Дата и час: 28 Мар 2024 17:03

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 4
 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2017 21:19 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
точно това е начина, фрезова се, месо има колкото си поискаш, иначе ще пръска където не трябва ....
от какъв материал ще го направиш разделителя ? мисля, че най-доброто което може да ползваш е тефлон...
само, че от къде да го намерим е въпроса... идеята ми харесва ... бих го причинил и на моя ИС

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2017 21:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Благодаря за бързите отговори. И аз си мислех, че може да му се вземат няколко милиметра без проблем. НО незнам дали бих го направил на моя колектор :D. Може да тръся да купя друг и него да го стъргам. Искам да си пазя оригиналните части.
Цитат:
иначе ще пръска където не трябва ....
дали ? Дюзата пръска, смесва се с въздуха и влиза в цилиндъра. За 2mm проблем ли ще е :dunno:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017 10:12 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
1mm в повече мисля че не е проблем.

за два .. вече се поизмества.. така че пробвай с гарнитура 2 или 2.2 мм и виж ефекта. Ако колектора е хладен .. какво повече да искаш :)

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017 17:27 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Относно превъртелите болтове, след като не тече масло не пипай, освен това не е нужно да пренарязваш резби, в отворите надолу има достатъчно здрава резба, за която да хванеш по-дълъг болт. Няма да е оригиналният, но става достатъчно добре, важното е да не се престараеш при стягането.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017 17:43 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
а да .. .за болтовете

мисля че всички болтове са така направени, че можеш да ги направиш проходни отворите надолу.. т.е. дупчиш и правиш отвор. После нарязваш резба надолу. Често срещан проблем е и винаги тече оттам...

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017 19:01 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
понеже т`ва си е болка с болтовете на ИС-а, моето решение беше да направя шпилки преходни от 8мм към 6мм
идеята е да стои здраво в главата, ползват се гумите от болтовете, отгоре вместо глава на болт има гайка ... става повече от добре. ако не ме мързеше, щях да направя всички така ... /пусти мързел/ имам изсипани 4-5, не е текло, но да не тече.
друг колега видях го е направил с болтове 7мм ... но метчик 7, и болтове 7мм не се срещат на всяка железария ...

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017 20:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Шпилки ще бъдат. Ама ще остане за друг път.
Някакви други мнения за гарнитурата. Много малко информация има за това в нета. Гледам в Ибей-а се продават такива гарнитури 5mm. Продават се и за други двигатели на които дюзата е на същото място. Май просто ми се иска да стане :duh: Ще трябва да се пробва и да пиша.

https://www.youtube.com/watch?v=INT_2e5Zq-M

http://www.hotrod.com/articles/hrdp-0704-pitstop-fuel-injector-location/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017 21:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Малко ъпдейт с мойта проклета трийска. Вчера ви взех всички части и понеже не съм от най-търпеливите реших да я сглобя "набързо"( голяма грешка е да се бърза ей! ).
В крайна сметка "термалният спейсър" :hihi: е 5mm. между главата и долната част на колектора, 5mm и между двата колектора и 5mm при дросела. Сътворих един куп глупости 4 пъти я сглобих и разглобих 3 часа се занимавах, вече и на сън мога да го направя. Запалих колата, работи супер зле тресе, тръгва да гасне, мизерия, мотроника се опитва да ми каже " батка как да го изчислим това ? ". И сега възниква въпроса от какво се получава това. Да обаче понеже съм голям тунинг мастер и на един път смених дюзи(1), отдалечих ги(2) от камерата с което малко се е променил и ъгъла на впръскване и има малко ръбче заради неперфектния преход от колектор-гарнитура-глава, и смених дросела(3). И сегаааа... от къде идва проблема? Прибрах се не спах цяла нощ , днес смазан на работа и изведнъж се сещам, че дросела от долу има една пишка от където смуче въздух и трябва да се запуши. Нямах търпение да се прибера и да пробвам какво ще стане като я запуша. Преди да сложа дросела дори и врътнах една резба с метчика, за да не слагам маркуч а да стане и там тунинг. Запужих я, запалих колата и О ЧУДО! започна да работи пак зле, но все пак обнадеждаващо. Наслагах скоби на всички места от където може да смуче въздух, поиграх си малко с това което регулира клапата на дросела и закова заветните около 850 оборота пазен ход. Като дам газ и я пусна не тръгва да гасне. Отново любимата ми трийска ме понесе на влакчето на емоцийте и от абсолютната дупка в която бях вчера, днес съм на върха на щастието. Утре слагам летните гуми, пълня супер 100 до горе и ще видим...

Старите 0 280 150 714 / Новите 0 280 150 556 дюзи
Изображение


Последна промяна boskomancera на 08 Юли 2018 22:24, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2017 12:38 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Кво става, кара ли? Как се държи сега? Ше мапваш ли?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Briliant rot 318iS
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2017 22:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Ще мапвам! Мисля да се консултирам с Анатоли, но няма да е близките две седмици за жалост :? Взех си отделно ECU. Ще видиме какво може да се направи.
Колата се държи много добре. Има минимаaaлна разлика. Работи една идея по-гладко и във високоите след 5500 има някой друг нютон +. :roll: Радвам се, че поне проработи това което направих.
Следващите планове са:
Да си оправя седалката. Много досаден проблем. Механизмите са леш, и без да разглобявам много си личат заварки на слабите места. Нещото което най-много ме дразни е, че средата на седалката не идва на средата на волана. Попаднах на тази снимка
Изображение
И тук се вижда, че е така. Не знам така ли трябва да бъде или ? На вашите коли как е ?
Искам да си сложа гумени стелки. Оказва се, че поне шоф. стелка от Е87 пасва много добре. И оригиналните BMW стелки са много хубави според мен.
Ще трябва нещо да направя с изпускателната система, защото много скапан звук вади от тия китайски гърненца.
И така. Както вика един приятел трийскаджия "последни 2000лева и е готова" :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 4
 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade