Дата и час: 28 Мар 2024 13:38

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 4
 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2017 00:39 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
Йеска тиха НЯМА. Да си знаеш какво да очакваш от генерацията :thumbsup:

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2017 08:32 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
boskomancera написа:
Както вика един приятел трийскаджия "последни 2000лева и е готова" :D

ъхъ :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2017 20:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Много дрънчи, се едно кофа за боклук ми е гърнето. По-плътен звук да има. Некви модификации ми се въртят в главата :D
Кажете за седалката какво мислите? И там ще трябва първо да разглобя хубаво да се види.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017 02:37 
Offline
Аватар

E30: `90 320i convertible
Регистриран на: 17 Фев 2013 09:23
Пол: Мъж
Мнения: 474
от 4етри цилиндъра звук... :help: като от Gsi, друго едва ли
по-добре си я направи тиха и слушай всмукател/филтър
2кE ? :hihi: :hihi:
на сезон ? :hihi: :hihi:

_________________
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017 08:40 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
За тесто съм чувал, че брашно се слагало колкото поеме ...
Просто някаква аналогия ми изникна като ви гледам, че се опитвате рамки да слагате :hihi:

boskomancera написа:
Кажете за седалката какво мислите?

Май е нормално да не е центрирана спрямо волана. И при мен е така.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2017 21:50 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
за седалката и на Е36 е така, не само на Е30... не го мисли ...
за генерацията на ИС-а правих доста опити, и последно карам с генерация от М20
от колектора 2 тръби, х за сондата, пак 2 тръби, средно гърне от е34 520 м20 - 2 входа 2 изхода, крайно от м20б25 - е30 ... та звукът стана по поносим и приятен... и колата тръгна...

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2018 22:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Малко да изтупам темата от прахта.
След едно изкарване зимата сезон 2017 пораженията бяха сериозни. Поздрави на Фандъкова и Столична община, химията е квалитетна, мрънкачите с летни гуми като падне 2 сантиметра сняг могат да спят спокойно.
Колата април месец беше приета от ceco_mihailov, специално искам да изразя благодарности към него, не само е добър в това което прави, но и е един добър човек!
Ще съм по-скромен със снимките и главно ще кача снимки "преди", ако той има желание нека качи нещо повече, въпреки че като знам опашката от Е30ски(а и не само) пред тях, едва ли му е до писане по форуми и качване на снимки. В старите ми постове сниките са поизчезнали, затова ги почиствам, единствено ще кача пак снимката на дюзите, защото може да е полезна за някого.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Предната шоф. седалка е разглобена, там е плачевно, има да се позавари на 2-3 места, и големия проблем е че цялата седалка се мърда от основата от това място>>>
Изображение
ако някой има идея как да се обере луфта там има една бира от мен.
Има един(поне един) звук който в момента се издирва от къде е...от кардана ли, от дифа ли, от лагер? :bang: ще видим.
Още ъпдейт по темата очаквайте скоро, защото съм се захванал сега с колата да се постегне малко.
За сега толкова


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2019 18:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
boskomancera написа:
Малко да изтупам темата от прахта.
След едно изкарване зимата сезон 2017 пораженията бяха сериозни. Поздрави на Фандъкова и Столична община, химията е квалитетна, мрънкачите с летни гуми като падне 2 сантиметра сняг могат да спят спокойно.
Колата април месец беше приета от ceco_mihailov, специално искам да изразя благодарности към него, не само е добър в това което прави, но и е един добър човек!
Ще съм по-скромен със снимките и главно ще кача снимки "преди", ако той има желание нека качи нещо повече, въпреки че като знам опашката от Е30ски(а и не само) пред тях, едва ли му е до писане по форуми и качване на снимки. В старите ми постове сниките са поизчезнали, затова ги почиствам, единствено ще кача пак снимката на дюзите, защото може да е полезна за някого.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Предната шоф. седалка е разглобена, там е плачевно, има да се позавари на 2-3 места, и големия проблем е че цялата седалка се мърда от основата от това място>>>
Изображение
ако някой има идея как да се обере луфта там има една бира от мен.
Има един(поне един) звук който в момента се издирва от къде е...от кардана ли, от дифа ли, от лагер? :bang: ще видим.
Още ъпдейт по темата очаквайте скоро, защото съм се захванал сега с колата да се постегне малко.
За сега толкова


Давай ъпдейтите де :D

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2019 22:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Как живна форума :D така, така!
Останах изненадан, че взех награда тази година. Доволен съм от сбирката много, от карането също. Успях да си подобря времето-1:16.614. Коментирахме с един приятел, че това вероятно се дължи и на това, че след старт-финалната права на първия ляв завой конуса беше една идея по в ляво и позволяваше да се мине като(пфууу не ми идва думата) бордюра ти е между гумите.

Промените от миналата година са двете седалки и нови свещи. Взех си оригинал BMW 12120037607 с четири електрода. Преди бях с Bosch с един, номера трябва да проверя на изуст не знам. Всички течности са си от миналата година, но за следващата ще ги сменя :hihi: с по рейсингови, защото човека ми (5 г.) каза, че следващата година трябва да стана първи. Амбицира ме.

Така става обаче, че цяла година едвам я изкарвам колата за 1500-2000km и като дойде време за събор, едно бързане да правя по нея разни неща и накрая... само я измивам :| .

Тази година исках да сложа друг диф, сега съм с 4.27 /188 ще слагам 4.10 /168. Благодаря на Дидо за диференциала. Купих си подсилен капак за шпер касетата http://bimmertune.com/en/differential/lsd-parts/lsd-cap-168, сменям само лагерите, уплътненията и о-ринговете към полуоските. Като ги извадих тези лагери видях че са Timken, значи дифа вече е ребилдван, другите няма да ги пипам. Няма да променям рампите или да добавям фрикциони. Нормален освежен диференциал с подсилен капак. Причините да мина на 168 може да ги опиша в друг пост ако на някой му е интересно.

Има неща по колата които ме дразнят, например таблото. Не свети винаги подсветката на дясната част(оборотомер и температура).
Радиото трябва да намеря код, защото един "майстор" го базика и от 4 години си карам на песента на М42.
Ключ искам да си взема оригинал защото нямам централно и нямам резервен ключ, а този малко ме съмнява в колко добро здраве е.
Задната седалка не ми се връзва като цвят с останалата част от интериора.
Не ми харесва звука като Опел(no offence) от ауспуха за 2х60 лева китайчета.

Мога да добавям към този досаден лист, но мисля, че по интересно е какво мисля да направя за да мина под 1:15 на писта Дракон.

Джанти специално за писта, по-леки от сегашните. Ще гледам за 15"
Гуми 205/50/15 Nankang NS-2R
Разпънки
Преместване на акумулатора?

Спирачки
Мисля отпред да мина на 280mm от Corrado, апарати от Е46 на 54mm бутало и спирачна помпа... ще видя от какво, +/- 24mm,
Накладки EBC Green или Yellow се чудя.
По-яка спирачна течност Ate 200 май беше.
Спирачни маркучи с оплетка

Олекотяване
Преден капак
Заден капак
Калници
Врати
Зависи от бюджета :)

Сега,тука вече минаваме в мечтите малко, ама ако може и едни валове Schrick... и една настройка на компютъра... мисля, че добре балансирана is-ка ще стане.

Живот и здраве... 7 години сме заедно. Ще стане работата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2019 22:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
За да минеш под 1.15, просто мини на 17ки семи сликове и адекватни спирачки както си запланувал.
Кажи защо минаваш на малко прасе.
И аз имам един въпрос, с други е30ки ис-ки засича ли се на дългата права и ако да как ти беше ускорението спрямо тях?

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 3 от 4
 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade