Дата и час: 20 Апр 2024 14:08

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 19:56 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Не знам, ще изчакам и мнението на Гришата. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 20:45 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Renegade написа:
intruder написа:
Аз пък знам, че литиевата батерия обича да седи в диапазона 30-70% заряд.

Това с разреждането до 10% не съм убеден, че е най-добрата практика, но не мога да го заявя убедено ...

Понеже ме заинтересува този въпрос, днес говорих с човек, който има фирма за внос и поддръжка на всякакъв вид батерии. Като почнеш от такива за часовници, та стигнеш до индустриални приложения.
Неговото мнение се припокрива на 100% с това на Бурята. Относно лаптопа, де. :D

Хубаво е да има мнение от първа ръка :thumbsup:

Може при тяговите батерии от каквито аз съм се интересувал да е по-различно положението ... не знам :dunno:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 21:40 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
В момента съм само на батерия и тъкмо ще видя колко ще изкара, та ще послушам съвета на Бурята, след като и човека на Камен го е потвърдил. Благодаря колеги :thumbsup:
ПП Гриша, вероятно може да работи без батерия, но не мога да стигна до нея - отдолу е цял капак и явно трябва да се свали за да се стигне до батерията, ама на гаранционен лаптоп не е добра идея. На Кроки идеята също е добра, но честно казано не знам как да забраня софтуерно батерията, а и дали въобще я има тази опция при този модел.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 22:14 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Ясно, подозирах, че е под капак :cry: .
Еми, щом хора с уши за музика са ти казали как и какво, давай така.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2015 20:09 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Само да споделя колко изкарва лаптопа на батерия, общо изкара 4 часа, като 1,5 часа гледах филм във вибокс, а след това си пуснах друг филм на диск, оставащият 1 час бе ровене по форуми. Нямам идея дали е нормално, но 4 часа ми се струва прилично.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2015 22:44 
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2014 00:05
Мнения: 77
Понеже съм професионално в тая сфера да ви кажа какво твърдят доставчиците и производители.

НЕ случайно батерията ви има гаранция 6м. Това не значи, че не може да изкара 6г, имаме такива случаи на клиенти и на служебни машини... да задържи над 50% капацитет след 5-6г ползване, НО ... това се случва само при определени условия.

ВСИЧКИ производители в последните 3-4г изкарват специализирани програми - мениджъри - за нивото на заряда на батерията. Във високите серии лаптопи - над 2500лв - това си е задължително, но доста клиенти започнаха да обръщат внимание на откази за приемане на батери след 6м от покупка.

Най-често тези програми поддръжат максимален заряд на батерията от 80% при постоянно наличен ток. Ако ви е нужно да изнесете машината за ползване без наличен източник на ток, то ви дава възможност до 15-30мин да се зареди на 100% и да си я използвате или да сте сигурни, че тези 80% са реални и ги има и се разчита на тях като махнете зарядното.

Доста от тези програми/софтуер е достъпен на сайта на дадения производител като търсите battery manager, energy managment и т.н. Има и независими програми контролиращи заряда на батерията - потърсете в интернет.

Ако нямате желание да търсите такива добавки към системата, то има и друг начин... изчерпете батерията до 10-15%, заредете я до 100% и си я оставете в бюрото. След това просто е нужно веднъж на 4-5 седмици да работите на батерия и пак да извършите цикъла. Това препоръчваме на доста клиенти ползващи като стационари лаптопи на работното си място - нон-стоп в контакта.

От личен опит с лични машини и клиентски, най-пагубно е изчерпване на батерията да "нула". Дори и до 5%, ако батерията не е калибрирана (тва е изцяло отделна тема) то като я "убиете" така и ви изгасне лаптопа, вероятността след няколко такива срива на нивото, да почне да кара по 15-30% от капацитета си и от там вече деградацията е трагично бърза.
Другия убийствен случай е постоянното слагане и махане на зарядното при което батерията многократно за малки периоди от време прави заряди до 100% и си изхабява циклите на зареждане доста бързо. Имали сме не един и два случая за 6-7 месеца тотално изхабяване на батериите и понякога е преди 6м от покупката и клиента си спестява 100+ лв за нова батерия, но доста по-често е след този срок.

Не мога да ви препоръчам някакъв конкретен софтуер (незвисим от даден производител), защото нямам реални тестове на различни машини дали ще работят тия софтуери. Ако потърсите в гугъл вероятно ще откриете за вашия модел, някой който работи - дали официален или от друг източник нямаш общо с производителя на машината.

Успех :)
(само още едно вмятане, живота на батерията се влияе и от температурата при която работи, ако лаптопа не е чистен повече от 2г и загрява стабилно над 80гр ... то и батерията не може да си работи на нормалната температура около 35-50гр и тва допълнително допринася да се скапе по-бързо)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2015 23:35 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Благодаря за изчерпателният отговор, ще е полезен и на други предполагам :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade