Дата и час: 28 Мар 2024 16:47

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2012 00:47 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Разхождам се из софийските улици, без значение дали съм в центъра или по-крайните квартали...
И се усещам, че въпреки че погледът ми шари по различни марки и модели, нищо не привлича интереса ми. Тук-там по някоя пластмаса ала Е36, Е46, Е90/92 (другите марки просто ги регистрирам само като участници в движението или паркирали паметници-мумии).
Минавам в тясна еднопосочна пряка и в далечината забелязвам позната задница. Изведнъж неусетно забързвам крачка, ръката ми автоматично изхвърля цигарата на тротоара (ах, колко просташко и селско), усещам как нещо в мен оживява...
След малко вече наближавам до болка познатата задница на около 5-6 метра и сякаш някой ми забива нож в гърба... дори от това разстояние се вижда, че Е30-ката е занемарена, изтормозена, липсва и TLC (Tender Love and Care, на чист български), седи си там до тротоара, самотна, тъжна и обезверена. Вече се е примирила отдавна, че са я превърнали в стара курва и всеки циганин може да я яхне. Седи си кротко, безмълвно и си умира бавно и без ропот.
Минавам отстрани и я поглеждам. В мен се надига и гняв, и тъга, и безсислие. Сърцето ми се къса докато я отминавам. В този момент ми се иска "собственикът" й да е пред мен, ако ще после да ни изпишат по вестниците. Ама де тоя късмет?
Замислен и огорчен вървя нататък като бито куче. Гадно ми е, лошо ми е от гледката преди малко. Това ли заслужава най-великия модел на БМВ? Явно това заслужва в циганска България.
Без да осъзнавам, автоматично съм стигнал до гаража. Имам чувството, че сънувам лош кошмар, от който не мога да се събудя. С треперещи ръце отключвам вратите, светвам лампата... и въздишам с облекчение... Пред мен се разкрива неземна красота - Е30 325i Touring. Прекрасна и страшна като стегната за бой войска... Стои си кротко и ме чака. Клякам до предна лява гума и нежно я целувам по сивия калник, като в същото време я милвам нежно по предния капак. Това е Дивака, на бати момчето! Обещавам му, че никога няма да стои изоставен и изтормозен в някоя софийска пряка. Обещавам му нова боя. Обещавам му всичко.
Унесът ми е прекъснат от грубо звънене на телефона... жената... Прекъсвам я и пак се облягам на калника. Отново усещам до себе си една расова и истинска кола. Не ми се тръгва.
Заключвам гаража, излизам пак на улицата и вече се усещам как не гледам никакви други марки и модели, просто не ги забелязвам, еднакви са ми всичките. След прегръдката с любимата имам още 24 часа, за да изтрезнея и да се върна при нея, за да се напия отново от нейната магия.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2012 10:43 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Много поетично! Направо ме разчуства :oops:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2012 11:36 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Заглавието ми напомни тази песен https://www.youtube.com/watch?v=Rhyzd7YHkvk
Поздрав :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2012 23:32 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
IvanB написа:
Заглавието ми напомни тази песен https://www.youtube.com/watch?v=Rhyzd7YHkvk
Поздрав :lol:

Правилно си усетил.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2012 00:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 17:15
Пол: Мъж
Мнения: 216
:D :D :D Хронично е при теб и дозаразяваш стабилно, но се чуствам добре! :mrgreen:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012 23:38 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Хронично и даже перманентно трябва да е при всеки, защото читавите Е30-ките останаха много малко, а читавите Е30-каджии - още по-малко.
Опитвам се да ви кажа, че модел Е30 е "Светая Светих" за БМВ, без който самата марка нямаше да е това, което е сега (справка раздел "Видеоклипове", където Васко е пуснал видео за новата победа в ДТМ-а за 2012... и този клип и промоционалния през 2011г. започват с ЛЕГЕНДАТА на БМВ)... и ме боли сърцето всеки път като някоя Е30-ка хване пътя за Надин.
Днес с Иван и Васко си говорихме пак по същата тема - изпадне някоя Е30-ка в индийски ръчички и се започва скраперията... и колкото и потенциал да е имало в тази кола да бъде съхранена, запазена, обвита с обич... надежда всяка тука оставете, защото индиецът я е набарал на далавера и има "грандиозни" планове относно външния вид, мотора ще го смена с пластмасов, окачването ще е или ЖОМ, или в по-добрия случай Д2, зимата ще се кара в гадната луга пълна с корозиращи химикали, за интериора също има безценни идеи от Е36-чка или други там простотии и т.н.
В Павара някакъв посерко се беше жалвал, че на поредния им събор, пак обект на най-голямо енимание били "свещенните Е30-ки", цитирам по памет. Посеркото се беше опитал да изрази ирония.
Ами, да - свещенни са, поне в този форум. Те са свещении за БМВ също, ама как да го обясниш на посеркото. Той докато е спрял Е36-чката в аварийното платно на магистралата, с едната ръка пикае, а с другата люпи семки и гледа като жив. :lol:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012 23:53 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Изображение :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012 00:16 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
ММММ-HW-та... :lol:
Браво, Ванка, за снимката - надъхва!

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012 08:33 
Offline
Млад ТЕХНИК
Аватар

E30: 4 цилиндрови :}
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 09:11
Пол: Мъж
Мнения: 1192
Renegade написа:
ММММ-HW-та... :lol:
Браво, Ванка, за снимката - надъхва!

Номера виж :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012 23:53 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Какво да гогледам номера, хич даже не го виждам на фона на Е30-ката.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade