Дата и час: 28 Мар 2024 16:12

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 11
 [ 102 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014 20:44 
Offline
нищо не разбира
Аватар

E30: 316 купе :Д
Регистриран на: 14 Дек 2014 20:30
Пол: Мъж
Мнения: 111
Така, преди около седмица с помоща на Кроки закупихме така дългоочакваното Е30. Купе, червено, 316, 89-та. Пребоядисана от брилиант рот на хелрот. Купих я от извесния на доста хора във форума "Ицо Пиниза" от София :hihi: :hihi:
Има известни ганьовщини по колата и доста занимания, но за сега нещата изглеждат здрави. Купихме го буквално за една нощ, но на другия ден изглеждаше доста добре, дано успея да се справя със задачите, защото почти нищо не разбирам. След разговор с Кроки и Камен съм решил да го зазимя в гараж зимата и да си свърша хубаво работата за да може на пролет да е готово. Има доста ганьовщини като жълти фарове с фолио, джанти с фолио и доста други неща. Почвам да чета и да се подготвям за влизането на колата в гаража след 2 седмици и се надявам, че няма да получа много критики. Гледахме колата и изглежда, че няма фрапиращи проблеми и ръжди, върви добре и дори изживя една дрифт нощ и опит за тотализация на Витоша. За сега е това, ще ъпдейтвам (надявам се) със снимки и новини как вървят нещата. Към екстри е постна, има само малък борд и конзола с копчета за ел стъкла (дано един ден работят). За сега ми се иска да успея да изчистя максимално визията. Двигателят е доста тракаща м40-ка и дано успее да изкара малко време, докато другото бъде оправено. Единствен проблем за сега е трудното влизане някой път на скоростите (тече кутията, имаше масло в багажника) и някой път гасне на празен ход (само на газ) по светофарите. Имам оферта за бартер за "дрифтърския" волан за мтех 1, мисля да я приема. Адски много ме дразни предната седалка, която е от Алфа Ромео :bang: Надявам се, че ще си намеря хубаво рекаро и ще го сложа. За сега съм работещ студент и все пак всичко за жалост опира до финанси не само до мерак. :dunno:

За сега единственото, което сме направили с Кроки е да сменим маслото с филтрите (още на 1-вия ден) :Д

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Списъкът със задачи включва махане на мокет и разглабяне на таблото (Камене :hihi: ) премахавне на лепенките, фаровете и други дразнещи ганьовщини като датчик за задна скорост (който е изведен на копче), махане на теглич, куки и всякакви такива приспособления за паркиране, надписи 328, заден и преден капак за боя и тн :hihi: Няма да си поставя крайни срокове и ултиматоми, защото всичко зависи от финансовото ми състояние и помоща, която ще получа (Най-вече от Кроки и Мармот-а).

Общо взето мога да я разделя така:
Двигател и трансмисия: тракаща м40-ка с черно масло, което сменихме, не можем да отвием капачката на радиатора :oops: , ел перка от опел :cry: :shock: , видимо не тече масло от никъде, нов акумулатор и без кора под мотора. Няма проблем с паленето, на моменти гасне на газ на светофарите... Течаща скоростна кутия, която се сърди, като се даде задна.
Купе: леки дируги, точка от ръжда на тавана, пребоядисвано е, като отдолу изглежда добре. За боя са заден капак и преден (предния е боядисан отдолу). Има халогени без кабели, достигащи от тях, със жълто фолио на тях, дори единият е спукан доста. Черната лайсна около куката и мигача е спукана адски грозно
Джанти: вероятно разпробивани 15-ки с хубави 4 гуми кумхо. Джантите са оригинално сиви, облепени с фолио :bang: :(
Ходова част: има за смяна един маншон и един тампон на диф-а. Няма тропания и проблеми с жълти амортисьори отзад, вози стабилно
Интериор: прилични седалки (предната от алфа ромео без закопчалка за колан :oops: ), няма протрито, не е пушено и тн. Има стабилна музика и голяма бас каса отзад. :smokin:


Живи и здрави.


Злати


Равносметката за тази година:

Пребоядисване на преден и заден капак и странични огледала.
Закупуване на: седалка, барче, виско, дифузьор, два комплекта джанти 16' и 15', носачи с дискове, ел шибидах, оправяне на генерацията, кора за ел шибидах и други дребни работи.
Монтирах(монтираха ми): Ел стъкла и хидравлика.
Като цяло доста хубава година преживя колата. Надявам се, че ще продължава да ме радва и през 2016.

_________________
Изображение


Последна промяна Goldy на 21 Дек 2015 02:32, променена общо 8 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014 21:00 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Добре дошъл Злати. Ще се радвам да се запознаем. Колата изглежда читава, а май май ще стане по-добра. :)
Както Камен ми каза едно време..

Renegade написа:
Да се върнем на Е30-ката, която ти вече притежаваш - съдбата конкретно на тази Е30-ка вече е в твоите ръце. Дали тя ще стане един автомобил, достоен за възхищение и уважение зависи само от теб. Дали тя ще поеме пътя към Надин, пак зависи само и единствено от теб вече....

Отдели малко време да помислиш по кой път ще поеме твоята Е30-ка...

Успех. :thumbsup:

:)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014 21:21 
Offline

Регистриран на: 10 Сеп 2014 08:08
Мнения: 15
Честита придобивка и от мен. Да си я правиш и караш със здраве :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014 22:13 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
да беше се наканил малко по-рано да смениш маслото оная вечер .. да видиш как дрифти трийска :hihi:


колата става ..за момента не е толкова зле с тия фарове ... остави ги за после ... гледай колко мъгли има :hihi:

Рекарото става .. само ако искаш мога да ти дам една закопчалка за колан някаква да си сложиш да имаш колан

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2014 22:15 
Offline
нищо не разбира
Аватар

E30: 316 купе :Д
Регистриран на: 14 Дек 2014 20:30
Пол: Мъж
Мнения: 111
TheStorm написа:
да беше се наканил малко по-рано да смениш маслото оная вечер .. да видиш как дрифти трийска :hihi:


колата става ..за момента не е толкова зле с тия фарове ... остави ги за после ... гледай колко мъгли има :hihi:

Рекарото става .. само ако искаш мога да ти дам една закопчалка за колан някаква да си сложиш да имаш колан


Сменихме го в 10:30 :hihi: :duh: Иначе очаквам предния собственик да ми даде подкалниците и закопчалката, благодаря все пак.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2014 00:12 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Като за начало за студент - не я карай зимата.

Другото го преговорихме, но все пак да си го имаш черно на бяло:

Зимен проект за студент:
1. Махане на мокета;
2. Оправяне на пода, ако се налага;
3. Продажба на АГУ-то с цел закупуване на АГУ за пластмасата;
4. Оправяне на всички цигании, които ще изкочат като свалиш таблото (Васко и ИванБ могат да ти помогнат много относно сваляне-слагане на арматурното табло);
5. Обслужване на мотор и трансмисия преди новия сезон (който за Е30-ките започва, след като буквичката "р" изчезне от името на месеца).

Мисля, че с помощ от форума ще се справиш успешно със студентския зимен проект. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2014 00:14 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
кво е АГУ-то :hihi:

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2014 00:19 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
TheStorm написа:
кво е АГУ-то :hihi:

Таман като за Е30-каджии - еФтино. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2014 17:02 
Offline
нищо не разбира
Аватар

E30: 316 купе :Д
Регистриран на: 14 Дек 2014 20:30
Пол: Мъж
Мнения: 111
Чудя се, дали да отида до Варна и да ги натоваря за 550 лева :Д
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=5511100F

17-ки на 7j с нови гуми по думите на продавача.

Така и така съм в борчове за колата, да задълбаем дъното поне :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2014 18:41 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Ти си знаеш, ама ще намериш толкова други, при това много по-важни места по 30-ката, където да наместиш едни такива пари. А джанти винаги ще си намериш ако толкова ти трябват 17-ки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 11
 [ 102 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade