Дата и час: 19 Мар 2024 09:26

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 1 от 4
 [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015 20:20 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Искам да подам оплакване срещу един виден 30-каджия и познат на форума дълги години, член първо ниво gesho - http://bmwpower-bg.net/forums/memberlis ... ile&u=7187
FB Профил - https://www.facebook.com/georgi.ivanov.31149
Изображение

Аз търсех MHW стопове за Е30 дълго време и след многократните разговори с него, където съм го питал за информация и помощ и винаги съм я получавал, той спомена, че щял да има след известно време при него едни като за мен. Казах му добре, няма значение от цената, колкото кажеш толкова. Каза ми 450лв, казах ок. Питах го, каза че се бавила доставката.
След известно време на 27.01. ми изпрати 3 снимки –
Изображение
Изображение
Изображение

Прилагам и screenshot -
Изображение
Казах му че са перфектни и след 7-8 дена ще мога да му дам цялата сума и ако е нужно, да му оставя капаро. Той каза, че няма нужда и че ще се чуем.
На 05.02 (четвъртък) – се разбрахме в петък да се видим, да му дам парите, а той стоповете.

Изображение

В Петък през деня се разбрахме, вечерта към 8-9 да се срещнем и да му дам парите, а той стоповете. Направихме среща на метрото на младост 3, той ми даде стоповете, аз парите. Казахме си чао и всеки доволен. Обясни ми, че са пръснати със спрей за да лъщят, както си и беше. Имат си емблеми на BMW. Стоповете седяха при мен до Неделя, когато ги закарах в гаража и ги снимах, радостен, че съм набавил още една мечтана екстра. Дори му писах вечерта, че не мога да им се нарадвам.
Изображение

След като качих и ъпдейтнах темата си във форума, друг приятел, доста вещ в Е30-ките ми се обади и каза, че има съмнения, че това не са MHW стопове, а оригинални. Около 12 часа вечерта, запалих колата, взех стоповете от гаража и отидох до тях, за да ги сравним. Мойте опасения се потвърдиха, стоповете ми бяха оригинални, пръснати с тъмен спрей.
ВЕДНАГА писах на Гешо.
Неговия отговор беше, че ги е купувал от една морга в Германия и момчето му е гарантирало, че са MHW. Казах, му че няма MHW стопове с бмв емблеми и той ми прати, този линк - http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E30-MHW-S ... 4ae4a9c869 . Ясно си пише в заглавието, че са COPIES. Тогава, той отговори, че не е знаел това. При положение, че не е от вчера и е притежавал MHW стопове ! Ясно се вижда, както на мойте, така и на тези от ибей, как от горната и долната част на бялата светлина, пластмасата е червена, а на MHW стоповете е бяла. Прилагам случайно взета снимка от гоогле за сравнение -
Изображение

А ето и другия модел MHW стопове, които Гешо е пуснал на търг в ибей - http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E30-Rote- ... true&rt=nc

Тук, той се опита да ми влезне в положение, каза, че не е приятно и за двете страни и ще види, какво може да направи. Прилагам скрееншотове на цялата коресподенция, за да не я преразказвам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накратко, свърза се с човека, който му ги е продал на него и онзи е отказал връщане. Предложи ми да ми даде 300лв и това е. Съгласих се да взема парите с идеята, че ако тръгнем да се караме, няма да видя и тези пари. Вчера вечерта 9.02, пак на същото място(спирката на Младост 3) се видяхме, той си взе стоповете, аз взех 300-те лв.

Днес, реших по най-културния начин да му обесня, че си искам и останалите 150лв, защото аз нямам вина, че него са го излъгали. И му написах следното –
„ Така, ти хубаво ми даде 300 кинта, прибра си стоповете ама некви мисли ми изникнаха в главата. Не си вчерашен и много добре знаеш, как изглеждат МХВ стопове. Аз съм ти дал поръчка за МХВ стопове, а не получавам такива. Тоест ти си некоректен и проблема е в теб, защото се опитваш да ме излъжеш. От тази схема си напред със 150лв, аз назад с толкова, а без НИКАКВИ стопове. Искам си останалите 150лв, защото нямам нищо в теб, а исках МХВ стопове, получих оригинални пръскани със спрей. Дори да не си знаел, макар, че си ми ги снимал и т.н. и не е като да не си имал такива, ми продаваш нещо, което се оказва друго. Проблема, че теб са те преметнали е твой, а не мой и аз нямам вина. Искам да ми върнеш парите. Най-лесно е да седна и да напиша кое как е станало + доказателства и да те очерня по форуми, фб групи и т.н.
Поздрави “

Той ми отговори – „ne mislq da ti vrushtam drugite pari t.k. ti sam kazvash originalni oruskani.lratih ti snimki da gi vidish ti kaxa zimam gi.shto ne izlugah georgiev pri polojenie momcheto kazva da vziami gi neshtata ne ne gi vzimai.kroki misle che stavash nagul za koeto mislq che ne ti pravi chest..shtom tolkova mnogo gi razbiram sbtqh da ti kaja ne sa origi alni.spored te sa si originalni no priato sa pruskni s lak.ne mi obqsnqvai kak sum nekorekten a prosto se opitai da razberesh che sum se opital da pomogna.a na men koi shte mi vurne ostanalire pari?imash pulnoto pravo da me ochernish kudeto iskash.sujalqvam che se opitah da ti otkriq ne ne taka originalnite mhw-ta. i da vmetna poruchkata e tvoq po snimkite koita si vidql i sa premetna men sus 150 lv zaashtoto i vinata e moq che ne sum znael che ne se originalni no sum solidaren s teb za da ne si vutreshno ti i az poemam vinata.a zashto trqbva da sum izcqlo vutreshno kato mi kazvash da vzimam gi?i posle se otmqtash.poneje uj znaehme ne sum ti iskal napred pari a kato doidat napravo vsichko na vednaj.spomenah ti kak ne izlugah georgiev kato momcheto mi e prevel nad 500 evro za razni neshta „
Прилагам и скрееншоти за доказателство –
Изображение

Изображение

Изображение

Тука той не казва изстината, защото не съм поръчвал стоповете по снимките, а вече бяха дошли тук.
Напълно отказва да ми върне останалата част от парите.
Доста пластмаси и капаци купихме от него и е бил напълно коректен. Не знам, кое го принуди да постъпи така.
След всичко, докато пиша това, видях че ме е махнал от приятели във фб. Ако е прав и не лъже, защо ще го прави?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015 21:27 
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2015 22:23
Мнения: 13
Стиви Уондър щеше да ги познае тези стопове, че са пръскане с черен спрей и лак. Търсил си от отдавна, значи си изгледал десетки снимки на мхв и да не ги познаеш... чак ти се чудя? А си в клуба на кабрио пичовете, тъй ли не се похвали на тях, да ти кажат, че те лъжат. Оня да връща парите, че си имаш снимка с два обикновени пръскани стопа за 150лв. Одете го тепайте.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015 21:31 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
стефан13 написа:
Стиви Уондър щеше да ги познае тези стопове, че са пръскане с черен спрей и лак. Търсил си от отдавна, значи си изгледал десетки снимки на мхв и да не ги познаеш... чак ти се чудя? А си в клуба на кабрио пичовете, тъй ли не се похвали на тях, да ти кажат, че те лъжат. Оня да връща парите, че си имаш снимка с два обикновени пръскани стопа за 150лв. Одете го тепайте.

Не е питал, не сме му казали. Емоцията понякога е грешен съветник. Язък за поведението на продавача, за 150лв панаир. Дано да се осъзнае.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015 23:31 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Някой хора не мисят така обаче..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015 23:49 
Offline
Аватар

E30: '95 Е34 2.8i
Местоположение: Варна
Регистриран на: 29 Май 2013 20:20
Пол: Мъж
Мнения: 288
Дори и да върне парите, пак си остава дребен измамник.

Достойнството е едно от най-смислените неща и както останалите, не може да се купи с пари.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015 09:57 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
стефан13 написа:
Стиви Уондър щеше да ги познае тези стопове ...

Кой ще ги познае не е важно ...
Положението си е откровенна измама!
И то нагла и долна ... чак се чудя как им ги раждат главите на някои хора :bang:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015 23:16 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Гешо днес се свърза с мен и ми предложи да ми върне парите. Преди малко се видяхме и си взех останалите пари. :thumbsup:
Изображение

oniq den kato vzemah stopovete ti spomenah che iskam da sravnq neshto s nemeca.Dnes sum govoril s nego okolo 30 min i mu obqsnih greshkite koito sa vazniknali i problemnata situaciq.Predvid tova polojenie mu kazah che shte spra da pazaruvam ot nego kakvoto i da e bilo i toi reshi da ni vaztanovi parite.Taka che ako iskash ela po kusno da si vzemesh parite puk az shte si gi preveda posle ot paypal.

_________________
Изображение


Последна промяна Kroki на 11 Фев 2015 23:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015 23:26 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Дейба и некоректните дойчовци аз.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015 23:34 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Браво, че си взел парата!
Ела сега да ти дам аз едни, вчера ги пръснах. Пък после можеш да ме пуснеш и у Павара, и тука!

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015 23:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
Renegade написа:
Браво, че си взел парата!
Ела сега да ти дам аз едни, вчера ги пръснах. Пък после можеш да ме пуснеш и у Павара, и тука!


жеуезен :hihi:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  Страница 1 от 4
 [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade