Switch to full style
Покажете си Е30-ките и споделете най-хубавите си моменти с тях.
Добави отговор

Когато една ти е малко...

12 Авг 2017 14:27

Всеки един истински е30 ентусиаст рано или късно си купува второ е30 :hihi:

И така малко за колата,320i Touring ,diamantschwarz metallic , 02. 1990 (най-добрата реколта :hihi: )
Колата е доста добре оборудвана от завода: 4ел. стъкла,централно,чек,АБС,хидравлика ,климатик,рекаро,м-техник волан малкия,сваляем теглич , стандартните за комби дискови спирачки отзад и дебели полуоски.
Допълнително оборудване през годините в Германия: м20б25 и ///М-техник 2 пакет и много шарения (от там дойде и прякора на колата "стрелбище") :hihi:
Малко за М-техника,монтиран е изключително професионално,с всички оригинални крепежи и преходника за куката отзад,дори имаше оригинална табелка "М" на решетката :D .Само предната добавка е Pfeba ,част от аеродинамичен пакет за троен стоп,със захвати като м-техника и т.н.
Дълго време колата стоя с неясна съдба,имаше вариант да я пръсна на части,но засега съм решил да я върна в оригиналния си вид .
Малко снимки :arrow:

Изображение

Изображение

Състоянието на колата като цяло беше добро,но карана години наред като евридейка,ръжда на обичайните места,позанемарена,с множество побългарявания и неработещи неща...централно,абс,стъкла и т.н.
Също и много много дребни работи ,които ме дразнят и искат да се пипнат.

Докато й се изясни съдбата й ремонтирах централното,ел. стъклата и АБС-а ,също така като я разхвърлях извадих сигурно 10 кг. кабели за допълнителни антени,някакви модули от 90-те и т.н.,незнам ,може и патрулка да е била в първите си години :hihi:
:arrow:
Изображение

Оправих и зверското биене в тунела ,тези две снимки говорят много за БГ майсторите !!!
:arrow:
Изображение

Изображение

Също оправих и счупените клапи за циркулация,които стояха на половина отворени и при дълъг път изчезваше парното ,открих и тези допълнителни филтри ,поставени още като нова и с нужните документи в жабката :shock:
Човек се изумява какво може да открие в един дрик :hihi:
:arrow:
Изображение

Някъде през времето докато си стоеше колата ми изпадна една щора с мрежа,разглобих я,всичко се изми,след това смазано и сглобено...какво е едно комби без кучкарник :hihi:
:arrow:
Изображение

След като реших,че колата ще живее последва сваляне на пакета и целия интериор.
:arrow:
Изображение

Изображение

И в този си вид я закарах при Цецо
:arrow:
Изображение

Тук искам да благодаря на Цецо ,че се захвана с колата,защото ако беше отказал вече щеше да е на части в Купува/продава ,нямаше на кой друг да я закарам и да знам че ще стане кола от това :thumbsup:

Надявам се да се включи в темата със снимки и информация от престоя на колата при него,мисля ще е интересно за всички.

Re: Когато една ти е малко...

12 Авг 2017 14:56

:clap:

Re: Когато една ти е малко...

12 Авг 2017 15:21

Браво и честито! Следя както винаги с интерес.

Re: Когато една ти е малко...

12 Авг 2017 22:44

Честито!
Много се радвам, че още една Е30-ка ще продължи да живее! :thumbsup:
:chug:

Re: Когато една ти е малко...

12 Авг 2017 23:50

Renegade написа:още една Е30-ка ще продължи да живее!
амин!

Re: Когато една ти е малко...

13 Авг 2017 12:34

Охооо БРАВО , супер и честито ! Радвам се, че си решил да е спасиш ! :) Следя с интерес ! ;) :thumbsup:

Re: Когато една ти е малко...

16 Авг 2017 00:55

Усещам , че ще е маняшка тема - абонирам се и аз за темата :hihi:

Но да не се правя на умряла лисица , ами да пускам снимки ... някъде към края на поста , даже ще кажа и мила дума за Е30 :D

При Е30 имам навика да почвам отзад-напред и сигурно ще ви изненадам с това , че съм се фокусирал на задния десен леген , в който , вярвам , и не само аз (Стефчо също) , че Марто ще монтира акумулатора :) .

Общ вид на кюшето:
Изображение

Плахото начало с ъглошлайфа:
Изображение
Изображение

И вече влизам в ритъм на рязане:
Изображение
Изображение

Така , както на колата и е за първи път да я режат , така и на мен за сефте ми е да демонтирам конзолата на ухото за теглене:
Изображение
Изображение

И ето един въпрос към читателите , следящи моите железарски напъни... От къде се е пръкнало това на снимката? Наградата да си я измисли позналия :hihi: .
Изображение

Та , с това от горната снимка и разкроен лист 1,5мм ламарина , си направих нова конзола:
Изображение
Изображение

Зачистих , каквото можах:
Изображение
Изображение

И монтирах конзолата:
Изображение
Изображение

И тази вечер успях да си съчиня "ремонтния" панел на легена:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето "работата" върви много мъчно , поради това , че предимно нямам никакво желание да работя по колите. И все пак , чат-пат се случва да проимам , естествено , Е30 е с предимство пред другите 2 купета-годиняци при мен :hihi: . Даже мога да заключа за себе си , че искам да завърша тясна специализация - ремонт на автомобилни самоносещи конструкции от моделната гама на "Е30" .... двуврати , четириврати , двойни -тройни стопове , сега комби.... да видим дали ще има мераклия да си довери кабриолета при мен , не сега , разбира се :hihi: .

П.П. А иначе в личен план - оздравях и продължавам да си карам еспейса с кеф и да не мисля за БМВ :duh: :hihi:

Re: Когато една ти е малко...

16 Авг 2017 07:33

ceco_mihailov написа:Даже мога да заключа за себе си , че искам да завърша тясна специализация - ремонт на автомобилни самоносещи конструкции от моделната гама на "Е30" .... двуврати , четириврати , двойни -тройни стопове , сега комби.... да видим дали ще има мераклия да си довери кабриолета при мен , не сега , разбира се :hihi: .

Да променим фактите? Зимата как си?!? Имам един червен пациент, който му е належащо вече да идва при теб :hihi: Едно е сигурно - няма да се бориш с ръжди по тавана защото няма такъв :mrgreen:

П.С. Прекрасна работа както винаги. Защо в сервизите не работят поне на половина добре колкото теб ?! :(

Re: Когато една ти е малко...

16 Авг 2017 08:58

...за сервизите предполагам , защото работят за пари , колкото се може повече. Някога отдавна бях на "гости" в овердрайв , ами бат'ти Дани , това го интересуваше - колата да става и максимално бързо да се случат нещата... и се прибрах на село :hihi: . Пък аз си работя за удоволствие по колите , като го няма - не правя коли :lol:


Що се отнася до безтаванното , всичко е постижимо , само трябва да направя тези други 2 автомобила , които стоят на паркинг при мен , че примката ще се стегне скоро скоро и ще искат да ме убиват :( :hihi: .

Re: Когато една ти е малко...

17 Авг 2017 18:23

Поздравления към автора за решението да спаси 30-ката! Винаги много са ми харесвали комбЕта с Мтех2 пакет. :smokin:

Евала и на Цецо за това, че след моята не се отказа да прави Е30, ами точно обратното! Много се радвам всеки път като видя, че Цецо се е хванал да върне живот на още някое Е30! :drive:

Тук искам да помоля админите(а и смятам че е редно, освен ако Цецо няма нищо против) да му лепнат един подходящ ранг! :D
Добави отговор