Дата и час: 29 Мар 2024 00:49

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 66 от 66
 [ 659 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018 16:09 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Не съм писал от бая време, но то няма и какво кой знае какво.
Зимата имаше няколко качвания на Витоша и лъзгане по улиците на Студентски, доволно си се държа колата, но зимните ми вече 3 годишни гуми им беше последен сезон това.
Останалото време колата си сидеше под земята в гаража, защото имам на разположение служебна кола с която обикалям.

Началото на Март месец смених маслото някъде в 22:00 и още през ноща врътнах едни 700км :D . Сложих така обичания от мен Millers 5-40. Че последно време бая прекъсвачи почнах да бия.

Изображение
Та тоя месец ме хвана една любов и ѝ врътнах 2-3 000км ей така за спорта.

Преди известно време реших най-накрая да оправя едно чукане, което имах отзад и се появяваше само при неравности и ме дразнеше от адски много време. Тъй като тампоните на задните носачи и моста бяха сменявани след удара, а биалетките миналата пролет си бях въобразил, че е лагер главина, но след проверка се оказа, че просто 4-те болта на задните носачи не бяха стегнати. :)

Викам си, що да не мина и един реглаж и добре, че момчетата са пичове и откриха, че имам за смяна тампони на предните носачи(близалки), един тръгнал шарнир, дълъг накрайник и скъсан маншон на рейката. От скъсания маншон, рейката е тръгнала и ще се оглеждам за рейка от Z3 или Е36 в скоро време. След това беше направен реглаж и съм доста доволен от колата сега. Вибрацията, която имах във волана изчезна напълно и нямам търпение да попътувам скоро с нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Колата беше почерпена днес с автомивка и едни 100-октана. :)
Тази седмица трябва да мине вакса и да ходим уикенда на BMW FESTIVAL. :D

Изображение

Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018 18:10 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Неделята беше ден за обслужване на ГИ-то. Прекарахме и едно кабелче, за да показва колко гориво има вътре, лека настройка и сме готови за път.
Изображение

Смених и един болт или по-скоро нещото останало от него на планката за реглаж на алтернатора.

Изображение

И за съжаление, като излезнах да се повозя вечерта след разминаването с един камион, някакво камъче ме прасна и стана ето това.. Та скоро и нов джам ще търся и да слагам. :?

Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2021 22:18 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Те минали близо 3 години от последното инфо тук, а колата се промени. Та ще се опитам да наваксам със случките от тогава.

БМВ Фестивал в Пловдив. Мега якия събор.
Изображение

След това случайно, докато се разхождах с едно гадже се оказах на Ретро сбирка в Бургас, даже и купа ми дадоха. :P

Изображение

Като цяло беше доста обикаляне. Ходене за по 2 часа на Слънчака и после обратно в София, яко каране си беше целият сезон. Доста моменти имаше с такива скорости, които са си зор с 115 коня кабрио.

Изображение

Тука мястото е много любимо за мен от детството и винаги спирам като минавам през този район.

Изображение

Не знам дали е станало ясно, но с компанията пием доста корона и нямаше как да не си го сложа по колата. :hihi:

Изображение

По време на Е30 сбирката. Ставам, големо пиче съм.

Изображение

Така се случи, че смених работата и почнах на най-якото място, на което продължавам да си работя и да ходя с желание всеки ден.

След това по някакво стечение на обстоятелствата, че оказах в един пиано бар във Велико Търново се напих адски много. :hihi:
На връщане возейки се, се бях ентусиазирал и имайки бая неща в себе си, които избиха и си счупих прозореца с пляскане с ръка по него. :hihi:

Изображение

Естествено от камъчето още си бях купил нов прозорец и това беше чакания момент, за да се смени. Смених го сам с един колега. :clap:

Изображение

На следващия ден изтече Гражданката и прибрах колата в гаража за цялата зима.

Пролетта дойде и реших да сбъдна една моя мечта. Никога не бях правил "burnout", сложих едни стари гуми, изчаках да завали и почти ги гръмнах. :hihi:

Изображение

Купих си Е46 и най-накрая кабриото можеше да си почива и да не се използва! :lalala:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2021 22:28 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Реших да си сменя спирачната течност, че моята беше станала кафява. Никога не бях я сменявал, преди мен нямам представа. Изтече голяма гадост и седмица по-късно, докато бях при една мадама във Велико Търново долната помпа на съединителя сдаде багажа. :hihi:

Като се прибрах на ход си я смених и отново беше всичко 6.

Е46-цата я подарих на родителите ми и купих една Е36-ца от същия човек от когото и Е46. :hihi:

Така се получи най-добрата комбинация. Евтина кола, която изобщо не ме бъркаше какво ще се случи с нея, имаше шпер и климатик. А кабриото за уж слънчевото време. Това беше края на лятото. Както си се прибра кабриото, така и и си остана там.

През 2020 колата се показа за 2 пъти. Единия път я дадох на един приятел да я покара, а втория да се разходим с нея. Има няма 300-400км за цялата календара година, за сметка на това на Е36 се навъртяха 30 000 за 12 месеца. :hihi:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2021 16:57 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Тази година реших да вкарам кабриото в движение и да му обърна малко повече внимание.

Това се случи при последното излизане на колата миналата година, толкова беше свършило феродото, че пипна диска.

Изображение

Първоначално идеята ми беше да сменя дискове и накладки отпред и отзад за един следобед.. :mhihi:
- Буталата бяха ръждясали и не искаха да се приберат напълно.
- Жилата на ръчната бяха ръждясали и блокирали доста отдавна и беше неизползваема.

Резко от смяна на едни накладки, работата отиде на пълна ревизия.

Нови жила за ръчната, челюсти, буталца, пружинки и щифтове.
Изображение

Изображение

Апаратите ги минах на пясък, после ги занесох на подцинковане.

Изображение

Изображение

Изображение

Нови ремонтни комплекти с буталца, нови водачи абе всичко ново.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И отзад бях готов.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2021 16:57 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Отзад всичко ново, свети и работи, а отпред? Не вървеше отпред да си е старо. ;)

Нови главини, нови дискове.
Изображение

Изображение

Предните апарати обаче бяха гирлинг и нещо не ме изкефиха. Сетих се, че едно време си бях купувал АТЕ и само трябваше да ги намеря от някъде.
1 седмица търсене, после пясък, отново подцинковане, нови бутала, гумички, водачи , абе кат си треа. Накрая нова спирачна течност.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По спирачките съм готов. Хубав тренинг си направих за BBK и минаването на 5х120.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2021 22:02 
Offline

Регистриран на: 06 Фев 2013 13:44
Мнения: 13
къде ги даваш за жълтото поцинковане?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2022 21:30 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
В БИЦ ИЗОТ има една фирма, която се занимава с това.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: E30 318i Convertible
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2022 12:49 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Дойде ред да се обърне малко и на двигателя.

Нови свещи, нови кабели, нова г-ра капак клапани, ново гофре, нов О-пръстен на моторчето за празен ход, нова тръбичка на маслените пари.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ново жило за газта, нов капак за бушоните и нова бензинова помпа. Интересно е че "навреме" съм я хванал, защото виждате буксата как е почнала да се топи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И НАЙ-НАКРАЯ успях да си сложа специалното табло, което мина през Дафи за пълна реновация.

Изображение

Интересното е, че за температура използвах оригинален датчик BMW, който перфектно си се нави на мястото на пробката. Температурата е така, защото грешно бях вързал масата и сигнала от датчика, но кой да помисли, че G не е маса. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 66 от 66
 [ 659 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade