Дата и час: 23 Апр 2024 17:13

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 02:14 
Offline

E30: '87 325i cab
Местоположение: Сф
Регистриран на: 30 Апр 2015 23:55
Пол: Мъж
Мнения: 11
Привет,

Дълго време се колебах дали въобще да пиша тук. В този форум реално май малко хора познавам. Макар че с Е30 съм прекарал 12+ години от живота си. С една от последните Е30 325i M-Technik бях попадал (случайно) на форумна сбирка на кино Арена. И покрай Камен се присъединих за малко... След това се разделих с Е30ските и влязох в една по-софтуерна ера с Е90. Малко или много вече не съм същия Е30 ентусиаст като преди. Тук плахо пристъпвам, защото се чувствам малко като ренегат. (За справки темата от пауъра). И все пак реших да напиша. Живота е странно нещо. Защото някои неща по един или друг начин се повтарят. Първо съдбата ме срещна по-отблизо с Делян (известен също като Кроки). От време на време се виждам с него и разговаряме. За което съм му благодарен. След това се оказа че шурея, който дълго време се чудеше на моята Е30 мания, изглежда с известно закъснение се е заразил: новата му мания е Е30 325i Cabrio (задължително с ръчни скорости). Неусетно аз влязох в ролята на експерт-консултант, а той - по-скоро спонсор и потребител на проекта. Може би е важно да споделя и подробността че той живее постоянно в чужбина. Първия екземпляр купи преди около 6 месеца: като колата има доста забележки (а в мое оправдание ще кажа, че в случая роля изигра и нетърпението на шурея, който само седмица преди да отида при него, прояви самоинициатива и я купи преди да си кажа експертното мнение). Колата е 07.1987 Е30 325i Cabrio на поне 170К км (според километража), има доста липси (основно пластмаси - кори, подкалници, халогените), купена беше с щета - задран, натиснат заден калник. Но нека самите снимки да говорят:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Втората е купена току-що. Тя е 12.1986 325i кабрио на 109К км (имаме основание да вярваме че км са реални). Тук участвах по-активно, а и през тези 6 месеца и шурея доста се образова. Може би единствения проблем на тази кола е че от 2008г почти не е карана, стояла е в гараж. Снимките за сега не са много (и за съжаление - само от телефон, правени набързо):

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Какво следва? Кроки ме насочи към някои теми тук. Определено останах много впечатлен от това, което се прави от някои хора по възстановяването на тези класики. Но не съм сигурен доколко ние с шурея ще задълбаем в същата посока. Струва ми се че ще сме по-скоро юзъри. Само времето ще покаже всъщност докъде ще стигнем.

Благодаря за вниманието!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 08:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2013 13:39
Пол: Мъж
Мнения: 91
Добре дошъл и успех с двете красавици :thumbsup:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 08:17 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Да живее двойния стоп! Изглеждат добре по снимки, ама ние искаме да ги видим на живо.
Добре дошъл обратно!

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 09:50 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
Еее, страхотно! Много да ви радват двата кабриолета!
LandShark, ти се една от причините да съм БМВ ентусиаст (малко е нескромно да се самоопределя така :oops: ), за мен ще бъде истинско удоволствие да имам възможността да се запознаем на някоя сбирка :D :chug:

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 11:41 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Знаем се, макар задочно от един друг форум, където имам регистрация от 2003-та, помня и темата ти, когато премина на Е90 и полемиката покрай нея.Макар да не се познаваме лично, знам кой си и какво си направил за БМВ форума.Радвам се, че отново си тук и с нас, болестта Е30 е нелечима, на мен не ми помогна и 5 годишна терапия :D Добре дошъл!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 11:48 
Offline
Аватар

E30: 88' 318i
Местоположение: Карнобат
Регистриран на: 15 Ное 2014 00:06
Пол: Мъж
Мнения: 28
Добре дошъл ! Радвам се, че отново ще чета твоите постове :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015 12:14 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
В бившия ти форум бях написал, че който веднъж се е докоснал истински до магията на Е30, остава рецидивист до живот.

Няма да ти пиша "Добре дошъл отново!", защото според мен, ти никога реално не си си "тръгвал" от Е30, просто направи неуспешен опит.

Очаквам скоро да се включиш и със собствена любовница. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015 00:51 
Offline

E30: '87 325i cab
Местоположение: Сф
Регистриран на: 30 Апр 2015 23:55
Пол: Мъж
Мнения: 11
Благодаря на всичките за топлите думи. Но да ви кажа честно... все пак имам известни съмнения доколко съм истински Е30 ентусиаст.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015 00:54 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
То, че скромността краси човека е ясно, но не е нужно да ставаме като манекени... :hihi:

П.С. Все още никой от нас не си е купил чисто нов двигател M20B25 от БМВ, така че по отношение на ентусиазЪма, имаме да те "догонваме", меко казано...

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015 10:57 
Offline

E30: '87 325i cab
Местоположение: Сф
Регистриран на: 30 Апр 2015 23:55
Пол: Мъж
Мнения: 11
Не мисля че купуването на двг би следвало да е признак на ентусиазъм. Отделно в бмвпауъра винаги по-скоро съм се старал да скривам този факт, някак си не мисля че е нещо с което би следвало да се гордее човек. Струва ми се че това е най-вече въпрос на пари. Ентусиазма е по-скоро въпрос на отношение, не толкоз пари. Убеден съм, че тук има хора, които са правили много по-големи жертви, влагали сте много повече усилия в поддръжката на тези невероятни автомобили.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade