Дата и час: 28 Мар 2024 15:14

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 16:40 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
TheDriver написа:
Днес МВР са обявили, че ще се върви към нов ЗДВП, който да е разделен на три части. Една покриваща движението, втора покриваща превозните средства и трета покриваща водачите.

Днес стартира едномесечното "обществено обсъждане" след което ще си карат както знаят.

Сигурен съм, че изобщо не им се занимава с обществени обсъждания и се надяват да е само проформа, но колкото и да е малък шансът да ни чуят мисля че си струва да се опита.

Тук е публикуван проектът и се случва "обсъждането" :

http://strategy.bg/PublicConsultations/ ... BG&Id=3111

Предложения може да се изпращат на имейл или да се направи регистрация и да се пишат коментари.

Аз лично мисля да им драсна едно писмо ако не успеем да сглобим нещо от името на форума.



Да фи информирам, защото има достатъчно интелигентни хора тук, които да предложат адекватни мерки.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 21:08 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Това е прах в очите.
Подобни обществени консултации нямат никаква правна или законодателна стойност и мазнярите не са длъжни да се съобразяват с тях. В крайна сметка в кочината, наречена "парламент", ще си приемат каквото си искат.

Иначе по темата - за да се намалят жертвите по пътищата е нужно да се правят качествени пътища и пътна инфраструктура, а не да се свалят регистрационни табели за глупости.
Голяма част от наказателната отговорност трябва да отпадне, защото статистиката сочи, че няма пряк ефект с оглед превенция, и да се замени с глоби.
Държавата трябва да инвестира в поне 3 състезателни писти в България, това ще намали инцидентите драстично!
Шофьорските курсове трябва да се върнат в стария си формат - полигон, градско и извънградско каране. Всички глупости с под-категориите трябва да отпаднат, курсовете да се карат на ръчна скоростна кутия и толкова! За моторите също трябва да се върне старото положение, М (16г.) и А (18г.) категории, без ограничение във възрастта.
Трябва да се актуализират голяма част от ограниченията за скорост из цяла България. В момента не караме москвичи и лади с онези спирачки и окачвания, а съвсем друг тип автомобили и повечето от ограниченията са абсурдни. Също както е абсурдно ограничението от 100 км/ч. за мотоциклети на магистралата, което си важи и до момента, ако не се лъжа.
Простотията за каране на фарове през видимата част на деня трябва да отпадне, няма такава глупост.
Малоумието за задължителен колан също трябва да отпадне, няма и такава глупост. Неслагайки колан аз застрашавам само собственото си здраве, а не нечие друго и то само при липса на air-bag. Мотористите също карат без колан, тях защо не ги глобяват? :hihi:

Градско каране:
Трябва да се засилят зверски глобите за минаване на червен сигнал, забранен обратен завой, неосигуряване на предимство и неспиране на пешеходна пътека. И не да ми харчат държавна пара за камери за скорост, а да наслагат камери на кръстовища и пешеходни пътеки. Най-сигурния вариант обаче да няма инциденти са подлези, надлези и кръгови движения (за липса на задръствания).
Да се забрани превоз и придвижване с каруци в градовете. На село - може.

Извънградско каране:
Да се оправят не само магистралите (те така ги оправиха, че нямам думи :hihi: ), но и първокласните пътища. Аз, например, ако ще ходя на Южното черноморие, винаги бих избрал Подбалканския път, но като знам какво му е състоянието след Сопот и се отказвам веднага. Втори пример: пътя Златица - Панагюрище като конфигурация е нещо неземно красиво и вдигащо адреналина, но е в толкова окаяно състояние, че преди две години като го минавах не срещнах едно МПС на него (междувременно псувайки като куче по дупки и трапища).
А.М. "Хемус" е в окаяно състояние, от-до.
Зверски глоби за:
- автобуси, каращи над ограничението (аз лично съм изпреварвал такива, които карат с около 130 км/ч.), возят хора, мамка им;
- товарни автомобили с неукрепени товари, ръсещи "боклуците" си по пътя;
- за изхвърляне на отпадъци от колата в движение;

Наказателна отговорност:
- за бандитизъм на пътя (включвайки "притискане" на магистралата с клаксони и къси-дълги светлини), за избутване от платното и прочие простотии;
- за алкохол при ПТП (в другия случай без ПТП - зверска глоба, примерно 5 бона. Ако не може да я плати - обществено полезен труд всяка събота и неделя, докато я изплати). Така няма само мангали да събират боклука, да чистят улиците и да боядисват огради на детски градини и училища. На основа - минимална заплата;
- за причиняване на ПТП с тежки телесни повреди или смърт;
- за корупционни практики при провеждане на изпит за книжка;
- за корупционни практики на катаджии;

Това е от мен. Ако на някой му харесват някои от моите предложения, може да ги ползва без проблем в т.нар. обществено обсъждане.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 22:54 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Не на 100, на 200% съм съгласен с Камен!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 3 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade