Дата и час: 28 Мар 2024 11:48

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015 22:42 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Привет!

Наскоро имах допирни точки с този индивид на име Боби Иванов от Берковица, отговарящ на 0894553958. Историята започва миналия месец, когато той звъни на TheStorm да го пита за някакви части, които той няма. Следва обаждане до мен с въпрос за джанти, които е видял да продавам във форум. Тъй като това е единственият форум, където съм пуснал обява за въпросните джанти, следва да е видял обявата тук. Ето я и нея:

viewtopic.php?f=46&t=1103

В обявата ясно съм споменал известните ми неща за този комплект. Боби ми твърди, че му трябват много само джантите и ще хвърли гумите, което е супер, защото само гумите са проблемни в продаваната стока. Изброява ми още неща, от които има нужда: предна броня за двоен стоп, халогени за двоен стоп, мокети за багажника двоен стоп и специфично каза, че иска само долница от обикновена седалка двоен стоп с пружини, тъй като неговата била счупена (често срещано при тези седалки). Казах, че ще проверя за всички неща и след примерно половин час върнах обаждане със следната оферта:

джантите с гумите от обявата + една чисто нова джанта със същите параметри и чисто нова оригинална гума 195/65/14 за 130 лева + долница от седалка двоен стоп в чудесно здраве за допълнителни 10 лева, тотал от 140 лева. Питах Боби устройва ли го, той потвърди многократно, че тези неща му трябват много, тъй като иска да върне колата в абсолютно оригинален вид, затова и отклони офертата ми от долница за седалка от троен стоп, която е по-издръжлива. Разбрахме се да ги пускам като имам възможност и да проверя за останалите части. Реших да си затрая че имам всичко останало, защото другите части за мен са по-важни и редки и не исках да отиват в случайни хора.

Натоварих в неделя след допълнителен разговор по телефона и в понеделник (20ти април) преди работа ги бях пуснал по Еконт, както се бяхме уговорили. Мина седмица, наближиха празници, звъннах му да го питам какво става. Той ми разказа някаква половинчата история за някакви закъсали бусове ала бала .... увери ме че ще си вземе пратката, просто му се било натрупало много. Рекох си ОК, случва се. Минаха още няколко дена и ми се обадиха от офиса на Еконт в Берковица да ме питат какво да правят пратката, не можели да се свържат с Боби. Помолих ги да ми звъннат след малко, защото бях на работа. Звъннаха пак и ми казаха, че са се свързали с него и ги уверил, че ще вземе пратката на следващия ден. Мина дългия уикенд и пак ми се обадиха да ми кажат, че вече ще дължа складова такса, дори са ми дали 2 дена допълнително гратис. Помолих пак да ми звъннат малко по-късно и започнах да му звъна постоянно. Това се случва на 4ти май и от скрийншотовете от телефона ми се вижда как не ми вдига няколко поредни пъти, след това ми вдигна без да иска за 2 секунди. Отново звъннах и той ми каза че пътува към Берковица и до 2 часа след обед ще е взел пратката. Казах му че вече са минали повече от 10 работни дни и да спре да шикалкави или нещо такова. Той ми каза "да,да" и затвори. Жената от офиса на Еконт ми се обади пак и аз ѝ казах, че ако днес не ги е взел да ми ги товарят обратно и толкова. Мина посочения от Боби час, нищо не се чу. Два часа по-късно той ми звъни и ми казва, че са му казали, че днес ми ги товарят обратно и започна да ми обяснява някаква безумна история как не можел не знам си какво и ме умолявал видите ли да ги оставя още един ден, понеже много му трябвали. На следващия ден нямало да отиде на работа за да ги вземе и такива дивотии. Прекъснах го и му казах да ме слуша много внимателно - казах че ще се разходя до Еконта и ще кажа да я оставят още един ден пратката там, но ако на следващия ден не я е взел няма да види повече помощ за намиране на части от мен. Затворих телефона, защото бях на работа и не е удобно да говоря в работно време, но той пак ми позвъни и ми каза, че нямал намерение да се бъзика с мен и моля ви се щял даже да ме черпи като дойде в София :hihi: :hihi: :hihi: . Казах "да видим" и пак затворих. На всички е ясно какво си прибрах днес от офиса на Еконт в Младост.

Та скъпи съмишленици - призовавам ви да си нямате допирни точки с този индивид, защото само ще ви мотае и накрая вашите нерви ще са изпилени. Които от вас ме познават, им е ясно че аз съм в играта заради идеята, не за печалбата.
Берковица е зачеркната на моята карта заради Боби, никога няма да пратя нищо в този град, защото може да се окаже после в него.


Имам свидетели на повечето телефонни разговори и те имат регистрация тук. Ако искат, могат да се обадят за да потвърдят. Скрийншотите:

Изображение
Изображение
Изображение

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015 23:30 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Когато (както Гришата), ви се обадят относно обява, пусната тук във форума, препоръчвам да кажете, че в момента не можете да говорите подробно и да ви пуснат ЛС във форума.

Така ще имате относително допълнителна сигурост, че въпросния "купувач" няма да се окаже поредния "играч".

Ако е напълно непознат за вас, аз мога да го проверя по IP най-малкото от кой град е. При поискване, мога да ви дам IP-то и да помолите и в други форуми да го проверят дали е "играч".

Знам, че не е 100% сигурно дали ще хванете измамник или не, но поне е някаква минимална застраховка срещу подобни боклуци.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2015 00:02 
Offline
Аватар

E30: 325Е
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 12 Яну 2013 00:09
Пол: Мъж
Мнения: 394
Аман де*а. :bang: До колкото си спомням даже същия уикенд бяхме при теб и Бурята в гаража, с Рангел и разглоби седалката пред нас. Несериозна работа. Нека всеки има едно на ум. :thumbsup:

_________________
The BMW 325e VIN 1837568 was manufactured on March 27th, 1987 in Dingolfing and delivered on March 31st, 1987 to the BMW dealer Russin in Neuss. The original colour was Lachssilber metallic, paint code 203.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2015 09:13 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Явно така трябва да се прави. Не ми пука за куриера, шикалкавенето и несериозността ме издразниха.

@rupo: Точно така, за същата случка става дума.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2015 23:10 
Offline
Аватар

E30: M10B18 и донор M20B27
Местоположение: Пловдив
Регистриран на: 24 Авг 2014 13:50
Пол: Мъж
Мнения: 112
Баси мамата искал го сега го искал и накрая нищо несерйозна работа от страна на този.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2016 23:44 
Offline

Регистриран на: 18 Апр 2013 00:47
Мнения: 6
За тоя /или тези/ от Берковица има цели романи...
Всъщност по данни на пострадалите /измамени/ ужилени/ ущипани/ или както реши там човек да го формулира, този е изпечен мошеник, измамник от време оно, с може би лека форма на шизофрения - поръчва постоянно от интернет с идеята да прекара някой - да му изпрати стока, която естествено няма намерение да вземе. Просто за идеята, да прекара някой., без да има полза или смисъл. Произволно избран човек да бъде ощетен със плащане на "лепта" към същите мизерници от "Еконта". Смисъл да се търсят Ай-пита и т.н. аз не виждам,, просто за гр. Берковица и още повече - за този телефонен номер нищо да не се изпраща. Ето Ви малко четиво, колеги - тук има дълга тема за него, измамил и ощетил е много хора въпросният индивид.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/ ... 585.0.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 6 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade