Дата и час: 28 Мар 2024 15:46

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 4 от 6
 [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016 00:06 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Още малко снимки от процеса по съживяване на купето
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Има и още доста, но придобихте представа за какво става въпрос

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016 00:29 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Началото на октомври я прибрах и от тогава работя по нея и не мога да повярвам колко спънки и трудности имам с тази кола.
Пробих багажника за пейката и поръчах нови стикери за нея :hihi:
Изображение
Изображение
Бях си взел 5 ролки от онази меката изолация за кабели Tessa и намотах цялата инсталация. Както споменах в началото на темата, цялата инсталация от комбито ще бъде в тази кола.Смених буксите на стоповете, мигачите, халогените. Много кабели трябваше да бъдат удължени или пък скъсени.Инсталацията беше седяла близо година в един чувал и вече не приличаше на това което е била :roll:
Изображение
Изображение
Но лека полека нещата се нареждаха...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ново двайсе :hihi: :hihi:
Изображение
Колата вече имаше инсталация и голямото парче мокет, до тук добре. Акумулатора трябваше да е в багажника, но ми се стори трудно и ненужно скъпо търсенето на всички части за тази екстра и реших да го пльосна в средата на багажника :hihi: Не ми хареса идеята да пробивам или пък да заварявам стойка за пода и след известно мислене, чертане и 3 седмици чакане имах това 8-)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всичко изглеждаше добре, докато не осъзнах че плюсовия кабел е около 30см по-дълъг от колкото ми трябва. Започна се едно лудо търсене на клема която може да хване 95кв.мм кабел и в същото време да е надеждна. Ударих на камък и реших пак да чертая :hihi: :hihi: Смея да твърдя че се получи доста прилично
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016 08:43 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
:clap: :clap: :clap:

джантите и стойката за акумулатор къртят :o

Браво за напредъка :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016 16:18 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Стойката за акумулатора как ще се закрепи?
Иначе точно там му е мястото на акумулатора. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 00:02 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
@Renegade, отзад стойката е огъната и има общо 8 отвора Ø8.5 Разстоянието между страниците й е колкото разстоянието между двете ребра на ламарината зад задната седалка(те се намират от двете страни на дупката за ски сака) Направих 8 отвора в ламарината зад седалката и хванах стойката с болтове. Мокета се пъха под стойката с малко усилие, не съм го рязал :thumbsup: Масата от акумулатора я затиснах между стойката и ламарината на седалката
Към днешна дата, доста голяма част от работата е свършена.Прекарал съм инсталация за ел. стъкла, но нямам машинки, защото се оказа, че тези от комбито не стават :bang: Колата поставено оригинално централно на четирите врати за сега, имам всичко необходимо и за багажника и капачката за резервоара. Също така има работещо двойно заключване и подгрев на шофьорската ключалка. Сложил съм черните кори на вратите от комбито. Стъклата се оказаха фабрично зелени 8-) Сложих задни тонколони, защото си нямаше, задна сива седалка, която заедно с двете части на мокета от комбито бяха изпрани. Интериора е на 85% готов, остават предните седалки, жабката и кората под волана + няколко дреболии. Багажника е готов напълно. Всички кори и мокети са изпрани преди монтажа. Сложих кутия за инструменти от Е34.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 00:08 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
:thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 00:34 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Предния мост е подсилен както вече споменах, задния е направен раздвижен. Задното окачване е на 70% ново. Всичко здраво е прехвърлено от комбито. Отпред сложих биалетки задни от Ford Mondeo комби 2007.Идеята е че са с два шарнира и са по-къси от оригиналните, което на тръшната кола е плюс. Трябваше да преправя гайките за регулиране на височината отзад, като тези дни ще бъдат поцинковани. Оказа се че висящия лагер на двоен стоп е с различно междуцентрово разстояние сравнен с комби. За раздвижния заден мост се ползват болтове от Е39 седан с гайките от Е30 :thumbsup: Ако на някой му трябва чертеж, ще му пратя, че в момента не ми е под ръка да го кача. Надявам се другата седмица да я закарам на стенд защото в момента всяка гума сочи в различна посока, а отзад даже съм с положителен камбър :hihi:
Спирачния сетъп отзад се запази същия, а отпред сложих дискове от Audi S4 и главини от Е36. На главините е необходимо да се направи фаска приблизително 4х35° на най-големия диаметър, защото иначе опира в диска.Резбата на болтовете не се засяга изобщо.Реших на тази кола да сложа ABS, въпреки че изхвърлих оригиналния от комбито. С тези спирачки, при аварийно спиране ми трябва ABS, защото блокират всички колела.ABS-а е от Е36, зелен стикер.Първоначално бях взел такъв с бял стикер, от който излизат два маркуча, които отиват в казанчето със спирачна течност. След много мислене и обсъждане с хора, не успях да разбера за чий х*й са тези маркучи и какво да правя с тях.В последствие разбрах, че има ABS без тези маркучи и взех такъв.Вече бях прекарал всички тръбички и когато се опитах да сложа новия ABS се оказа, че една от тръбичките, които влизат в него трябва да е M12x1, а не М10х1 както са всички останали :bang: Поръчах да ми направят тръбичка и я монтирах. Обезвъздуших и алелуя, колата вече има и спирачки. Не съм вързал системата, защото в момента нямам време за нея. Всички тръбички и маркучи по спирачките са сменени :thumbsup: Реших да е ABS от Е36, въпреки че имам цял от Е30, защото мисля че трябва да е малко по-бърз и прецизен от Е30-ковия, но...ще си проличи :hihi: Спирачната помпа е старата, защото имам съмнения, че ще ми трябва по-голяма...
Изображение
Изображение
Изображение
Като за първо сблъскване със спирачни тръбички и огъване на ръка, мисля че се справих добре :dunno: :hihi: :hihi:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 00:38 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Браво. :chug:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 00:44 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Миналата събота пуснах мотора в коша 8-) :hihi: :twisted:
Изображение
Изображение
В неделя опитах да го запаля, но стартера не въртеше. Свалих го да проверя да не би да е спекъл, но се оказа че работи.И без това е свален, смених му четкодържача и всички втулки. След доста ровене и мерене се оказа, че клемореда се е прецакал. Днес я запалих като дадох жиците на късо преди клемореда :hihi: Също качих кардана. Сложих нови тампони lemforder на скоростите, защото явно при удара с комбито единия се беше скъсал. Взех и 2 литра TRW DOT4 и 2 литра ATF на репсол. Мотора си лежи на тампоните без подложки и има доста място до сервото :mrgreen: На няколко дни от подкарването съм, ако всичко върви нормално, но силно се съмнявам да е така с моя късмет :hihi:
Колата към момента :twisted:
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Баба Яга
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 17:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Много добре ти се получава колата. Радвам се, че постваш редовно. Така се вдъхновявам и аз да поръгам по мойта, предполагам и другите форумци оценяват. А за 36цовите бирени капачки...:clap: може да разкажеш малко повече за тях. Размери, от къде са частите за тях и тн...


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 4 от 6
 [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade