и потеглихме. Гледахме хора на Бали, имаше тук-таме някое ремонтче на пътната настилка, на връщане ни валя дъжд, което ме разстрои, имаше отбивка през село Айляк, заради лошата настилка там се скъса кабела държащ капака, строшиха се пак колелцата ... но накрая я прибрахме цяла, здрава и суха. Ето малко снимки:

Празна платформа:

Изображение

Натоварена и изкъпана от внезапен дъжд, в компанията на чудесния екземпляр на майстора:

Изображение

По отбивката през село Айляк бе наблюдавана зорко:

Изображение

И на бензиностанцията, в опит да заредим:

Изображение

Отбивката за Айляк:

Изображение

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2015 08:57 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Поздрав за таз мойта кола:

http://vbox7.com/play:06022a4c

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2015 17:55 
Offline

E30: '89 316i Coupe
Регистриран на: 21 Окт 2014 15:15
Пол: Мъж
Мнения: 46
Перфектна работа! Чакам с нетърпение да я видя боядисана :clap:

_________________
"Horsepower sells cars, torque wins races." - Carroll Shelby


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2015 19:31 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Мина доста време от последния ъпдейт. Не съм работил по колата активно, за което всеки ден изпитвам угризения, но просто обстоятелствата са такива. След работа за да стигна ми трябва един час заради скапаните ремонти и това ми убива ентусиазма. Отделно е горещо като в пещ и просто не ми спори работата. Оправдания общо взето.

Но за сметка на това набавям нужните ми части, за да мога директно да редя, когато имам възможност. Дотук какво съм направил и за какво имам нужда от съвет:

След като измих резервоара се оказа, че е заминал. Всеки един щуцер беше изгнил, имаше едно сериозно подбито място и ръжда по едната страна, както и по шева. Тръбичката няма нужда да я коментирам - тотал щета. Въртях се, суках се ... ясно ми е, че да намеря резервоар за двоен стоп 55 литра в добро състояние е или трудно и близко до невъзможно, както и безсмислено, защото и той може да крие подводни камъни. Спрях се на решение да си купя нов алтернативна марка, тъй като оригинал е скандално скъп просто. Дадоха ми и стабилна отстъпка от една фирма на въпросния резервоар, та цената беше поносима. Дори го имаха наличен. Пристигна доста читаво изделие, поцинкован отвътре, боядисан със сребърен хамерит отвън, всички щуцери правилен размер, запоени с бронзов припой и на правилните места. Единственото лошо беше, че я нямаше S-образната тръбичка между двата съда. Едвам свалих от моя резервоар, за да ходя в Папе да ми направят ... буквално 2 дена я борих и накрая пак се усука и се строши в единия край. Направиха ми легитимна тръбичка в Папе, обаче е от черен метал, не могли от мед като оригинала. Смятам да я поцинковам ... вашите мнения?

Друга спънка бяха горивните тръби, които минават под купето. Моите имат видима корозия и не ми се рискува с тях. Поръчах си от Дару, преглътнах цената. Обаче дойде само едната... Папе не можаха да направят точно копие, извивките са ги направили 1 към 1, но краищата не са с тази форма и няма ограничителното пръстенче. Вследствие като слагам маркуч, естеството на уширението го срязва и няма какво да го спре да се "нанизва" по-навътре и да се срязва още. За съжаление не съм снимал и не знам обясних ли го адекватно. Опциите ми са:
1. Да търся другаде да ми направят тази тръба.
2. Да се опитам да оформя краищата както трябва (не знам как) и да си запоя ограничително пръстенче.

Общо взето това са ми спънките. Също така не мога да си намеря бензинови маркучи хубава марка с фи 8 вътре и фи 13 отвън (или колкото бяха оригиналните). И маркуч за отдушника ... Рупо си беше купил от Еврото в Пловдив легитимен маркуч, който отговаряше на параметрите на оригинала, но тук ми казаха че нямат такъв, дори им гледах каталозите и спорих с тях :dunno:
Ако някой от Пловдив се доброволира да ми купи и прати, ще съм благодарен!



Други ъпдейти:
За съжаление, както някои от вас знаят, наскоро уговорих продажбата на черната овца. Днес сделката се финализира под формата на прехвърляне и предаване. Колата изисква твърде много внимание да ѝ се обърне на ръждите, а аз не мога да го направя в момента. Отлагането би ѝ се отразило зле, затова взех решение да я предам на следващия ентусиаст, който за добро или зло е съфорумник. Това ми е един вид утеха, че няма да ѝ загубя следите. Надявам се скоро да се похвали с придобивката и да ни държи в течение за ужасиите, които ще намери по нея.
Може би да сменя заглавието или да отворя нова тема само за белия лебед и систематизирана информация само за него ... ще видим.

Малко по-весели новини - днес пристигнаха важни артикули за благоденствието на двигателя, с любезното съдействие на loudrider-а:

Изображение

Друга важна пратка за благоденствието на цялата кола е на път да пристигне, живот и здраве в петък. Благодаря на Данчо (zoomer), че беше така добър да ми даде да му покарам колата, преди да взема финалното решение :chug:

Изображение

Това е засега. Вчера рано сутринта си взех блока от майстора, но бързах и само намазах цилиндрите и го завих, без да снимам. И там имам малка драмичка, която се надявам да реша безболезнено (за мен, не за финансите :hihi: :hihi: )

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2015 22:56 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
За бензинови маркучи, иди в бившата сграда на асансьорния завод при гара Искър (след Дружба 2).

Качваш се на 5-тия етаж.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2015 23:08 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
https://www.google.bg/maps/@42.664727,2 ... 312!8i6656

За това място ли става въпрос? Никога нямаше да предположа... Да знаеш работно време?

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2015 23:19 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Да, точно.
Работното време, предполагам, че е нормално.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2015 23:46 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Аз сменях нацяло бензиновите маркучи, като наредих такива на Гейтс. Вярно е, че все още нямам нито пробег, нито е минало време за да вадим заключения, но мисля не са лош избор. Ползвал съм ги и на 36-цата, като подменях частично горивопроводи и за момента не съм имал проблем, а там колата не е да не се кара.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2015 08:00 
Offline
Другаря
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2012 20:51
Мнения: 264
Тия в асансьорният са сигурни.Занимават се с оборудване за бензиностанции та им разбират на маркучите и освен това имат налични. :thumbsup:

_________________
I hurt myself today
To see if I still feel
I focus on the pain
The only thing that's real
The needle tears a hole
The old familiar sting
Try to kill it all away
But I remember everything


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2015 08:04 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Благодаря за инфото на всички, там ще се ходи за маркучи. Сега трябва да измисля как да отида в работно време :hihi: :hihi:

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 28 от 32
 [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade