Дата и час: 19 Апр 2024 14:15

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2014 20:54 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
Мисля че е крайно време да пусна една тема и за моята кола (едната)

Взех я преди около 2 години когато тогавашната ми ежедневка се предаде.. и като купе и като двигател (Е21 316 М10Б18 карб) иии аз почнах да издирвам кола по следните изисквания - Е30ка, комби, 318/320ка, с климатик и поне преди ел стъкла , без ръжда и да може да се прехвърли. И в един дъждовен ден... отидох пеша като станах целия на мокро куче да видя едно комби... и си тръгнах с него :D
Изображение

Е30 комби, 318ка, М40, 'талянка с климатик и предни ел стъкла. С газова и Без хидравлика. странно, но факт.

Първото нещо което последва е едни джанти .. уговорката ми с предишния собственик бе, да му върна джантите + гуми (14ки метални) като ми смъкне малко от цената ... така или иначе имах 4-5 комплекта джанти ...

Погледнах и под мокета и нещата бяха супер :) Изненадващо само и единствено тапите бяха зле ... и имаше подмяна
Изображение
Изображение

Погледах и свещите .. и останах изненадан :

Изображение

А колата имаше обикновена газова и НИТО веднъж не е правила проблем. Сложих и други и последва инстантно качване на 15 коня :hihi: следващите дни обикалях само да се кефя колко върви тая кола :hihi: :hihi:

После имаше едно рекаро в бързината

Изображение


След това и малко трябваше да я снижа :
Изображение
Изображение



След това зимата имаше лек инцидент на витоша .. където превзех една канавка ФНАСТРАНИ .. и последва смяна на шофьорската врата ...

Изображение

Изображение

И някъде после се появи и една изненада .. пълен комплект салон от едишънско комби ... с червената окраска :) и заааспа на комбито. Изключително съм доволен, защото вече спрях тотално да мисля какъв салон и кори да слагам. Просто един път ги сложих и забравих. Според мен този салон много подхожда на червеното комби.

Следващата зима в началото й последва добавяне на подгрев в седалките ... по напътствия на Емилио.. има си тема за процеса .

Изображение

И трябваше да избера и с какво да карам

Изображение

А после и още малко копчета добавих

Изображение

Големия ъпдейт дойде миналата есен .. когато най-накрая приключих със сглабянето на един двигател ... М42Б18 от Е30 ... с колянов вал от М47, биели от М20б25 и оригиналните бутала. +оринг на блока. така кубатурата стана 1950цц а степента е 9,2:1 ... в бъдеще ще се мурбинира ... но в друго купе!

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И вече го карам така над година .. и над 20000 км .. двигателя има приличен въртящ момент .. даже от под 1000 оборота ... но все пак си остава разредена малолитражка ....

Затова следващата стъпка която в момента подготвям е :

М50Б20 NV блок
М52Б20 SV глава, бутала
М52Б28 SV биели, колянов вал
M50B20 NV вдохящ разпределителен вал сложен за изходящ
М54B30 входящ разпределителен вал
S50 изходящи колектори
M50B20 NV вдохящи колектори
Сименс електроника

Обем 2,5 литра, около 11,5:1 степен на сгъстяване. С подходящ порт на главата и настройки на ЕКУ-то такъв двигател извади 184 коня на колелата тук в БГ в Е36 сложен. Мисля че за поне 1 година няма да ми омалее :D

Очаквайте продължение

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 1 мнение ] 

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade