Дата и час: 28 Мар 2024 23:42

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012 00:10 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Днес ми се обажда един приятел и казва:
- Абе да те питам нещо, понеже си БМВ-ист...
Аз му казвам:
- Не, бе, Е30-каджия съм.
Той вика:
- Е, каква е разликата?!?
А аз му затворих телефона. :hihi:
След малко пак звъни и вика:
- Не си наред!
И затвори телефона. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2013 00:05 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Днес цял ден обикалях софийските улици с японската чекия...
Таман всичко ми беше пусто в сърцето и душата, когато видях една красавица (Е30) да се разминава с мен...
И тогава грейна Слънчо, озари мрачната, софийска, градска сивота с лъчезарните си лъчи... и придаде съвсем друг облик на мръсния и тъжен булевард.

Гледах я красавицата в огледалото за обратно виждане до последно, огряна от слънчевите лъчи, докато изчезна в някакъв завой.

И тогава ми дойде на акъл следното: Ами тя Е30-ката си е точно такава, гледана отзад... гледаш я, обляна от слънчеви лъчи до следващия завой и после я загубваш от поглед...

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2013 00:09 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Like

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2013 01:13 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
След като внимателно прочетох разказите ти .. може ли да те питам следното :

Като видиш една 316/318ка седан с барабани и релси отгоре дето никога не е виждала грам ентусиазъм. Но въпреки това човека е бил съвестен и си я е карал лекичко и я е обслужвал (не в Дару/камор) .. ама не е пестил сега .. маслото да кара 30 000 ... и да тупа филтър.
Обаче на годините си вече праговете са проболи тук там .. веждите и те са позагубили фабричната си линия ... и предполагаемо още знайни и незнайни липси на метала.

Та, като видиш такава кола .. буди ли симпатия в теб? Буди ли толкова жадно и яростно чувство че това е трийска и трябва да е хубава?

Защото лично аз вече почнах да не обръщам внимание на такива коли. Жално ми е за хубави коли които се вандалства с тях... но за такива "износени" коли .. еми вече не ме е яд. Аз лично съм фен на предишните модели на бмв .. 30ка (ежедневката) отскоро я имам и особено много ми харесва, но както казах .. дори и някаква Е12 или Е21ца .. като видя каква е "износена" .. и (потчи) не ме трогва

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2013 02:24 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Всичко е така, но има и много "ентусиасти" които урязват и скрапереят докрай не лоши коли.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2013 11:33 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Ами според мен при Е30 вече на тия години 20+ има само два пътя - единия е Надин. Другия го знаем всички. Средното положение е мъка и за собственика, и за колата.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2013 01:55 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Една вечер се прибрах късно, след дълъг ден. Едвам намерих сили да изкарам Любо на разходка в малките часове от денонощието. Не бях слагал залък цял ден, толко бях претрепан, че веднага след 1-часовата среднощтна разходка на весел (разбирай скучаещ вкъщи) ротвайлер, се паркирах за заспиване.

Рано сутринта се събуждам в ужас, в малките часове... станах, запалих цигара - поуспокои ме малко. Направих си кафе. Още сънен, се чудя какво става - навънка тъмно, всичко вкъщи спи, даже песа хърка, аз да съм спал час, час и половина, пак добре...

Докато сърбам кафето и смуча цигарата, изведнъж спомени от съня ме връхлитат като урагана Катрина... сънувах, че съм тръгнал да си търся Е30-ка да си купя... обикалям, обикалям и няма!!! Само Е36-ци, Е46-ци и прочее пластмаси.... Накрая не издържам и в една автокъща питам продавача:
- Абе, вие Е30 нямате ли?
- Какео е това?
- Как какво, бе, Е30?
- Нямаме! Не знам за какво говориш!

Отивам в друга автокъща и същото! Отивам в друга - и същото!!!

Добре, че се събудих!

Още ми държи влага тоя кошмар!!!

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2013 01:44 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
В съвремието, което ни обгражда, вече са много малко нещата, които имат някаква стойност...
В това общество на различия, полюси и раздори, дори и нещата, които уж ни обединават, често са причина за реваншизъм и мерене на термометри.
И дори и да има нещо толкова чисто и непокварено, което може да ни обедини, това обединение е толкова крехко и чупливо... няма логика... ама то какво ли има логика в днешна БълХария?
Пичове, ние сме Е30-каджии... демек видели сме и 2, и 200. Не сме некви лигльовци с ранима психика, поне не тези от нас, които са устояли на предизвикателствата на модела... :hihi:
Така че, стягайте се в кръста, ние сме като Тамплиерите наврмето каквото са били те за Христа! :hihi:
Време е всички да осъзнаем, че ние сме тези, от които зависи бъдещето на Е30 в БълХария.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013 16:33 
Offline
318is driver
Аватар

E30: ''Реди'' с М50Б25
Местоположение: София
Регистриран на: 26 Сеп 2012 20:23
Пол: Мъж
Мнения: 91
След като внимателно прочетох разказите ти .. може ли да те питам следното :

Като видиш една 316/318ка седан с барабани и релси отгоре дето никога не е виждала грам ентусиазъм. Но въпреки това човека е бил съвестен и си я е карал лекичко и я е обслужвал (не в Дару/камор) .. ама не е пестил сега .. маслото да кара 30 000 ... и да тупа филтър.
Обаче на годините си вече праговете са проболи тук там .. веждите и те са позагубили фабричната си линия ... и предполагаемо още знайни и незнайни липси на метала.

Та, като видиш такава кола .. буди ли симпатия в теб? Буди ли толкова жадно и яростно чувство че това е трийска и трябва да е хубава?

Защото лично аз вече почнах да не обръщам внимание на такива коли. Жално ми е за хубави коли които се вандалства с тях... но за такива "износени" коли .. еми вече не ме е яд. Аз лично съм фен на предишните модели на бмв .. 30ка (ежедневката) отскоро я имам и особено много ми харесва, но както казах .. дори и някаква Е12 или Е21ца .. като видя каква е "износена" .. и (потчи) не ме трогва







Когато видях това писание на колегата в главата ми веднага се обади образа на е30-ката на баща ми ....черен седан с избили ръжди по праговете тук там и дупки 16-ка фабрично с впоследствие насадена 18ка ....бивш даймънд шварц металик ...годинките слагат своята тежест отвътре сив плюш с калъфки отгоре ( плюша е непокътнат) едно шперче ,бирени капачки,газчица и както каза 2 релси на тавана, наистина колата не е най гледаната но със сигурност е обичана ..не се кара по автомивки а в двора с маркуча и гъбата и тн но при хлоп троп веднага се прави не в дару/камор но се прави каквото трябва .... упреквах го че е дал 600лв за основен ремонт на м40-то и подмяна на някои работи по колата,защото можеше да е поне 20-ка за тия пари ,но осъзнах че не го интересува дали върви дали е красавица а дали е при него което ме радва наистина ....и в отговор на въпроса ще кажа на колегата Да такава е30-ка буди симпатия в мен ...в интерес на истината всяка е30-ка буди интерес симпатия и щастие че съществува този модел независимо дали е гнила потрошена изоставена ....никога не трябва да правим изводи по това което виждаме без да знаем какво е положението в същност защото всяка от тези коли е излезнала от завода в перфектно състояние и това че в момента са така не означава че не продължават да бъдат обичани от собствениците им и дори от любителите на марката и по точно модела :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013 23:03 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Крисо, проблема не е в това...
То може и някой да си я обича Е30-ката, но в същото време да я ползва като работен кон на газчица... и тя поема пътя към Надин безвъзвратно. Ама иначе той човека си я обича, обслужва си я с масло от плод и зеленчука, слага и задни пружинки от Е36-чка, да е по-висока та да може да товари повечко торби с цимент отзад, не смее да й купи и една оригинална част, че струва повече от колата и т.н. и т.н. индийски работи... иначе си я обича много. Това е българския манталитет - много си обичам работната каручка... но 100% този човек въобще не може да оцени до какво се е докопал за жълти стотинки...
Е30 е най-великия модел на БМВ. Е30 е най-романтичния щрих в историята на БМВ. Без Е30, БМВ нямаше да бъдат това, което са и в момента.
Някои хора казват, че Е30 е икона. Грешат. Е30 е Иконата! В единствено число и с главна буква. Е30 няма аналог, нито в собствената си марка, нито в чуждите. Но човек трябва да има очи за това. Та тая обич по гниещата каручка, дето я ползваме като Москвич да си возим картофите... това е задоволство от "работния кон", а не обич...
Казваш 600 лв. за ремонт на М40? Хора, време е да се посъбудите и да разберете, че Е30 е произведено от БМВ. а не от завода на Жигули в СССР. На Е30-ката частите са по-скъпи от на Е46-чката! За какво си говорим въобще? Това, че някой е взел някоя скрап за 500лв, не значи че релето (някое) струва 5 лв. както при жигулката.
Е30 е най-чистокръвното БМВ, колко искате да ви излиза поддръжката му??? Колкото на Трабант? Няма как.
Колкото по-бързо ги осъзнаете тези неща, толкова по-щастливи ще се чувствате, защото:
1. Ще разберете дали можете да си позволите Е30 или не и ще бъдете в мир със себе си, без да се изправяте всеки ден пред дилемите "китайска част ли да купя или турска, коя е по-малко некачествена, масло за 5 или 6 лв., от кое мотора ще даде по-бавно фиря";
2. Ще имате нормален социален живот, а не живот, в който Е30-ката изсмуква целия ви ресурс, касаещ свободно време, семейство и приятели;
3. Ще спрете да се психирате и да сънувате кошмари относно Е30-ката... :hihi:
Живи и здрави и взимайте правилните решения. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade