Дата и час: 28 Мар 2024 14:34

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 14:32 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
За съжаление, се налага да пусна тема в този раздел...

Преди няколко дни пуснах следната тема:

viewtopic.php?f=50&t=802

От която е видно ясно и недвусмислено какво точно търся...

На ЛС с мен се свърза потребителят "E30 powerrr", като ми предложи търсената от мен част, с изпращане по Еконт и опция за преглед. Не знам какъв човек трябва да си, за да предложиш част, която видимо е претърпяла удар, като в обявата изрично се търси такава без...

От удара, чак ухото за рейката се е изкривило, а следите по долната част на моста личат ясно. Долният ръб е подбит на едно място:

Изображение

Изображение

Изображение

Гейските номера не свършват дотук... Опцията за преглед бе зададена така, че купувача да плати транспорта, независимо дали му изнася частта и състоянието, в която се намира или не. СУПЕР ГЕЙСКО.

Освен това, въпросният потребител не пожела да си вдигне телефона, за да разрешим проблема. Отначалото телефонът му даваше свободно, после беше изключен, после пак даваше свободно и т.н.

Аз не съм за тия 51 лв. (с доставката)... нито ще забогатея, нито ще обеднея с тях. Тъпо ми е заради изгубеното време и отношението на човек, регистриран във форум, който е форум за взаимопомощ, съмишленици и колеги. Ей за това ми стана супер тъпо!

За да не оставя, обаче, "КОЛЕГАТА" без възможност за отговор, ще му дам 24 часа да отговори в темата. Много ми се иска отговорът му (ако въобще се появи), да е смислен и да има разумно обяснение за това безобразие.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 14:43 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Много тъпо те е наиграл. Като видиш, че е сложил опция да платиш и в двете посоки, просто не я взимаш, а казваш да му се обадят да махнат тази опция и нямаше да се стигне дотук :) Много тарикати станаха :?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 15:42 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
ей мамата си е еб@л тарикатлъка :bang:
с тия 50лв ше каже човек, че ще си оправи живота :thumbsdown:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 17:36 
Offline
Аватар

E30: мечта
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 11:11
Пол: Мъж
Мнения: 248
Те коректни не останаха вече ...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 18:49 
Offline
Аватар

E30: '95 Е34 2.8i
Местоположение: Варна
Регистриран на: 29 Май 2013 20:20
Пол: Мъж
Мнения: 288
Тая малоумна опция, все едно е измислена за защита на измекярите. Вече се наиграх веднъж по този начин, от тук на сетне на продавача не казвам нищо, видя ли че ми е сложил да плащам в двете посоки, веднага ми прищраква, че сам не вярва в това, което изпраща. От там на сетне задължително му звънят да я махне, иначе чао и да се оправя.
Пълно е с некоректни, за жалост 80% са така.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 21:41 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Може да не ви се вярва, но на приятел преди около месец вместо двигател за бус в палет му пратиха 6 броя бурдюрни блокчета увити в парцали да не дрънкат на цена от 850 лева.Е какъв идиот трябва да си за да пратиш такова нещо и да си мислиш че ще мине. Та идиоти всякякви :evil:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 22:17 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
те от тея 50лв сигурно 30-тина лева са били за него, другото е за еконта. ако всички бяха коректни, нямаше да бъдат създадени още с пускането на форума тези подраздели.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 23:01 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Има развитие на ЛС, ще пиша какъв е изхода.
Дотогава ще се въздържа от коментар, а по всичко личи, че и вие.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2014 14:18 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Понеже напоследък нямам много време, тази темичка стоя без развитие, незаслужено.

След като с колегата обменихме няколко ЛС-та, всичко се разреши по задоволителен за мен начин.

Колегата е коректен, но за в бъдеще при продажба на части, му препоръчвам следното:

1. Когато изпраща по ЕКОНТ, винаги трябва да уточнява с купувача условията на прегледа, защото иначе се получават недоразумения като това в нашия случай. Служителките в ЕКОНТ са там, не за да решават ТЕ каква точно да е опцията, а да изпълняват изискванията на клиента.

2. Да чете ВНИМАТЕЛНО обявите за търсене на части и ако има съмнения, че някоя част, която той има за продажба, не отговаря на изискванията на купувача, поне да уточни предварително нещата с купувача, преди да изпраща частта по ЕКОНТ.

В заключение, ще подчертая още веднъж, че колегата се оказа коректен, така че спокойно можете да пазарувате части от него. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2014 16:09 
Offline
Аватар

E30: купе с няква М50-ка...засега
Регистриран на: 19 Юни 2014 22:02
Пол: Мъж
Мнения: 20
Благодаря на Renegade , че е отключил темата ..... най-накрая да мога и аз да се изкажа.Та така няма какво да присвоявам вината на други хора,въпреки че казах на жената от Еконт (не за пръв път имам проблеми с нея) да има само преглед (без никакви други екстри като тази за която дори и не знаех) ПРЕГЛЕД а тя там какви доставки всички за негова сметка слагала,какво правила .... Та върнах му парите + доставката,но все пак не мога да му върна разкарванията до Еконт, само мога да кажа едно извинявай за което....
И искам също да се извиня на целия форум :)

А от тая пратка нататък вече по 10-15 минути и виса на главата :hihi:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade