Дата и час: 29 Мар 2024 00:33

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2017 14:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2013 13:39
Пол: Мъж
Мнения: 91
Всеки един истински е30 ентусиаст рано или късно си купува второ е30 :hihi:

И така малко за колата,320i Touring ,diamantschwarz metallic , 02. 1990 (най-добрата реколта :hihi: )
Колата е доста добре оборудвана от завода: 4ел. стъкла,централно,чек,АБС,хидравлика ,климатик,рекаро,м-техник волан малкия,сваляем теглич , стандартните за комби дискови спирачки отзад и дебели полуоски.
Допълнително оборудване през годините в Германия: м20б25 и ///М-техник 2 пакет и много шарения (от там дойде и прякора на колата "стрелбище") :hihi:
Малко за М-техника,монтиран е изключително професионално,с всички оригинални крепежи и преходника за куката отзад,дори имаше оригинална табелка "М" на решетката :D .Само предната добавка е Pfeba ,част от аеродинамичен пакет за троен стоп,със захвати като м-техника и т.н.
Дълго време колата стоя с неясна съдба,имаше вариант да я пръсна на части,но засега съм решил да я върна в оригиналния си вид .
Малко снимки :arrow:

Изображение

Изображение

Състоянието на колата като цяло беше добро,но карана години наред като евридейка,ръжда на обичайните места,позанемарена,с множество побългарявания и неработещи неща...централно,абс,стъкла и т.н.
Също и много много дребни работи ,които ме дразнят и искат да се пипнат.

Докато й се изясни съдбата й ремонтирах централното,ел. стъклата и АБС-а ,също така като я разхвърлях извадих сигурно 10 кг. кабели за допълнителни антени,някакви модули от 90-те и т.н.,незнам ,може и патрулка да е била в първите си години :hihi:
:arrow:
Изображение

Оправих и зверското биене в тунела ,тези две снимки говорят много за БГ майсторите !!!
:arrow:
Изображение

Изображение

Също оправих и счупените клапи за циркулация,които стояха на половина отворени и при дълъг път изчезваше парното ,открих и тези допълнителни филтри ,поставени още като нова и с нужните документи в жабката :shock:
Човек се изумява какво може да открие в един дрик :hihi:
:arrow:
Изображение

Някъде през времето докато си стоеше колата ми изпадна една щора с мрежа,разглобих я,всичко се изми,след това смазано и сглобено...какво е едно комби без кучкарник :hihi:
:arrow:
Изображение

След като реших,че колата ще живее последва сваляне на пакета и целия интериор.
:arrow:
Изображение

Изображение

И в този си вид я закарах при Цецо
:arrow:
Изображение

Тук искам да благодаря на Цецо ,че се захвана с колата,защото ако беше отказал вече щеше да е на части в Купува/продава ,нямаше на кой друг да я закарам и да знам че ще стане кола от това :thumbsup:

Надявам се да се включи в темата със снимки и информация от престоя на колата при него,мисля ще е интересно за всички.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2017 14:56 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
:clap:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2017 15:21 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Браво и честито! Следя както винаги с интерес.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2017 22:44 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Честито!
Много се радвам, че още една Е30-ка ще продължи да живее! :thumbsup:
:chug:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2017 23:50 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2015 21:56
Пол: Мъж
Мнения: 172
Renegade написа:
още една Е30-ка ще продължи да живее!
амин!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017 12:34 
Offline
Аватар

E30: 325Е
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 12 Яну 2013 00:09
Пол: Мъж
Мнения: 394
Охооо БРАВО , супер и честито ! Радвам се, че си решил да е спасиш ! :) Следя с интерес ! ;) :thumbsup:

_________________
The BMW 325e VIN 1837568 was manufactured on March 27th, 1987 in Dingolfing and delivered on March 31st, 1987 to the BMW dealer Russin in Neuss. The original colour was Lachssilber metallic, paint code 203.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017 00:55 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Усещам , че ще е маняшка тема - абонирам се и аз за темата :hihi:

Но да не се правя на умряла лисица , ами да пускам снимки ... някъде към края на поста , даже ще кажа и мила дума за Е30 :D

При Е30 имам навика да почвам отзад-напред и сигурно ще ви изненадам с това , че съм се фокусирал на задния десен леген , в който , вярвам , и не само аз (Стефчо също) , че Марто ще монтира акумулатора :) .

Общ вид на кюшето:
Изображение

Плахото начало с ъглошлайфа:
Изображение
Изображение

И вече влизам в ритъм на рязане:
Изображение
Изображение

Така , както на колата и е за първи път да я режат , така и на мен за сефте ми е да демонтирам конзолата на ухото за теглене:
Изображение
Изображение

И ето един въпрос към читателите , следящи моите железарски напъни... От къде се е пръкнало това на снимката? Наградата да си я измисли позналия :hihi: .
Изображение

Та , с това от горната снимка и разкроен лист 1,5мм ламарина , си направих нова конзола:
Изображение
Изображение

Зачистих , каквото можах:
Изображение
Изображение

И монтирах конзолата:
Изображение
Изображение

И тази вечер успях да си съчиня "ремонтния" панел на легена:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето "работата" върви много мъчно , поради това , че предимно нямам никакво желание да работя по колите. И все пак , чат-пат се случва да проимам , естествено , Е30 е с предимство пред другите 2 купета-годиняци при мен :hihi: . Даже мога да заключа за себе си , че искам да завърша тясна специализация - ремонт на автомобилни самоносещи конструкции от моделната гама на "Е30" .... двуврати , четириврати , двойни -тройни стопове , сега комби.... да видим дали ще има мераклия да си довери кабриолета при мен , не сега , разбира се :hihi: .

П.П. А иначе в личен план - оздравях и продължавам да си карам еспейса с кеф и да не мисля за БМВ :duh: :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017 07:33 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
ceco_mihailov написа:
Даже мога да заключа за себе си , че искам да завърша тясна специализация - ремонт на автомобилни самоносещи конструкции от моделната гама на "Е30" .... двуврати , четириврати , двойни -тройни стопове , сега комби.... да видим дали ще има мераклия да си довери кабриолета при мен , не сега , разбира се :hihi: .

Да променим фактите? Зимата как си?!? Имам един червен пациент, който му е належащо вече да идва при теб :hihi: Едно е сигурно - няма да се бориш с ръжди по тавана защото няма такъв :mrgreen:

П.С. Прекрасна работа както винаги. Защо в сервизите не работят поне на половина добре колкото теб ?! :(

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017 08:58 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
...за сервизите предполагам , защото работят за пари , колкото се може повече. Някога отдавна бях на "гости" в овердрайв , ами бат'ти Дани , това го интересуваше - колата да става и максимално бързо да се случат нещата... и се прибрах на село :hihi: . Пък аз си работя за удоволствие по колите , като го няма - не правя коли :lol:


Що се отнася до безтаванното , всичко е постижимо , само трябва да направя тези други 2 автомобила , които стоят на паркинг при мен , че примката ще се стегне скоро скоро и ще искат да ме убиват :( :hihi: .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017 18:23 
Offline
Аватар

E30: iS
Местоположение: Ихтиман/София
Регистриран на: 01 Окт 2012 18:23
Пол: Мъж
Мнения: 180
Поздравления към автора за решението да спаси 30-ката! Винаги много са ми харесвали комбЕта с Мтех2 пакет. :smokin:

Евала и на Цецо за това, че след моята не се отказа да прави Е30, ами точно обратното! Много се радвам всеки път като видя, че Цецо се е хванал да върне живот на още някое Е30! :drive:

Тук искам да помоля админите(а и смятам че е редно, освен ако Цецо няма нищо против) да му лепнат един подходящ ранг! :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade