Дата и час: 20 Апр 2024 06:06

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Обратно в играта
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013 22:18 
Offline
Баш Майстор
Аватар

E30: 88' 320i
Местоположение: Nubiru
Регистриран на: 27 Сеп 2012 00:54
Пол: Мъж
Мнения: 65
След много житейски изпитания, погрешни покупки, опити в стил "от пр*дня боя"... Осъзнах, че до сега съм имал само грешни за мен е30-ки, трябваше като други хора да чакам за идеалната за мен... ама пусти мерак. :hihi:

Основа: Дотук с празните приказки, които най-вероятно не интересуват поне 78% от четящите тук 8-) , нека по същество ви разкажа за новата ми придобивка. Купе alpinweiß сглобено от чича ни Гюнтер през далечното 1984то лето. Купих го голичко - без мотор и салон, иначе е било м20б20 демек 320i, което ми допадна...защо- не знам :hihi: . От към екстри...има централно закл. и чек контрол...шибедаха работи перфектно, като всички механични части по купето което смея да твърдя че е в перфектно състояние. Боята е новичка ( навсякъде - вътре и вън ). Лепенчици с моделната идентификация, налягане на гуми и т.н е наслагал другарят бояджия - мераклия е бил. От към окачване навсякъде е с полиуретанови тампончета - българчета ( някой ако има опит с тях - издръжливост, качество и др. моля да сподели, за да се залавям увреме с монтажа на новички оригиналдЪ тампончета като при старата кола). Weitec пружини и амортисьори уж Bilstein, ама днеска най после лежах пред входа и след получена настинка установих, че и те са weitec...както и да е колата ми се струва приятно твърда за сега, но ще видим като я подкарам. Задните носачи са от Z3 с спирачките им, а отпред е с спирачки от е36 328, но по кой начин е направена конверсията ще разбера като я завозим с DJony към гаража да я майсторим ( не, че е от голямо значение) важното за мен е че има функционални (надявам се) спирачки и че е на 5х120, апропо джантите от е36 стават перфектно. Вървеше си в комплект и с голямо прасенце, мисля че е 3,15. Хидравлика си има монтирана с не е30кова рейка :hihi: . Таблото (арматурното) е перфектно без пукнатини изсветлявания и т.н. Чека също работи.

Същина на проекта: Колата ще ми е евридейка, знам че в този момент може и да има хора които ще ме нападнат с тази ми идея...но всеки си има мнение, мечти и цели - нали? Смятам да го оборудвам с плушен мокет, като старата ми кола...имам си мтех1 волан който ще дам на претапициране тези дни, имам си и мтопчица - оригиналдЪ.. смятам да я обурудвам и с ел.стъкла, черно таванче разни нови копчалъци с неизтрити надписи и т.н.. :duh:
Рекаро, за предпочитане черно кожено.. така де, такова ще е щом го намеря. За сега си имам Ис-ков салон от старата 30-ка.

Ще пусна и две снимки сега ( толкова имам ) и ще лягам.. :bang: тъпата работа ще ме умори. Утре ако имам повечко време ще понапиша още за "пъкления" ми план.

Изображение

Изображение

_________________
84' 318i coupe EX
89' 318is coupe EX
89' 324td touring EX
84' 325i coupe EX
89' 318iA saloon EX
90' 324td touring EX


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013 22:34 
Offline
Аватар

E30: мечта
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 11:11
Пол: Мъж
Мнения: 248
много добре изглежда честито

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013 23:43 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Ай честита! Чакаме продължение...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013 23:50 
Offline
Аватар

E30: iS
Местоположение: Ихтиман/София
Регистриран на: 01 Окт 2012 18:23
Пол: Мъж
Мнения: 180
Честито и тука! :drive: За дясната ключалка си знаеш... :lol:

П.С.: Имаме едно 324тд, та му предложих на Алекс да го направим това 324ctd, ама нещо се дърпа. :mrgreen:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2013 00:34 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Красива е!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2013 07:53 
Offline
Баш Майстор
Аватар

E30: 88' 320i
Местоположение: Nubiru
Регистриран на: 27 Сеп 2012 00:54
Пол: Мъж
Мнения: 65
Благодаря момци :chug:

Дясна ключалка ще сложа...като знам че трябва да е там не мога да я гледам така...

_________________
84' 318i coupe EX
89' 318is coupe EX
89' 324td touring EX
84' 325i coupe EX
89' 318iA saloon EX
90' 324td touring EX


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2013 20:35 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
ха честито !
и да не съм чул нищо против Е30 за евридейка повече !
мотора какъв е ? или по скоро какъв ще е ?

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2013 00:34 
Offline
Баш Майстор
Аватар

E30: 88' 320i
Местоположение: Nubiru
Регистриран на: 27 Сеп 2012 00:54
Пол: Мъж
Мнения: 65
dafy написа:
ха честито !
и да не съм чул нищо против Е30 за евридейка повече !
мотора какъв е ? или по скоро какъв ще е ?

24V пластмасарка, но още се двоумя м/у две кубатури, тъй като не гоня някаква свръх мощност, а по скоро добре изглеждаща и икономична(сравнение с по-големи двг) кола, която да ползвам за ежедневна употреба. Старата ми кола ми допадаше като вървеж, но дали Ще попадна отново на мотор в относително добро състояние който да поосвежа с хубаво почистване вътре и вън, някоя нова гарнитирка :smokin: , уплатненийце и някое друго разпределително валче... :duh:
шЪ вийМ :?:

_________________
84' 318i coupe EX
89' 318is coupe EX
89' 324td touring EX
84' 325i coupe EX
89' 318iA saloon EX
90' 324td touring EX


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2013 23:01 
Offline
Баш Майстор
Аватар

E30: 88' 320i
Местоположение: Nubiru
Регистриран на: 27 Сеп 2012 00:54
Пол: Мъж
Мнения: 65
Здравейте отново колеги, тези дни имах доста работа и седях до късно в службата :censored: :dunno: въпреки неприятния факт, успях да отделя време снощи за колата. Първата стъпка беше да изхвърля в кофата грубия син :help: и ръждив от релсите на седалките мокет. Бях озарен от гледката на безупречния "девствен" :hihi: бял под и всичките здрави тапи :clap:. Набрах си от любимия магазин тази сутрин малко познати продукти на Новол и Кар систем, а именно епоксиден грунд на кар систем и някакъв червеникАкЪФ запечатващ агент на новол, убийте ме не знам какъв е...препоръчаха ми го от магазина, не съм го ползвал. Почистих всички дренажни отвори включително онези ш*баните зад предните говорители (дам точно тези..в праговете дето деда ни Гюнтер е решил там да се излива гигантския маркуч от дупчето на таванО), последва запечатване с тези двамата хубавци по-горе. Извадих внимателно и плахо всяка тапа, намазах и ги монтирах, честно казано се очаровах от купето и този път съм доволен от покупката. После ходих да връзвам на един колега мултимедия на е38цата :smokin: и си намерих черен плющен мокет от комби едищънка, какъвто търсех 8-) . Сетих се, че бояджията от който иначе съм очарован е направил и един така да се каже тунинг по който не си падам, а именно затъмняване на стопове чрез странни лакови покрития за това си купих с мокета и тези:
Изображение
И десниО:
Изображение

Като това са снимки след като съм се позанимавал към 30мин с тях ( не са лакирани и т.н.). Ако ви харесва ефекта, ще ви издам тайната на готвача :hihi: .
Тези дни ще отида да си сваля от комбито силовият захранващ кабел за акумулатора в багажника, ще го положа, ще прекарам и нови кабели за говорители до изодзадзЕ че тези не ме кефят особенно, след това ще сложа новото старо мокетче което ще е добре освежено преди това. В понеделник давам на тапицерО да прави волана, мехчето за скоростния лост и това за ръчната, ще дам и ръкохватката на ръчната. Обещаха ми прави трицветни ръчно изплетени шевове :hihi: . Стига толкова за сега, ще видя утре с каква нагласа ще се събудя...сега отивам на гости, утре имам да лепя към 20кв.м.гранитогрес у нас и да боядисам с едно приятелче към 25кв тавани с латекс...надявам се да ми стигнат батериите да направя и нещо по е30ката.

_________________
84' 318i coupe EX
89' 318is coupe EX
89' 324td touring EX
84' 325i coupe EX
89' 318iA saloon EX
90' 324td touring EX


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2013 09:49 
Offline
Баш Майстор
Аватар

E30: 88' 320i
Местоположение: Nubiru
Регистриран на: 27 Сеп 2012 00:54
Пол: Мъж
Мнения: 65
Ето го и така търсения черен плюшен мокет - вече изпран и готов да скача в колата. :smokin:
Изображение
Отзад се виждат и тапицериите от седалките които ще ползвам до намирането на хубаво рекаро :dunno:

Днес ще караме колата към гаража с платформата, с големи благодарности към Djony :chug:

_________________
84' 318i coupe EX
89' 318is coupe EX
89' 324td touring EX
84' 325i coupe EX
89' 318iA saloon EX
90' 324td touring EX


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade